14.8 C
Bratislava

Ako si vybrať puklice na vaše auto?

- Reklama -

Predovšetkým pre mladých vodičov je výber tých správnych puklíc na auto mimoriadne dôležitý, keďže puklice sú rozhodne estetickou záležitosťou. Okrem nej však spĺňajú aj ochrannú funkciu pred mechanickým poškodením kolies. Ako však vybrať tie správne na vaše vozidlo?  

Ložiská, skrutky, ale aj samotné disky dostávajú vplyvom počasia poriadne zabrať. Práve preto je mimoriadne dôležité staviť na kvalitné puklice, ktoré vám pomôžu tomuto poškodeniu zabrániť. Vybrať si tie správne však nemusí byť vždy také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Ako si vybrať puklice?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že puklice sa vyberajú podľa značky vášho auta. Takéto puklice sa však vo viacerých atribútoch líšia. Samozrejme, práve ich prevedenie výrazne ovplyvní konečný výber, no vždy sa treba najprv upriamiť na ich veľkosť. Pokiaľ zvolíte nesprávny rozmer, tieto dizajnové vychytávky nebudete môcť na vaše vozidlo namontovať, pretože konečný rozmer jednoducho nepustí.

Práve rozmer totiž tvorí základ toho, na čo by ste sa mali pri výbere puklíc sústrediť. Priemer puklíc sa najčastejšie uvádza v palcoch, a to v rozpätí od 13 do 17 palcov. To, aký veľký priemer je vhodný pre vaše auto, zistíte buď z technického preukazu, no častokrát býva uvedený aj priamo na kolese automobilu.

Stavte na kvalitný materiál

Okrem priemeru puklíc je taktiež dôležité sledovať aj to, z akého materiálu sú vyrobené. Zaužívaným pravidlom je to, že by malo ísť o ideálny pomer medzi ohybnosťou a pevnosťou. Tie najlepšie puklice, ktoré môžete kúpiť, by tak nemali byť príliš ohybné, ale zase ani málo. V tomto prípade hľadajte zlatú strednú cestu, ktorá vám zaručí, že puklice budú čo najpevnejšie a nebudete ich musieť meniť po jednej sezóne. 

Dizajn puklíc

V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn, ktorý by sa mal hodiť k vzhľadu vášho auta. V tomto prípade si môžete vybrať hneď z niekoľkých dizajnových typov, ako napríklad celoplošné puklice či tie lúčové.

Moderné puklice
Moderné puklice / Zdroj: Hubcaps

Práve lúčové spracovanie je u vodičov to najobľúbenejšie, keďže dodáva autu správny štýl. Ak však chcete svoje auto skutočne vyšperkovať, nemali by ste ostať len pri dizajne vašich puklíc. Na elegancii mu môžu pridať aj atraktívne 3D rohože, ktoré okrem vzhľadu oceníte aj pri čistení svojho auta. Tento typ rohože má totiž vyvýšený okraj a pokrýva celú časť podlahy, čím sa bráni škodám na čalúnení vozidla.

 

Top puklice na auto
Top puklice na auto / Zdroj: Hubcaps

Ako nasadiť puklice na auto

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články