Určite poznáte akčnú kameru GoPro ale nepoznáte ešte Soloshot. Kamera, ktorá automaticky sleduje a zaznamenáva pohyb objektu. Sledovaný objekt musí mať pri sebe takzvaný Tag. Ten slúži zároveň ako ďiaľkové ovládanie. Môžete spárovať zariadenie aj s mobilom či tabletom. Telo kamery sa automaticky otáča, nakláňa a zoomuje. Ľahko spracujete a zdieľate svoje videá z akéhokoľvek zariadenia kedykoľvek a kdekoľvek. Umožňuje streamovať akcie s priateľmi, rodinou či fanúšikmi. Nemusíte byť ani profesionál v editácií videa. Soloshot automaticky vyhľadá najlepšie zábery, takže nemusíte tráviť hodiny editáciou.

Pozreli sme sa aj bližšie. Kamera váži 680g, umožňuje otáčanie o 360° kontinuálne a 120° (-50 +90) vo zvislej osi. Horizontálna rýchlosť otáčania je maximálne 120° za sekundu a vertikálna 60° . Čo je slušná rýchlosť, nemyslíte?  Výdrž zariadenia je 4 hodiny a opätovné nabíjanie umožňuje mini-USB OTG konektor. Sledovať objekt dokáže do vzdialenosti 600 metrov. Je vybavené technológiou WiFi a bluetooth, 2.4″ dotykovým displejom a zabudovaným Mini HDMI konektorom.

Ďalšie možnosti, ktoré stoja za zmienku je nepochybne režim Time-Lapse (1 – 60s). Nadšencov hviezdnej oblohy prekvapí režim Astro Tracking, ten je dostupný ale po update firmwaru.

Dizajn

Vďaka elegantnému a vstavanému dotykovému displeju, vám SOLOSHOT3 poskytuje aj pripojenie k smartfónu. Môžete sa prepínať  jednoducho medzi aplikáciami alebo režimom a inými nastaveniami. Môžete vidieť v reálnom čase náhľady, vykonávať úpravy a zdieľať fotografie a videá. Záznam sa ukladá na microSD. Táto užitočná kamera stojí 854 dolárov.

Optika

Váha nie je nízka, 373g. 65x optický zoom s rozlíšením 4K.  Optic65 od SOLOSHOT3 s automatickým zoomom a zaostrovanim umožňuje filmovanie v rozlíšení až 4K /30 fps a 1080p /30, 60, 120 fps, 720p / 240 fps (umožňuje po aktualizácií  firmwaru), alebo fotografovanie s rozlíšením 12MP (JPG). Formát videa je .MP4 a kompresia H.264. Veľký priemer skla s teleskopickým objektívom,  1/2,3″snímačom vytvára profesionálne kvalitné video a fotografie. Vstavaný  monofónny mikrofón a vstupný 3,5 mm jack pre externý alebo bezdrôtový mikrofón. Ohnisková vzdialenosť (EFL): 4.3 – 279.5mm pri 35mm je 24 – 1560mm. Kompatibilný filter je 52 mm.