16.9 C
Bratislava
More

  Počet prípadov na Zakynthose

  Mimoriadne opatrenia na Zakynthose

  Od dnešného dňa 29. augusta (sobota) platia mimoriadne opatrenia na ostrovoch Lesbos a Zakynthos.

  – Zrušenie akýchkoľvek udalostí.
  – Zákaz akéhokoľvek zhromažďovania občanov nad 9 osôb z akéhokoľvek dôvodu, či už na verejnom alebo v súkromnom priestore.
  – V reštauráciách je povolený maximálny počet osôb pri každom stole (4 osoby), pokiaľ nejde o priamych príbuzných, kde je povolených až 6 osôb.
  – Masku (rúško) je povinné používať všade, vonku aj v interiéri.

  Platí zákaz prevádzkovania obchodov, barov, reštaurácií v obidvoch regiónoch od polnoci do siedmej hodiny ráno.

  Pokuta za nedodržanie nosenia rúška je 150 €. Miestne úrady zdôrazňujú, že na dodržiavanie nariadenia budú dohliadať. Na ostrov príde pomôcť 70 člena špeciálna pracovná skupina z pevniny.

  Uvedené opatrenia sú platné 17 dní od soboty 29. 8. 2020 od 06:00 do 15. 09. 2020 06:00

  Zdroj: zantereport.grzantereport.gr / Kurátor: Peter Miškus

  24. august: Nové prípady v Zakynthose

  Dvaja turisti Čech a Maďarka. Obom boli odobraté vzorky po prílete na letisko a bolo im následne oznámené, že sú pozitívni na koronavírus. Čech bol informovaný na mori, v čase keď bol na lodi s 9-člennou posádkou a okamžite sa vrátili do najbližšieho prístavu (Agios Nikolaos Volimon), aby podstúpili ďalšie lekárske vyšetrenie. Maďarka a jej priateľ boli tiež na mori na plavbe okolo Zakynthosu, kde bola informovaná, že je pozitívna na koronavírus. Ona a jej priateľ boli okamžite izolovaní od ostatných 200 cestujúcich. (Zdroj: Zantereport)

  Ďalší prípad koronavírusu sa potvrdil 23. augusta. Je to 52-ročná žena, ktorá pracuje v reštaurácii s rýchlym občerstvením na Zakynthose. Po výsledkoch testu je žena doma v karanténe. (Zdroj: Zantereport)

  Situácia na Zakynthose

  Kluby a bary v meste Laganas sa o polnoci zatvorili. Presne tak ako to vyžadovali nové opatrenia. A však zábava sa presunula na pláž, ktorá sa následne preplnila. Desiatky mladých ľudí sa zhromažďovali a pokračovali v pití a bavili sa až do skorých ranných hodín. (12. august 2020).

  Od 20. augusta je povinná karanténa pre 3 ostrovy a to Mykonos, Paros a Chalkidiki.

   

   

  Bravo stin kivernisi bravo sas
  Clubs close 😡😡😡😡

  Uverejnil používateľ Aldi Zela Utorok 11. augusta 2020

  K 4. augustu evidujú na ostrove Zakynthos (Zante) 7 aktívnych prípadov.

  Od 17. augusta platia v Grécku tieto vládne nariadenia

  1. V epidemiologicky postihnutých oblastiach sa stanovuje limit pre všetky verejné a spoločenské udalosti a zhromaždenia, s výnimkou tých, na ktoré sa vzťahujú osobitné pravidlá, ako sú reštaurácie, divadlá a kiná do 24. augusta.

  2. Zákaz prevádzky reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny rannej a to v oblasti Atény vrátane všetkých ostrovov Sarónskeho zálivu a Kythera a to do 24. augusta.

  Do epidemiologicky ohrozených oblastí, do ktorých patria obmedzenia s počtom 50 osôb pre verejné a spoločenské udalosti, ako aj zákaz prevádzkovania reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny ráno, patria:

  – región Kréta, región východné Macedónsko a Trácia a región Atény,

  – regióny Thessaloniki, Chalkidiki, Larissa a Korfu,

  – mestá Mykonos, Paros, Santorini, Volos, Katerini, Rodos, Antiparos, Zakynthos a Kos.

  3. Povinné používanie masiek na miestach s vyššou koncetráciou ľudí, v interieroch sociálnych služieb a na miestach, kde sú ubytovaný utečenci a imigranti.

  4. Všetci, ktorí sa vracajú z dovolenky a starajú sa o starších ľudí (napr. V táboroch, v domovoch sociálnych sslužieb, ubytovaní utečencov a prisťahovalcov), sa musia podrobiť preventívnemu laboratórnemu testu na ochorenie COVID-19.

  5. Členovia skupín so zvýšeným rizikom závažnej koronavírusovej choroby, ktorí pracujú vo verejnom a súkromnom sektore, budú odteraz pracovať z domu alebo s kancelárii podľa rozhodnutia zamestnanca a to do 31. augusta.

  V nedeľu 23. augusta bolo v Grécku ohlásených 284 prípadov, čo znamená, že šírenie vírusu v krajine je veľké, výskyt ohnísk je veľký a riziko úniku je obrovské. 17 zistení bolo po kontrolách pri vstupe do krajiny. (THETOC)

  Nové opatrenia v Grécku platné od 7. 8. 2020

  Pred vycestovaním nezabudnite vyplniť Grécko – Formulár PLF

  Zdroj: Andreas Papadimitriou, zantereport, Relife.sk

  Najčítanejšie

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

  Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

  Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...