26.1 C
Bratislava

Počet prípadov na Zakynthose

Mimoriadne opatrenia na Zakynthose

Od 29. augusta (sobota) platia mimoriadne opatrenia na ostrovoch Lesbos a Zakynthos.

– Zrušenie akýchkoľvek udalostí.
– Zákaz akéhokoľvek zhromažďovania občanov nad 9 osôb z akéhokoľvek dôvodu, či už na verejnom alebo v súkromnom priestore.
– V reštauráciách je povolený maximálny počet osôb pri každom stole (4 osoby), pokiaľ nejde o priamych príbuzných, kde je povolených až 6 osôb.
– Masku (rúško) je povinné používať všade, vonku aj v interiéri.

Platí zákaz prevádzkovania obchodov, barov, reštaurácií v obidvoch regiónoch od polnoci do siedmej hodiny ráno.

Pokuta za nedodržanie nosenia rúška je 150 €. Miestne úrady zdôrazňujú, že na dodržiavanie nariadenia budú dohliadať. Na ostrov príde pomôcť 70 člena špeciálna pracovná skupina z pevniny.

Uvedené opatrenia sú platné 17 dní od soboty 29. 8. 2020 od 06:00 do 15. 09. 2020 06:00

Zdroj: zantereport.gr, zantereport.gr / Kurátor: Peter Miškus

Aktuálne informácie sleduj na https://zantereport.gr/

24. august: Nové prípady v Zakynthose

Dvaja turisti Čech a Maďarka. Obom boli odobraté vzorky po prílete na letisko a bolo im následne oznámené, že sú pozitívni na koronavírus. Čech bol informovaný na mori, v čase keď bol na lodi s 9-člennou posádkou a okamžite sa vrátili do najbližšieho prístavu (Agios Nikolaos Volimon), aby podstúpili ďalšie lekárske vyšetrenie. Maďarka a jej priateľ boli tiež na mori na plavbe okolo Zakynthosu, kde bola informovaná, že je pozitívna na koronavírus. Ona a jej priateľ boli okamžite izolovaní od ostatných 200 cestujúcich. (Zdroj: Zantereport)

Ďalší prípad koronavírusu sa potvrdil 23. augusta. Je to 52-ročná žena, ktorá pracuje v reštaurácii s rýchlym občerstvením na Zakynthose. Po výsledkoch testu je žena doma v karanténe. (Zdroj: Zantereport)

Situácia na Zakynthose

Zakynthos 9. november 2020

Na Iónskych ostrovoch sa vykonávajú intenzívne kontroly. Špeciálne tímy útvaru policajných riaditeľstiev s cieľom implementácie opatrení na prevenciu a obmedzenie šírenia koronavírusu. V tejto súvislosti sa včera v nedeľu (8. 11. 2020) počas vykonaných inšpekcií potvrdilo 17 porušení na Korfu, 4 na ostrove Zakynthos, 3 v Lefkade a jeden v Kefalónii za nepoužitie rúška s udelením pokuty (300) eur.
Okrem toho 24 bolo na Korfu potvrdených 24 porušení, 5 na Kefalonii, 4 na Zakynthose a 4 v Lefkade za obmedzenie cestovania a bol uložený rovnaký počet správnych pokút vo výške 300 eur.

Zakynthos 5. október 2020

Požiar na útese nad známou plážou Navagio vypukol včera (5. 10. 2020). Všetko čo mu stalo v ceste zničil.

Kluby a bary v meste Laganas sa o polnoci zatvorili. Presne tak ako to vyžadovali nové opatrenia. A však zábava sa presunula na pláž, ktorá sa následne preplnila. Desiatky mladých ľudí sa zhromažďovali a pokračovali v pití a bavili sa až do skorých ranných hodín. (12. august 2020).

 

Bravo stin kivernisi bravo sas
Clubs close 😡😡😡😡

Uverejnil používateľ Aldi Zela Utorok 11. augusta 2020

K 4. augustu evidujú na ostrove Zakynthos (Zante) 7 aktívnych prípadov.

Od 17. augusta platia v Grécku tieto vládne nariadenia

1. V epidemiologicky postihnutých oblastiach sa stanovuje limit pre všetky verejné a spoločenské udalosti a zhromaždenia, s výnimkou tých, na ktoré sa vzťahujú osobitné pravidlá, ako sú reštaurácie, divadlá a kiná do 24. augusta.

2. Zákaz prevádzky reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny rannej a to v oblasti Atény vrátane všetkých ostrovov Sarónskeho zálivu a Kythera a to do 24. augusta.

Do epidemiologicky ohrozených oblastí, do ktorých patria obmedzenia s počtom 50 osôb pre verejné a spoločenské udalosti, ako aj zákaz prevádzkovania reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny ráno, patria:

– región Kréta, región východné Macedónsko a Trácia a región Atény,

– regióny Thessaloniki, Chalkidiki, Larissa a Korfu,

– mestá Mykonos, Paros, Santorini, Volos, Katerini, Rodos, Antiparos, Zakynthos a Kos.

3. Povinné používanie masiek na miestach s vyššou koncetráciou ľudí, v interieroch sociálnych služieb a na miestach, kde sú ubytovaný utečenci a imigranti.

4. Všetci, ktorí sa vracajú z dovolenky a starajú sa o starších ľudí (napr. V táboroch, v domovoch sociálnych sslužieb, ubytovaní utečencov a prisťahovalcov), sa musia podrobiť preventívnemu laboratórnemu testu na ochorenie COVID-19.

5. Členovia skupín so zvýšeným rizikom závažnej koronavírusovej choroby, ktorí pracujú vo verejnom a súkromnom sektore, budú odteraz pracovať z domu alebo s kancelárii podľa rozhodnutia zamestnanca a to do 31. augusta.

V nedeľu 23. augusta bolo v Grécku ohlásených 284 prípadov, čo znamená, že šírenie vírusu v krajine je veľké, výskyt ohnísk je veľký a riziko úniku je obrovské. 17 zistení bolo po kontrolách pri vstupe do krajiny. (THETOC)

Nové opatrenia v Grécku platné od 7. 8. 2020

Pred vycestovaním nezabudnite vyplniť Grécko – Formulár PLF

Zdroj: Andreas Papadimitriou, zantereport, Relife.sk

Ak si našiel v článku chybu, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie