30 C
Bratislava
nedeľa, 5 júla, 2020

Curve karta dočasne nefunguje

Spoločnosť Wirecard spôsobila kolaps v online bankových službách. Problém s platením sme zaznamenali včera popoludní. Kolaps spoločnosti Wirecard dočasne obmedzila aj službu Curve s platobnými kartami, pričom ďalšie bankové služby, používajúce Wirecard čelia podobným výpadkom. Wirecard prišla o licenciu.

Úrad pre finančné riadenie Spojeného kráľovstva dnes ráno pozastavil dcérsku spoločnosť Wirecard v Spojenom kráľovstve Wirecard Card Solutions (WCS) Limited. WCS poskytuje alebo poskytovala bankové služby spoločnostiam ako Curve, Revolut a Pockit a ďalším. Služba Curve už funguje (1.7.2020).

„Po ukončení služby Wirecard Card Solutions Limited zo strany Financial Conduct Authority boli zákazníci spoločnosti Curve dnes informovaní, že pravdepodobne dôjde k dočasnému prerušeniu ich služieb a odporúčajú, aby používali alternatívny spôsob platby,” uvádza sa v prehlásení spoločnosti.

Vyjadrenie Curve

Sme na dobrej ceste k migrácii z Wirecard, ale tento proces sme ešte nedokončili. Momentálne pracujeme na dosiahnutí čo najrýchlejšej migrácie, a preto očakávame, že toto prerušenie bude trvať iba obmedzenú dobu.

Počas tohto prechodného obdobia vás budeme naďalej informovať o tom, čo to pre vás znamená.

Pre túto chvíľu, prosím používajte inú kartu.

Vrátime sa,
Team Curve

curve, n26, revolut karta slovensko
Curve, n26, Revolut karta / Zdroj Relife.sk

V apríli sa stala Curve hlavným partnerom Mastercard, ktorý jej umožnil priniesť viac služieb, ako je len vydávanie kariet a odkloniť sa od spoliehania sa na Wirecard.

Hovorca spoločnosti Curve zdôraznil, že nebudú ohrozené finančné prostriedky zákazníkov. Je to aj z dôvodu, že spoločnosť Curve nefunguje ako banka. Stále však máte prístup do svojho účtu, nepotrebujete novú kartu. Táto situácia nesúvisí s Curve – ale Curve ako aj iné spoločnosti sú v súčasnosti závislé od služieb Wirecard pri fungovaní karty.

Cestovanie v čase a Curve Cache je dočasne pozastavené.

Účelom Curve Card bolo presunúť jej spracovania transakcii z Wirecard do 28. júna. To im bohužiaľ nebolo umožnené dosť skoro a nestihli to. FCA bez upozornenia zrušila činnosť Wirecard Card Solutions Limited.

Čo sa stalo s Curve

Dňa 26. júna orgán pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá nám v súčasnosti vydáva karty Curve Card a spracováva transakcie) a to bez predchádzajúceho upozornenia alebo varovania. Ovplyvnilo to nielen Curve, ale mnoho ďalších spoločností, ktoré sa vo finančnom sektore spoliehali na Wirecard.

Curve závisí od operačnej podpory kartovej spoločnosti Wirecard, čo znamená, že tvoja karta Curve a všetky súvisiace služby Curve budú dočasne pozastavené.

Tu je niekoľko odpovedí, ktoré ti môžeme povedať skôr, ako sa ich spýtaš v Curve:

  • Stále máš prístup do svojho účtu. Budeš mať prístup k svojmu účtu Curve prostredníctvom aplikácie a zobrazia sa všetky tvoje existujúce informácie o účte a podrobnosti o minulých transakciách.
  • Nepotrebuješ novú kartu. Keď znova spustia svoju činnosť, očakávame, že budeš môcť naďalej používať svoju existujúcu kartu.
  • Cestovanie časom je pozastavené. Čas návratu momentálne nie je k dispozícii.
  • Curve Cache je pozastavená. Tvoj zostatok v Curve Cash zostane rovnaký, ale zatiaľ nie je prístupný.
  • Vrátenie platby sa môže oneskoriť. Momentálne nemôžeme spracovať vrátené prostriedky. Keď budeme v prevádzke, máme v úmysle zaoberať sa vrátením ako prioritou.
  • Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay nebudú fungovať. Používanie karty Curve pomocou digitálnej peňaženky bude tiež neúspešné, keď budeme mimo prevádzky.

Toľko zatiaľ od spoločnosti Curve. Nám prestala karta fungovať včera podvečer. Všetky informácie máme v aplikácii a používame karty od konkrétnej banky alebo prostredníctvom Apple Pay. Veríme, že čoskoro službu spustia a nemusíme nosiť so sebou viac kariet.

Zdroj: Relife, Curve, Kurátor: Petrém

Najčítanejšie

Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

Skúsenosti s O2 eSIM

Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...

Beats Studio3 Wireless vs Sony WH-1000XM3

Prečo sú Sony WH-1000XM3 lepšie ako Beats Studio3 Wireless? Mám ich vyskúšané. Oceníš ich doma aj v práci. Porovnanie 16h dlhšia výdrž batérie (bez ANC 38 hodín vs. 22...