2.2 C
Bratislava
More

  James Bond: No Time to Die. Nakrúcal sa aj v talianskom meste Matera

  James Bond – No Time to Die je 25. bondovkou. Daniel Craig si hlavného predstaviteľa zahral posledný raz. Štáb si vybral pre nakrúcanie zaujímavú a obľúbenú lokáciu pre filmárov. Je ňou mestečko Matera na juhu Talianska. Natáčanie začalo od 2. apríla 2019 a v Taliansku sa nakrúcalo v auguste. Ja som toto miesto navštívil v júli, teda pred nakrúcaním. Natáčalo sa tu už mnoho filmov a to vrátane známeho filmu Umučenie Krista. Je to nádherné starobylé mestečko, ktoré odporúčam aj na dovolenku. Natáčanie prebiehalo aj na Jamajke, v Nórsku, Anglicku a v Karibskom mori.

  James Bond - No Time to Die (2020)

  Zdroj: instagram.com/007/ | Úprava: relife.sk

  Zaujímavosti z natáčania

  Filmari pri nakrúcaní spolupracovali s britskou automobilkou Aston Martin a vo filme sa objavil aj Jaguar Land Rover. Tento film sa po prvýkrát, natáčal v tejto sérii 65MM filmovými kamerami IMAX.

  Záporáka si zahral obľúbený herec Rami Malek, ktorého poznáte zo seriálu Mr. Robot.

  A teraz krátke intro k filmu.

  V rámci programu „ No Time To Die“ opustil Bond aktívnu službu a teší sa pokojnému životu na Jamajke. Jeho pokoj netrvá dlho, keď sa objaví jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA so žiadosťou o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca je oveľa komplikovanešie, ako sa očakávalo, a vedie Bonda na stopu záhadného darebáka vyzbrojeného novou a nebezpečnou technológiou.

  Check out the exclusive #NoTimeToDie IMAX poster. The 25th Bond film is the first to have select sequences filmed using IMAX cameras.

  114.6k Likes, 591 Comments – James Bond 007 (@007) on Instagram: “Check out the exclusive #NoTimeToDie IMAX poster. The 25th Bond film is the first to have select…”

  Premiera je začiatkom apríla. Oficiálny soundtrack k #NoTimeToDie od @hanszimmer bude vydaný 27. marca.

   

  Natáčanie v Matere na juhu Talianska

  Začiatok filmu sa odohráva v Matere, Európskom hlavnom meste kultúry (2019), v južnej talianskej oblasti Basilicata. Nenechaj si újsť úchvatnú scenériu Sassi di Matera. Ohromujúca Sassi di Matera je najstaršia časť mesta, ktorá sa skladá z labyrintu jaskynných obydlí, kostolov a kláštorov. Je rozdelené do okresov Sasso Caveoso a Sasso Barisano a sú jedným z najstarších fungujúcich miest na svete.

  Starosta mesta Raffaello De Ruggieri pre The Times povedal, že 400-členný štáb, plus komparz a turisticky ruch môžu podporiť miestnu ekonomiku o viac ako 12 miliónov eur.

  Matera: miesta natáčania filmu No Time to Die

  Výhľad na starobylé mesto Sassi/Sasso Barisano. Miesto natáčania: Belvedere di Piazza Giovanni Pascoli. Na snímke je herečka Léa Seydoux.

  Belvedere Luigi Guerricchio

  Jedno z miest nakrúcania bolo neďaleké mestečko Gravina v Puglii. Miesto natáčania: Ponte Acquedotto sul torrente Gravina.

  Gravina - Puglia

  Podvečerná prechádzka s výhľadom na kostol Santa Maria De Idris. Nachádza sa v hornej časti skalnatého výbežku Montirone, neďaleko San Pietro Caveoso. Poloha je krásna a ponúka jedinečný výhľad na mesto a Gravinu. Miesto natáčania: Matera ulica Muro (via Muro).

  James Bond - Location Matera via Muro

  James Bond - miesto Matera ulica Muro

  Miest pre naháňačky po meste Matera bolo viacero. Miesto natáčania: ulica Madonna della Virtù (Via Madonna delle Virtù).

  James Bond - Matera location

  Ďalšie miesto natáčania v Matere. Miesto: Via Madonna delle Virtù, ale aj Piazza S. Pietro Barisano.

  James Bond - location via Madonna delle Virtu

  Driftovanie v zákrutách na námestí Vittorio Veneto. Miesto natáčania: Piazza Vittorio Veneto.

  James Bond - location Matera Piazza Vittorio Veneto

  Ak navštíviš mesto Matera určite si pozri kostol sv. Jána Krstiteľa na námesti San Giovanni. Miesto natáčania: Piazza San Giovanni. Zvony, ktoré sú v zábere boli ale dotvorené počítačom.

  James Bond - location Matera Piazza San Giovanni

  Pre skok s motorkou, museli tvorcovia vyrobiť plošinu, ktorá slúži ako rampa aby mohol kaskadér dopadnúť v druhom zábere na námestie pred katedrálu. Miesto natáčania: Cathedral of Saint Mary ‘della Bruna’ and Saint Eustace.

  Matera - James Bond - location: Cathedral of Saint Mary

  Prechádzalo sa ulicou Fiorentini a mnohými ďalšími. Miesto natáčania: ulica Fiorentini.

  Videa z natáčania

  Matera bola v roku 2019 navštevovaná podstatne viac, nakoľko bola Európskym hlavným mestom kultúry.

   

   

   

  Premiéra filmu sa presúva na 20. november 2o20.

  Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém, Fotografie: Universal Pictures, Relife.sk

  Najčítanejšie

  Mobily do 200 eur – aj na hranie hier

  Predstavujem ti mobily do 200 eur. Ak hľadáš kvalitný mobil za prijateľnú cenu pozri si môj odporúčaný výber. Mobil do 200 € Ak siahneš po mobile...

  Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

  Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude...

  Mobily do 300 eur. Prehľad najlepších modelov

  Predstavujem vám mobily do 300 eur. Toto sú mobilné telefóny, ktoré sú kvalitné a výkonné. V tejto kategórii dostaneš za dobrú cenu kvalitný výkon. Mobil...

  7 najlepších televízorov 4K na sledovanie filmov a hranie hier

  Plánuješ nový televízor? Sledovať filmy vo vysokom rolíšení je nepochybne zážitok. 4K je ale ďalší krok po vysokom rozlíšení. Donedávna bolo považované za vysoké rozlíšenie...

  4k vs. UHD. Aký je rozdiel?

  Aký je rozdiel medzi UHD a 4K? Je UHD lepšie ako 4K?  Najskôr si definujme čo je 4K 4K TV majú štyrikrát viac pixelov ako Full HD, čo znamená, že...