14 C
Bratislava

Ako pripraviť auto na výlety do jesennej prírody

- Reklama -

Príchod jesene znamená takmer každý rok pre aktívnych a mobilných občanov začiatok loveckej a piknikovej sezóny. Každý z nás si predsa chce naplno užiť posledné dni v prírode, ktorú o pár týždňov prikryje snehová biela perina. Nielen pre obyvateľov žijúcich v meste je ale tento luxu nedostupný, preto sa sem vyberáme autom, ktoré je rovnako ako naše telo, potrebné pripraviť na zložitejšie podmienky.

Vyraziť do prírody za mestom za účelom rekreácie je dvojitý test pre každé mestské auto. Po prvé, zvyčajne to znamená jazdu po zlej ceste (alebo dokonca bez nej), a po druhé, znamená to prepravu batožiny, ktorá nemá v aute svoje miesto.

Preto, aby ste na takýchto výletoch do prírody neprišli o svoj komfort a zachovali pôvodný stav vozidla aj na tej najnáročnejšej ceste, mali by ste ho dopredu vybaviť dôležitými doplnkami. Ktorými?

Začnite výberom kvalitných autopoťahov

Aktívna prevádzka vozidla na bežných cestách zahŕňa mechanické poškodenie a kontamináciu nielen podlahy v kabíne, ale aj sedadiel. V prípade cesty autom do prírody je intenzita kontaminácie ešte vyššia. No a pokiaľ zoberiete so sebou aj malé deti, vyhnúť sa poškodeniu a znečisteniu interiéru auta bude naozaj problém. A pritom nemusí, ak použijete kvalitné autopoťahy.

Ladia s celkovým interiérom vozidla, dokonale sedia a čo je najdôležitejšie, chránia pôvodné sedadlá a ich čalúnenie pred škvrnami, zvieracími chlpmi, vodou alebo v lete pred silným slnečným žiarením. Navyše, cena dobrej súpravy poťahov s odolnými kobercami do auta sa veľmi rýchlo vyrovná nákladom na jedno chemické čistenie interiéru celého vozidla, čo je skvelá správa nielen pre vašu peňaženku.

Ochrana pred prírodou

Najpamätnejšími „suvenírmi“ z výletov do krajiny sú aj značky na tele auta z konárov, kameňov a suchej trávy. Na tieto prípady vám silnejší lak ani vosk nestačí, musíte mať vybavenie v podobe blatníkov, diskov a deflektorov, ktoré sú pre auto rovnako silným arzenálom ako pohodlné poľovnícke oblečenie pre milovníkov divej zveri.

Ak máte tendenciu jazdiť takmer extrémnym štýlom, vybavte svoje auto aj robustným spodným chráničom, ktorý chráni pohonnú jednotku aj pred poškodením od pňov a kameňov.

Majte na pamäti, že počas jazdy, najmä na nerovných cestách, sa mnohé položky v kufri správajú nečakane, „aktívne“ sa pohybujú, trú o plasty a koberce a navzájom poškodzujú. Výberom gumových vaničiek do kufra sa tomu môžete vyhnúť.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články