17.7 C
Bratislava

Nezabudnite pripraviť vaše auto na príchod jari. Nestačí len auto prezuť

- Reklama -

S príchodom tepla nestačí len auto prezuť. Stojí za to pristúpiť k jeho príprave na letnú sezónu komplexnejšie, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam a prichádzajúcu jar i leto si užili plnými dúškami. Čo všetko treba preto urobiť si povieme v našom ďalšom zaujímavom článku plnom užitočných tipov.

Prekontrolujte stav klimatizácie

S nástupom teplého počasia stojí za to skontrolovať klimatizáciu bez toho, aby ste čakali na veľké letné horúčavy. Pracovné zariadenie a čistý filter sú kľúčom k zdravej mikroklíme vo vnútri kabíny.

Spolu so vzduchovým filtrom prekontrolujte aj ten palivový, ktorými je vybavený čoraz väčší počet moderných áut. Spolu s týmto trendom však rastie aj znečistenie ovzdušia výfukovými plynmi, čo nie je pre životné prostredie a našu budúcnosť žiadna dobrá správa. Kompletné ekologické čistenie DPF filtra vám dnes ale urobia na počkanie, takže vaše auto nebude signalizovať žiadne poruchy a znečisťovať okolie.

Dajte si ale záležať na výbere servisu a uprednostnite repas DPF filtra vykonaný na zariadeniach, ktoré boli metrologicky overené a zaručia tak vášmu autu stopercentný výkon.

Pozrite sa na osvetlenie a brzdový systém

Nezabudnite skontrolovať výkon vonkajších svetiel a bŕzd vrátane ručnej brzdy. Ak diagnostický systém vozidla hlási v tomto smere chyby, neváhajte navštíviť autoservis, kde vám po kompletnej diagnostike systému všetko opravia a správne nastavia. Nie je to predsa len o pohodlí, ale aj bezpečnosti.

Vyčistite interiér

V zime je interiér vozidla zaťažený najmä vlhkosťou a činidlami, s ktorými prichádza vozidlo aj vaša obuv do kontaktu. Aby sa vplyvom týchto látok jednotlivé časti auta neznehodnotili a nespôsobovali na cestách problémy, je dobré pred príchodom novej sezóny upratať nielen váš dom, ale aj auto.

Po kompletnom čistení preto dnu umiestnite kvalitné gumené rohože, čím zabránite ďalšiemu prípadnému znečisteniu a poškodeniu podlahy.

Potom už len vymeňte oleje, stierače, nabite batériu a auto bude pripravené na všetko.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
4.1/5 - (10 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články