2.9 C
Bratislava

Top seriály roku 2021

Rok 2021 nám prináša tieto top seriály z produkcie Netflix, HBO, Amazon Prime a Apple TV. Dominuje produkcia Netflix, ktorá žala úspech aj v predchádzajúcom roku. Vyberáme tie najlepšie z nich. #netflix #topserialy

True Story

Dráma / 2021, 4 h 20 min / Hodnotenie: 76%

Komik zažije na turné príšernú noc a potom musí s bratom riešiť jej následky, ktoré ho môžu pripraviť o všetko, čo vybudoval (Netflix). Dosť podarený seriál. Ani pri jednom dieli som sa prakticky vôbec nenudil, skoro stále sa tam dialo niečo zaujímavé. Link priamo na seriál True Story.

Hellbound

Dráma / Fantasy / Horor / 2021, 5 h 12 min / Hodnotenie: 92%

Na Zemi sa z ničoho nič začnú zjavovať bytosti z iného sveta, ktoré posielajú ľudí do pekla, a jedna náboženská skupina hlása, že ide o božiu spravodlivosť.

Hellbound sa odvíja ako zmes Clivea Barkera, Da Vinciho kódu a ikonického japonského hororu Ring. Zasiahnuť rôzne sociálne témy v tak krátkom čase je náročná úloha, no Yeon Sang-ho zo svojich hercov a príbehu vyťaží maximum, aby ti poskytol strhujúcu dekonštrukciu spoločnosti. Hellbound je jednoducho temné potešenie.

Squid Game

Akčné / 2021, 8 h 11 min / Hodnotenie: 91%

Hra na oliheň. To je nový juhokorejský seriál, ktorý musíš pozrieť. Zúfalý Gi-hun súhlasí s účasťou na záhadnej hre v nádeji, že vyhrá balík peniazí. V hre je 456 hráčov, ktorí vo svojich životoch zlyhali a niektorí majú nadmerné veľké dlhy. Víťaz hry získa 45 600 000 000 Juhokórejský wonov (približne 33 mil. eur). Všetky tieto detské hry majú smrteľné následky a keďže medzi hráčmi vznikajú spojenectvá, musia premýšľal strategicky.

Niektoré recenzie hovoria, že všetko bolo príliš predvídateľné, ale nedokázal som nič predpovedať. Hry na prežitie nemusia byť originálne. Táto šou sa však od ostatných líši tým, že dôkladne skúma životy svojich hráčov a skúma veľmi komplexné ľudské témy. Odporúčame pozrieť.

Invasion

Dráma / Sci-Fi / 2021, 8 h 42 min / Hodnotenie: 55%

Na Zem zavíta mimozemský druh, ktorý ohrozuje existenciu ľudstva. Dej sa odvíja v reálnom čase pohľadom piatich obyčajných ľudí z rôznych kútov planéty, snažiacich sa nejako vyznať v zmätku, ktorý okolo nich prepukol (Apple).

Foundation

Dráma / Sci-Fi / 2021, 9 h 13 min / Hodnotenie: 62%

Seriál Nadácia sleduje skupinu vyhnancov z rozpadajúcej sa Galaktickej ríše, ktorí sa vydajú na veľkolepú cestu s cieľom zachrániť ľudstvo a vybudovať novú civilizáciu.

Ak je seriál v niečom tak zaujímavý, tak je to povznášajúca veda a matematika. Aj keď je seriál bez dôvtipu, Goyerova budúcnosť robotov je taká chladná, ako by si očakával od vesmírneho dobrodružstva, ktoré je v skutočnosti celé o matematike. Knižnú predlohu som nečítal, takže sa mi seriál veľmi páčil. Je to vizuálna pastva pre oči. Pútavá dejová línia, ktorá je oveľa lepšia ako Duna.

Lupin

Drama / Krimi / 2021, 3 h 51 min / Hodnotenie: 75%

Klasický francúzsky príbeh o zlodejovi gentlemanovi a majstrovi prevlekov menom Arsène Lupin v modernom poňatí. Lupin je zážitok, aký sa najviac podobá Jamesovi Bondovi.

Lupin je návyková a šikovná hádanka, ktorá kombinuje prvky od Luthera, Sherlocka Holmesa a Inside Mana pre strhujúci zážitok. Jednou z veľkých a zároveň silných stránok Netflixovho seriálu Lupin je to, ako na jednej strane priláka diváka a potom ťa prekvapí úplne novým pohľadom.

Dopĺňame priebežne.

Zdroj: Netflix, Relife, Rotten Tomatoes, Kurátor: Petrém (@petermiskus)
4.9/5 - (11 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -