Taliansko a podmienky vstupu (2021)

- Reklama -

Pri vstupe do Talianska sa musíš preukázať negatívnym PCR či antigénovým testom nie starším ako 48 hodín od odberu (krajiny EÚ, Schengenu, UK a Izrael). Výnimka platí pre deti do dvoch rokov.

Výnimku z testovania máš vtedy, keď si ochorenie COVID-19 prekonal, alebo si proti nemu zaočkovaný oboma dávkami vakcíny. V oboch prípadoch treba mať potvrdenie. Očkovanému sa stačí preukázať aj elektronickou formou. Môžeš použiť GreenPass, EU Pass, alebo fotografiu.

Cestujúci sa musí pred vstupom do Talianska zaregistrovať, vyplniť a odoslať formulár. Formulár treba vyplniť pred odletom, uvádza sa v ňom číslo letu, sedadla v lietadle a ďalšie údaje. Sedadlo vieš doplniť aj neskôr. Po vyplneníformuláru dostaneš na e-mail dPLF v PDF formáte, ktorého súčasťou je aj individuálny QR kód. Preukážeš sa ním na vyzvanie pri vstupe do dopravného prostriedku (tento doklad môžeš mať priamo v mobile alebo v tlačenej forme).

V prípade, že sa nepreukážeš testom, čaká ťa 10-dňová karanténa, po ktorej ukončení je potrebné absolvovanie testu (PCR/AG). V tomto prípade je povinnosťou registrácia na Oddelení prevencie príslušného zdravotníckeho zariadenia – MZV odporúčame vyhľadávať ASL dipartimento prevenzione a miesto pobytu.

Pri vstupe na Sardíniu a Sicíliu

Sardínia – Cestujúci smerujúci na Sardíniu sa musia preukázať sa negatívnym testom nie starším ako 48 hodín. V tomto prípade je možné preukázanie sa aj potvrdením o absolvovaní očkovania – pričom cestovateľ musel absolvovať obe dávky.

Sicília – Sicília od cestovateľov rovnako vyžaduje testovanie – povinnosťou je vyplnenie samostatného formuláru a po príchode sa preukázať 48 hodinovým negatívnym testom – antigénovým či PCR.

Podmienky vstupu do Vatikánu

Vatikán je pre cestovateľov otvorený, pre vstup treba splniť podmienky platné pre Taliansko.

Ako si jednoducho vložiť do mobilu COVID Pass

Vytvort si digitálnu kópiu svojho EÚ Covid certifikátu a ulož si ho jednoducho a bezpečne do tvojej mobilnej peňaženky (Wallet). Zdigitalizovať si môžeš:

  • Vakcinačný certifikát
  • Certifikát o prekonanej chorobe
  • Certifikát o vykonanom teste

Taliansko - podmienky pre vstup do krajiny
Taliansko – podmienky pre vstup do krajiny / Zdroj: etcovidpass.eu

Vytvor si Digital Pass v mobile pre iPhone a Android, alebo cez GreenPass pre Android a iPhone.

Zdroj: relife.sk, euplf.eu

Ak si našiel v článku chybu, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najnovšie

- Reklama -CBD
- Reklama -

Najčítanejšie