14 C
Bratislava

Moderné betónové kvetináče pre exteriér aj interiér. Ktoré si vybrať?

- Reklama -

Betón, ktorý zdvihnete. Odľahčené kvetináče sú hitom moderných terás a vonkajších priestorov. Kdekoľvek umiestnite svoje kríky a kvety, potrebujete kvalitné kvetináče, ktoré im poskytnú bezpečný domov. Hľadali sme pre vás tie najlepšie betónové kvetináče. Poďme si ich predstaviť.

Betónový kvetináč nie je iba výsadou verejných priestorov. Okrem námestí, parkov alebo peších zón poslúži ako dizajnový doplnok na vašej terase alebo záhrade. Atraktívny pohľadový betón, nízka hmotnosť a mimoriadna odolnosť sú jeho prednosťou. Kvetináče PRESBETON LITE ponúkajú minimalistický a nadčasový dizajn betónu a množstvo spôsobov využitia v exteriéri aj interiéri.

„Odľahčený betónový kvetináč, vhodný aj na balkón.“

Vďaka odľahčenej váhe sa nádoby dajú ľahko presúvať z miesta na miesto. Steny kvetináčov sú kónické a merajú iba 20-30 mm. Aj napriek svojej zníženej hmotnosti však kvetináče zaručujú vynikajúcu stabilitu vďaka širokej základni a rovným stenám.

Prečo sú betónové kvetináče také ľahké?

Kvetináče LITE CUBE a LITE BLOCK sú vyrobené z vysokohodnotného betónu, majú veľmi tenké steny a zníženú hmotnosť až o 60 %. Manipulácia s kvetináčom pred vysadením je v porovnaní s bežnými betónovými výrobkami veľmi jednoduchá. Odľahčený betónový kvetináč skrášli terasy, záhrady, ale aj balkóny.

Betónový kvetináč LITE CUBE
Betónový kvetináč LITE CUBE – prírodný a hladký povrch/ Zdroj: PRESBETON

Kvetináče PRESBETON LITE sa hodia aj do open space kancelárií a zasadacích miestností vo firmách. V obklopení zelene sa bude zamestnancom pracovať podstatne lepšie.

Rôzne veľkosti a farby

Na výber sú kvetináče z hladkého pohľadového betónu v bielej a šedej farbe v siedmich veľkostiach. Neutrálne farby a industriálny dizajn betónu výborne ladia najmä s vysokými trávami, stálo zelenými rastlinami alebo okrasnými kríkmi. Do kvetináčov ale môžete zasadiť aj akékoľvek iné trvalky, ale aj vaše obľúbené rastliny s kvetmi.

Betónové kvetináče - štvorcové
Betónové kvetináče – štvorcové / Zdroj: PRESBETON

Prírodné kvetináče s moderným dizajnom

Kvetináče LITE CUBE a LITE BLOCK môžete navzájom ľubovoľne kombinovať a meniť ich dispozície. Zostavy kvetináčov poslúžia nielen ako doplnok, ale aj ako prirodzené rozdelenie funkčných zón vo vašom priestore. Vytvoríte si jednoducho napríklad vzdušný a napriek tomu čiastočne krytý pracovný kútik, čitáreň alebo zónu na relax.

Betónový kvetináč LITE CUBE
Betónový kvetináč LITE CUBE / Zdroj: PRESBETON

Výhody kvetináčov z betónu

Tie od spoločnosti PRESBETON sú jednoduché na údržbu a majú vysokú odolnosť. Zatiaľ čo drevené alebo plastové kvetináče môžu byť náchylné na hnilobu alebo poškodenie vplyvom počasia, betónové kvetináče vydržia oveľa dlhšie. V dôsledku toho ich možeme považovať za ekologickejšiu možnosť.

Veľkou výhodou kvetináčov je vnútorný ochranný systém Protect System IN, ktorý bráni znečisteniu a priesaku vody. Ďalšou výhodou je aj ich mrazuvzdornosť. Sú opatrené otvormi na odtok vody a nemusíte sa tak báť, že rastlinu prelejete. Pokiaľ plánujete mať kvetináče vonku po celý rok, stačí pri vysadení dodržať jednoduchý postup od výrobcu a vnútro zaizolovať pomocou izolačnej fólie Mirelon. Izolačná vrstva ochráni počas mrazu rastliny aj nádobu a tá vám vydrží v pôvodnom stave dlhé roky. Pozrieť podrobný návod.

Ľahké betónové kvetináče
Ľahké betónové kvetináče LITE BLOCK: prírodný a hladký povrch / Zdroj: PRESBETON

Kvetináče z betónu sú dobrou voľbou pre pestovanie rastlín v teplom období, ktoré potrebujú vysoké teploty, aby rastliny dobre rástli. Udržiava teplo zachytené vo vnútri materiálu. Ak teda použijete betónový kvetináč, pôda vo vnútri zostane o niečo teplejšia ako zemina v bežnom kvetináči. Môžete si tiež predĺžiť vegetačné obdobie ak vonkajšia teplota klesne a keď sa vonku ochladí.

Sponzorovaný obsah / Zdroj: relife.sk, presbeton.sk
4.9/5 - (19 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články