13.9 C
Bratislava

Ako ochrániť vlasy pred slnkom?

- Reklama -

Vyhýbate sa ochrane pred slnkom? To môže mať za následok suché, matné a krehké vlasy, a to platí aj pre farebené vlasy. Nasledujúce produkty ti pomôžu starať sa o vlasy aj počas horúcich letných dní.

Aj vďaka varovaniam pred rakovinou kože, slnko skrýva ešte jednú starosť. Všetci vieme, aké dôležité je chrániť našu pokožku opaľovacím krémom. Ale čo naše vlasy? Možno si myslíte, že mať ochranu pred slnkom aj na vaše vlasy je ďalším zbytočným krokom pre vašu krásu, ale podľa odborníkov vystavenie vlasov UV žiareniu ich poškodzuje rovnako ako našu pokožku.

Vlasy a slnko

Je to preto, že naše vlasy sú považované za „neživú entitu“, to neznamená, že sa nemusia spáliť ako naša koža. Slnečné žiarenie má na vlasy rovnaké vedľajšie účinky. Vyhýbať sa ochrane pred slnkom môže mať za následok, že budú vaše vlasy suché, matné a krehké.

Ale to nie je všetko. Poškodiť ich môže aj rýchle ponorenie do mora alebo bazéna a to aj kvôli účinkom vysušenia chlórom a soli. Takže, čo môžete urobiť, aby ste to chránili?

Philip Kingsley, Swimcap, John Lewis 19€

Než sa dostanete ku konkrétnemu baleniu opaľovacích krémov a aplikujete ho na vašu hlavu, budete si isté, že kozmetický priemysel vytvoril výrobky špeciálne navrhnuté tak, aby sa starali o vaše vlasy keď sú vystavené slnku.

Daytime Protective Repair Fluid, Bumble & Bumble 39€
Z rozprašovačov a sér vyrobených na ochranu vašich vlasov od škodlivých UVA a UVB lúčov sú vyrobené oleje, ktoré pomôžu zvýšiť hladinu hydratácie. Existuje aj veľa spôsobov, ktoré môžete urobiť pre ošetrenie a obnovu na opäť krásne a zdravé vlasy.


Sachajuan, Hair In The Sun, Cult Beauty 22€
Ak nosíte rozpustené vlasy alebo ich máte veľmi krátke, je dôležité investovať do ochrany hlavy, pretože tá má rovnaké vlastnosti ako koža na iných častiach tela, čo  zhoršuje svrbenie, odlupovanie a spôsobuje rakovinu kože.


Malibu, SPF30 Scalp Protector, Superdrug, 4,50€


Aveda, Sun Care Protective Hair Veil, Look Fantastic, 25€

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články