19.7 C
Bratislava

Novinka od IBM – malý vreckový počítač

[fusion_builder_container hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ background_position=“center center“ background_repeat=“no-repeat“ fade=“no“ background_parallax=“none“ enable_mobile=“no“ parallax_speed=“0.3″ video_aspect_ratio=“16:9″ video_loop=“yes“ video_mute=“yes“ overlay_opacity=“0.5″ border_style=“solid“ padding_top=“20px“ padding_bottom=“20px“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ layout=“1_1″ spacing=““ center_content=“no“ hover_type=“none“ link=““ min_height=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ id=““ background_color=““ background_image=““ background_position=“left top“ background_repeat=“no-repeat“ border_size=“0″ border_color=““ border_style=“solid“ border_position=“all“ padding=““ dimension_margin=““ animation_type=““ animation_direction=“left“ animation_speed=“0.3″ animation_offset=““ last=“no“][fusion_text]

V posledných rokoch zašli smartfóny a ié vreckové „počítate“ ďaleko. Mnohé však majú nedostatky, ktoré sú súčasťou stolových PC. Nebolo by skvelé, keby sme mohli miniaturizovať jeden a nosiť ho so sebou? Intel na tieto požiadavky odpovedal a prišiel s Pocket PC veľkosti kreditnej karty. Získate funkčnosť pracovnej plochy, ktorú môžete prenášať. Super nie?

Spoločnosť Intel vytvorila NUC už pred niekoľkými rokmi ale dnes ponúka plnú silu počítača do malej krabičky. Pomocou karty Compute Card sa dostali na ďalšiu úroveň miniaturizácie. Pozrime sa na tento malý počítač.

[/fusion_text][fusion_imageframe image_id=“3278″ style_type=“none“ hover_type=“none“ align=“center“ lightbox=“no“ linktarget=“_self“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ animation_direction=“left“ animation_speed=“0.3″]https://relife.sk/wp-content/uploads/2017/06/pocket-pc-credit-card-relife-1024×683.jpg[/fusion_imageframe][fusion_separator style_type=“none“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ alignment=“center“ /][fusion_text]

Malý vo veľkosti, nie vo funkciách
Veľkosťou skoro ako kreditná karta s rozmermi 95 mm x 55 mm x 5 mm, ponúka Intel® Compute Card optimálne riešenie pre napájanie všetkého od vstupov až po plnohodnotné používateľské zariadenia.

[/fusion_text][fusion_text]

Podľa spoločnosti Intel Compute Card bude používať osvedčenú architektúru „vytvori pre počítače nový spôsob ako komunikovať so zariadeniami“, hovoria, že „otvárajú prakticky neobmedzený potenciál pre používateľov, firmy a priemyselné aplikácie.“ Zariadenie umožní flexibilitu pre internú a externú integráciu so zariadeniami prostredníctvom počítačovej karty.

„Spoločnosti budú môcť rozšíriť možnosti pre zariadenia, ako sú digitálne označovače a kiosky, zariadenia typu All-in-One, inteligentné televízory a iné zariadenia a to všetko pre získanie výhod, ktoré modulárna výpočtová technika môže ponúknuť, napríklad zjednodušenie správy zásob a prevádzkyschopnosť.

Intel Pocket PC bude ponúkať v rozpätí od 140 do 450 dolárov, v závislosti od toho, ktorý model si vyberiete.

[/fusion_text][fusion_text]

Robte to smart

Spoločnosť Intel verí, že vytvára novú kategóriu produktov. Myslia si, že Compute Card prinesie „silu výpočtovej techniky a konektivitu k akémukoľvek produktu kdekoľvek.“ Tento Pocket PC je určený na predaj v auguste 2017 a určite má elegantný, jednoduchý a prenosný dizajn. Konštrukcia tohto produktu by mala uľahčiť inštaláciu a údržbu zariadenia certifikovaným partnerom.

Väčšina zariadení je dnes navrhnutá tak, aby sa stala zastaralou, to sú veľmi zbytočné vynaložené zdroje. Novšie vydania zariadení sú o niečo ďalej ako predchodcovia. S kartou Compute Card Pocket PC by mohol Intel pripraviť cestu pre úplne nový prístup.

„Je to o tom, že počítače prinášajú nové typy zariadení, nie o nahrádzanie tradičných,“ povedal reportér spoločnosti Intel, Bruce Patterson.

Ostatní výrobcovia už začínajú experimentovať s potenciálom tohto Pocket PC. Napríklad v LG sa začali hrať s veľkým displejom, ktorý sa po vložení karty stane počítačom typu All-in-One. Spoločnosť Sharp dokonca ho plánuje integrovať do inteligentného displeja. Spoločnosť Intel dokonca vytvorila základňu pre karty s podobnou funkciou ako jej zariadenia NUC. To z nich robí v podstate náhradu desktopu.

Spoločnosť Foxconn, ktorá vyrába zariadenia pre spoločnosti Apple a Dell, okrem iného vyrába nejaké makety pre budúce technológie. Zahŕňa tenký prenosný počítač, ktorý je vybavený kartou Compute Card. Vytvorili tiež stojan monitoru, do ktorého sa vloží karta PC, keď je karta vložená a monitor je pripojený k nej funguje ako stolový počítač. A v budúcnosti jednoducho vymeníte kartu a inovujete celý počítač! To bude pre používateľov určite zaujímavé.

[/fusion_text][fusion_youtube id=“jlBtqeNykEc“ width=“800″ autoplay=“false“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ /][fusion_separator style_type=“none“ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ top_margin=“20″ alignment=“center“ /][fusion_text]

Možnosť karty Compute Card sú skvelé. Budú schopné prenášať vo vrecku výkon počítača , zasuniete ho do ľubovoľného zariadenia, aby ste ho premenili na počítač. Ak to dobre dopadne, mohli sme byť súčasťou novej revolúcie v oblasti výpočtovej techniky, a nákladné upgrady hardvéru budú minulosťou. Je váš starý počítač teraz slabý? Vymeníte kartu Compute Card a nemusíte kupovať úplne nový komponent do počítača alebo meniť základnú dosku.

Možno by sa mohli použiť aj ako lacné počítače pre Chromebook. Ideálne pre deti.

Zaujalo Vás to ako používateľa PC?

[/fusion_text][fusion_table]

[/fusion_table][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie