13.9 C
Bratislava

NASA: Rastlíny, ktoré pomôžu prekonať prechladnutie a nespavosť.

- Reklama -

Ukázalo sa, že rastliny v byte alebo dome sú prospešné pre vaše zdravie a čistia vzduch.

Vedci z NASA nedávno odhalili, že udržiavanie niektorých druhov rastlín v byte, môže v skutočnosti zabrániť tomu, aby ste ochoreli. Predaj izbových rastlinách zaznamenal v poslednej dobe prudký nárast predaja. Výhody, ktoré prinášajú rastliny v interiéroch sú prekvapivé, vedci hovoria, že by mohli dokonca zabrániť nespavosti a zlepšiť celkovú klímu v domácnosti.

Hovoria, že prítomnosť rastlín pomáha znižovať stres, úzkosť a odstraňuje znečisťujúce látky vo vzduchu. Spojili sme sa s americkou akadémiou, aby sme zistili, ktoré izbové rastliny by ste mali mať a ktoré vám môžu výrazne zmeniť život.

Prvá z nich je Areca Palm – rastlina z Madagaskaru, o ktorej vedci tvrdia, že je ideálna pre každého, kto je náchylný na problémy s nádchou, pretože uvoľňuje vlhkosť vo vzduchu, čo uľahčuje dýchanie počas spánku v noci.

Podobne je na tom aj Aloe vera a anglický Brečtan. Obidve sú známe pre svoju schopnosť čistiť vzduch. Americkou vysokou školou zameranou na alergiu, astmu a imunológiu bolo tiež zistené, že niektoré druhy odstránia až 78% vzdušnej plesne za 12 hodín.

Obsessed with my matte black planter + stand from @objectmodern *** I’m definitely going to get more of their planters for other plants around my home ??? I want one in every corner! Btw: this is an Areca Palm. Does anyone have plant care tips towards this plant? ————————————————— Estoy completamente obsesionada con mi plantador (tasa) negro mate + soporte de @objectmodern *** Definitivamente voy a conseguir más de estos plantadores para otras plantas que tengo en mi casa ??? Quiero uno en cada esquina! Por cierto… esta es mi Palma #ArecaPalm si tienen algún consejo de cuidado para esta planta por favor dejen su comentario abajo! ?GRACIAS!

3,506 Likes, 22 Comments – Alba Ramos (@sunkissalba) on Instagram: „Obsessed with my matte black planter + stand from @objectmodern *** I’m definitely going to get…“

Ďalšou zo zoznamu 50 rastlín čistiacich vzduch je podľa NASA Boston FernWeeping Figs a Lady Palms sú takisto zaujímavé pre svoju schopnosť odstrániť formaldehydy.

Azda najjednoduchšia rastlinná čínsky Evergreen, pretože znáša aj slabé osvetlené miesta. Ten v priebehu krátkeho času odstraňuje omnoho viac  toxínov, zatiaľ čo Dwarf Date Palm je odolný voči suchu a je vynikajúci pri odstraňovaní znečisťujúcich látok v interiéri, ako je xylén (chemická látka), ktorá sa nachádza v mnohých čistiacich prostriedkoch a lakoch.

Zdroj: thejoyofplants.co.uk, instagram

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články