2 C
Bratislava
More

  Počet prípadov na Zakynthose

  Mimoriadne opatrenia na Zakynthose

  Od 29. augusta (sobota) platia mimoriadne opatrenia na ostrovoch Lesbos a Zakynthos.

  – Zrušenie akýchkoľvek udalostí.
  – Zákaz akéhokoľvek zhromažďovania občanov nad 9 osôb z akéhokoľvek dôvodu, či už na verejnom alebo v súkromnom priestore.
  – V reštauráciách je povolený maximálny počet osôb pri každom stole (4 osoby), pokiaľ nejde o priamych príbuzných, kde je povolených až 6 osôb.
  – Masku (rúško) je povinné používať všade, vonku aj v interiéri.

  Platí zákaz prevádzkovania obchodov, barov, reštaurácií v obidvoch regiónoch od polnoci do siedmej hodiny ráno.

  Pokuta za nedodržanie nosenia rúška je 150 €. Miestne úrady zdôrazňujú, že na dodržiavanie nariadenia budú dohliadať. Na ostrov príde pomôcť 70 člena špeciálna pracovná skupina z pevniny.

  Uvedené opatrenia sú platné 17 dní od soboty 29. 8. 2020 od 06:00 do 15. 09. 2020 06:00

  Zdroj: zantereport.gr, zantereport.gr / Kurátor: Peter Miškus

  Aktuálne informácie sleduj na https://zantereport.gr/

  24. august: Nové prípady v Zakynthose

  Dvaja turisti Čech a Maďarka. Obom boli odobraté vzorky po prílete na letisko a bolo im následne oznámené, že sú pozitívni na koronavírus. Čech bol informovaný na mori, v čase keď bol na lodi s 9-člennou posádkou a okamžite sa vrátili do najbližšieho prístavu (Agios Nikolaos Volimon), aby podstúpili ďalšie lekárske vyšetrenie. Maďarka a jej priateľ boli tiež na mori na plavbe okolo Zakynthosu, kde bola informovaná, že je pozitívna na koronavírus. Ona a jej priateľ boli okamžite izolovaní od ostatných 200 cestujúcich. (Zdroj: Zantereport)

  Ďalší prípad koronavírusu sa potvrdil 23. augusta. Je to 52-ročná žena, ktorá pracuje v reštaurácii s rýchlym občerstvením na Zakynthose. Po výsledkoch testu je žena doma v karanténe. (Zdroj: Zantereport)

  Situácia na Zakynthose

  Zakynthos 9. november 2020

  Na Iónskych ostrovoch sa vykonávajú intenzívne kontroly. Špeciálne tímy útvaru policajných riaditeľstiev s cieľom implementácie opatrení na prevenciu a obmedzenie šírenia koronavírusu. V tejto súvislosti sa včera v nedeľu (8. 11. 2020) počas vykonaných inšpekcií potvrdilo 17 porušení na Korfu, 4 na ostrove Zakynthos, 3 v Lefkade a jeden v Kefalónii za nepoužitie rúška s udelením pokuty (300) eur.
  Okrem toho 24 bolo na Korfu potvrdených 24 porušení, 5 na Kefalonii, 4 na Zakynthose a 4 v Lefkade za obmedzenie cestovania a bol uložený rovnaký počet správnych pokút vo výške 300 eur.

  Zakynthos 5. október 2020

  Požiar na útese nad známou plážou Navagio vypukol včera (5. 10. 2020). Všetko čo mu stalo v ceste zničil.

  Kluby a bary v meste Laganas sa o polnoci zatvorili. Presne tak ako to vyžadovali nové opatrenia. A však zábava sa presunula na pláž, ktorá sa následne preplnila. Desiatky mladých ľudí sa zhromažďovali a pokračovali v pití a bavili sa až do skorých ranných hodín. (12. august 2020).

   

  Bravo stin kivernisi bravo sas
  Clubs close 😡😡😡😡

  Uverejnil používateľ Aldi Zela Utorok 11. augusta 2020

  K 4. augustu evidujú na ostrove Zakynthos (Zante) 7 aktívnych prípadov.

  Od 17. augusta platia v Grécku tieto vládne nariadenia

  1. V epidemiologicky postihnutých oblastiach sa stanovuje limit pre všetky verejné a spoločenské udalosti a zhromaždenia, s výnimkou tých, na ktoré sa vzťahujú osobitné pravidlá, ako sú reštaurácie, divadlá a kiná do 24. augusta.

  2. Zákaz prevádzky reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny rannej a to v oblasti Atény vrátane všetkých ostrovov Sarónskeho zálivu a Kythera a to do 24. augusta.

  Do epidemiologicky ohrozených oblastí, do ktorých patria obmedzenia s počtom 50 osôb pre verejné a spoločenské udalosti, ako aj zákaz prevádzkovania reštaurácií a zábavných podnikov od polnoci do siedmej hodiny ráno, patria:

  – región Kréta, región východné Macedónsko a Trácia a región Atény,

  – regióny Thessaloniki, Chalkidiki, Larissa a Korfu,

  – mestá Mykonos, Paros, Santorini, Volos, Katerini, Rodos, Antiparos, Zakynthos a Kos.

  3. Povinné používanie masiek na miestach s vyššou koncetráciou ľudí, v interieroch sociálnych služieb a na miestach, kde sú ubytovaný utečenci a imigranti.

  4. Všetci, ktorí sa vracajú z dovolenky a starajú sa o starších ľudí (napr. V táboroch, v domovoch sociálnych sslužieb, ubytovaní utečencov a prisťahovalcov), sa musia podrobiť preventívnemu laboratórnemu testu na ochorenie COVID-19.

  5. Členovia skupín so zvýšeným rizikom závažnej koronavírusovej choroby, ktorí pracujú vo verejnom a súkromnom sektore, budú odteraz pracovať z domu alebo s kancelárii podľa rozhodnutia zamestnanca a to do 31. augusta.

  V nedeľu 23. augusta bolo v Grécku ohlásených 284 prípadov, čo znamená, že šírenie vírusu v krajine je veľké, výskyt ohnísk je veľký a riziko úniku je obrovské. 17 zistení bolo po kontrolách pri vstupe do krajiny. (THETOC)

  Nové opatrenia v Grécku platné od 7. 8. 2020

  Pred vycestovaním nezabudnite vyplniť Grécko – Formulár PLF

  Zdroj: Andreas Papadimitriou, zantereport, Relife.sk

  Najčítanejšie

  Mobily do 200 eur – aj na hranie hier

  Predstavujem ti mobily do 200 eur. Ak hľadáš kvalitný mobil za prijateľnú cenu pozri si môj odporúčaný výber. Mobil do 200 € Ak siahneš po mobile...

  Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

  Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude...

  Mobily do 300 eur. Prehľad najlepších modelov

  Predstavujem vám mobily do 300 eur. Toto sú mobilné telefóny, ktoré sú kvalitné a výkonné. V tejto kategórii dostaneš za dobrú cenu kvalitný výkon. Mobil...

  7 najlepších televízorov 4K na sledovanie filmov a hranie hier

  Plánuješ nový televízor? Sledovať filmy vo vysokom rolíšení je nepochybne zážitok. 4K je ale ďalší krok po vysokom rozlíšení. Donedávna bolo považované za vysoké rozlíšenie...

  4k vs. UHD. Aký je rozdiel?

  Aký je rozdiel medzi UHD a 4K? Je UHD lepšie ako 4K?  Najskôr si definujme čo je 4K 4K TV majú štyrikrát viac pixelov ako Full HD, čo znamená, že...