13.9 C
Bratislava

Dizajnové komody do rôznych interiérov – naše eklektické nábytkové inšpirácie

- Reklama -

Základné štýly, ako klasický, škandinávsky alebo loftový, sa výrazne vyvíjali. Prvky, ktoré majú rozmanitý estetický pôvod, dnes čoraz odvážnejšie kombinujeme do jedného eklektického celku. Najdôležitejšie je, že sú nášmu srdcu blízke. Takéto spojenia dokážu byť priam úchvatné! Pozrite sa, ktoré komody z populárnych nábytkových obchodov nás očarili a zoznámte sa opätovne s ich dizajnovými štýlmi.

Loftové komody v elegantnom prostredí – urban chic, čiže originálne spojenie inšpirované mestským životom

Ako už názov napovedá, urban chic spája veľkomestskú drsnosť s jemnou eleganciou. Predstavte si newyorský loft ozdobený štipkou parížskej noblesnosti, kde architektonické prvky, typické pre mestské projekty (odhalené stropné trámy, betón, tehla), vyvažujú jemné nuansy – napr. štukatúra a zlaté či krištáľové detaily.

Na rozdiel od industriálneho štýlu, založeného na studených tónoch, ten mestský je charakterizovaný väčšou farebnou slobodou. Biele, hnedé, čierne alebo šedé komody sú stále kľúčovým nábytkom tohto trendu, ale navrhujeme vyskúšať si aj živšie akcenty, napr. výraznú granátovo modrú, koňakový odtieň alebo fľašovú zeleň. Nemali by chýbať kovové prvky – príslušenstvo zo striebra, zlata alebo medi. Nevyzerajú vari tieto minimalistické komody v modernom veľkomestskom aranžovaní elegantne?

Komody v štýle lagom – spoznajte švédsky recept na pokojný život

Najskôr sa objavil dánsky hygge, ktorý nás viedol k sústredeniu sa na to, čo je skutočne dôležité: na večeru s priateľmi, čítanie dobrej knihy počas daždivej nedele alebo bez náhlenia popíjané kakao pred veselo tancujúcimi plameňmi v krbe. Teraz sa všetko točí okolo koncepcie lagom, čo je švédska alternatíva k dánskej ceste ku šťastiu. Táto filozofia sa silno zameriava na etické otázky a nachádza uplatnenie v rôznych oblastiach života, vrátane interiérového dizajnu.

„Ani veľa, ani málo, ale v pravý čas” – to je podstata lagom.

Švédi sú majstrami v umiernenej ceste životom, nedopúšťajú sa plytvania a dbajú na ochranu životného prostredia. Ako uplatňujú filozofiu lagom vo svojich domovoch? Pred nákupmi juprednosťňujú recykláciu a upcykling. Ak nakupujú, vyberajú si veci vyrobené z vhodných materiálov a v prírodných farbách, čo im umožňuje vytvoriť si minimalistické, ale mimoriadne pohodlné a zdravé prostredie.

Keď hovoríme o zdraví, nemôžeme prehliadnuť význam živých rastlín v domácnostiach: nielenže dodávajú obyvateľom životnú energiu, ale sú cenené aj za svoje prečisťovanie a zvlhčovanie vzduchu. Švédi to dobre poznajú, preto jediné, čo v svojich interiéroch neobmedzujú, sú rastliny.

Pre aranžovanie v štýle lagom sú ideálne dizajnové komody z obchodu agatanabytok.sk so zabudovanými boxmi určenými na pestovanie kvetov. S nábytkom vybaveným špeciálnymi kvetináčmi na rastliny vytvoríte zelený kútik, ktorý podporuje koncentráciu a uvoľnenie – a to nielen v štýle lagom. Skvele sa hodí do aranžmánov eko, urban jungle, jungalow, industriálnych a dokonca aj typicky moderných.

Súčasný interiérový dizajn uprednostňuje slobodu vyjadrenia a povzbudzuje k vlastným interpretáciám starších známych štýlov. Na vytvorenie originálneho dizajnu stačí málo: sme presvedčení, že dokonca aj lacná komoda na topánky, naaranžovaná v neobvyklom prostredí, môže získať šmrnc hodný uverejnenia na titulných stranách interiérových magazínov. Nebojte sa experimentovania a vytvorte si vlastnú eklektickú zmes, ktorú vám budú závidieť.

Zhrnutie

V súčasnosti, keď sú hranice štýlov čoraz viac rozmazané, je dôležité vytvoriť si k dizajnu vlastný jedinečný prístup. Ako ukazuje naša kolekcia, niekedy môže byť najväčším prekvapením práve kombinácia tradičných a moderných prvkov. Či už ide o sivé komody v kombinácii s farebnými doplnkami alebo o klasické kusy nábytku v nečakanom kontexte, možnosti sú nekonečné.

Nezabudnite, že kľúčom k úspechu je nielen výber správnych nábytkových prvkov, ale aj ich vhodné usporiadanie a skombinovanie s ostatnými súčasťami interiéru. A najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojom priestore cítili pohodlne a šťastne.

Zdroj: relife.sk

4.9/5 - (9 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články