14 C
Bratislava

5 tipov ako na to, aby vám energia na štúdium alebo prácu vydržala celý deň

- Reklama -

Je pre vás ťažké vstať ráno z postele? Máte cez deň málo energie, ste unavení a vyčerpaní? Potom tu pre vás niečo máme. Presnejšie 5 tipov, ako na to, aby vám energia na štúdium alebo náročnú prácu vydržala celý deň.

Zbavte sa najväčšieho zabijaka energie: Negatívnych myšlienok

Mnohí z nás sa snažia dosiahnuť úspech rôznymi spôsobmi, no pritom zabúdajú na fakt, že naše telo a myseľ sú neoddeliteľne spojené. Preto všetko, čo robíme, je vo veľkej miere ovplyvňované aktuálnou situáciou a tým, ako ju vnímame. Koniec koncov, v posledných dňoch ste sa o tom možno nechtiac presvedčili aj v praxi.

Všetky tieto negatívne myšlienky nám uberajú z tela veľmi veľa energie. Hnevom, obavami, negatívnymi myšlienkami a nezmyselným dumaním si míňate neuveriteľné množstvo energie. V niektorých prípadoch to môže byť úbytok vo výške až 30 %

Veľa síl vás každý deň stoja aj ľudia či zážitky z minulosti, na ktoré nedáte dopustiť. Skúste ich z mysle vymazať a myslieť viac na seba. Pozitívne myslenie a pohľad na svet vám dodá do práce, alebo štúdia na dobrom kurze francúzštiny potrebnú silu. Uvidíte, že s jasnou mysľou na podstatné veci sa vám bude kráčať vpred oveľa lepšie.

Vytvorte si na prácu alebo štúdium ideálne podmienky

Aj dizajn vzdelávacieho prostredia má rozhodujúci vplyv na vašu koncentráciu a výkon. Nájdite si preto na tento účel pokojné miesto, kde sa môžete sústrediť na svoje učenie. Dbajte pritom na to, aby ste minimalizovali akékoľvek rozptýlenie. Vypnite alebo stíšte svoj mobilný telefón a vypnite upozornenia na prichádzajúce e-maily v počítači.

Ideálnym pomocníkom je tiež kvalitný nábytok pre mládež, vďaka ktorému máte všetko na dosah ruky. Poriadok pri stole však vytvára nielen priestor, ale aj prehľad v hlave. Usporiadajte si teda svoj pracovný priestor prehľadne a odložte všetko, čo nemá nič spoločné s vaším vzdelávacím projektom.

Než začnete študovať, majte všetky potrebné materiály na dosah – vyhnete sa tak prerušeniam pri hľadaní slovníkov alebo príručiek. Blok, písacie potreby či lepiace papieriky by vám mali byť vždy po ruke. Rovnako určite oceníte aj výkonné počítače pre študentov.

Vyhýbajte sa jedlám, ktoré vysávajú energiu z vášho tela

Myslíte si, že jedlo dodáva telu len energiu? Omyl. Niektoré potraviny ju z vášho tela naopak kradnú? Žiaľ nie je to žiadny vtip!

Traja najhorší zlodeji energie
Traja najhorší zlodeji energie / Zdroj: Pheelings media – Shutterstock

A tu sú traja najhorší zlodeji energie vo vašom jedle:

  • Všetky druhy cukru. Patrí sem najmä fruktóza, glukóza, laktóza a dextróza.
  • Pšeničná múka a všetko z nej vyrobené (buchty, koláče, sušienky, cestoviny atď.)
  • Alkohol, najmä víno, sekt, prosecco a šampanské.

Dôvodom je, že cukor, múka a alkohol pozostávajú najmä zo sacharidov, ktoré možno na okamih silu telu dodajú, no zároveň sa rýchlo spáli. Po krátkom silovom dopingu tak však telo spadne do skutočnej energetickej diery.

Vygenerujte viac energie pohybom

Cvičenie je vo všeobecnosti najlepší a najzdravší spôsob, ako si dobiť energiu. Možno si hovoríte, že pohyb vás naopak vyčerpá, no je to práve naopak. Čím viac energie fyzickou aktivitou spotrebujete, tým viac vám jej vaše telo dodá! Začnite s tým hneď, ako vstanete. Choďte na pár minút na prechádzku alebo si trochu zabehajte, bicyklujte alebo si choďte zaplávať.

Pustite si svoju obľúbenú hudbu

Aby bol váš pohyb príjemný, nasaďte si slúchadlá, nalaďte si svoju obľúbenú pesničku a sústreďte sa popri cvičení alebo na prechádzke len na tieto príjemné tóny. Hudba je jedným z najväčších zdrojov energie.

Ak ste v uzavretom priestore, vpustite dnu čerstvý vzduch a uvidíte, že spolu s týmito tipmi bude zvládanie každého náročného dňa oveľa jednoduchšie.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články