13.9 C
Bratislava

Interiérové a posuvné dvere, ktoré si vybrať?

- Reklama -

Rôzne typy dverí nám zabezpečujú akúsi rozmanitosť. Je to skvelé, pretože každá domácnosť má iné dvere, a to nielen materiálom alebo farbou, ale aj spôsobom otvárania a inštalácie. Do každej miestnosti sa hodia iné dvere a rovnako tomu tak je aj v rodinnom dome alebo v byte, kde je trochu menej priestoru. Kúpu preto treba zvážiť a poriadne rozmyslieť. Takáto veľká výmena sa predsa len nerobí každý deň, pretože je aj finančne nákladnejšia.

Klasika na nezaplatenie

Keď si vyberáte nejaké dvere, myslíte na to, do akej strany sa majú otvárať, či budú klasické alebo zaťahovacie, prípadne aký typ kľučky chcete kúpiť. Interiérové dvere sú náročné. Nie len na výrobu, ale aj rozhodovanie.

Veľký a masívnejší typ dverí sa hodí skôr do domu, kde máte viac miesta aj na samotné otvorenie, no do interiéru bytu zvoľte tenšie a praktickejšie, ktoré sa otvárajú do strany, kde je najviac miesta. Ak si nebudete vedieť dať rady, nezabudnite, že na niektorých stránkach, kde sa dvere predávajú, môžete naraziť na pomocníka, ktorý vám poradí priamo online.

Moderná šikovnosť

Veľkou novinkou sú moderné posuvné dvere, ktoré síce potrebujú určitý priestor na otváranie do strán, preto sa hodia viac do rodinného domu, ale aj v byte by vyzerali nádherne. Takéto dvere sú špecifické, pretože nám jednoducho môžu rozšíriť, ale aj zúžiť priestor. Potrebujete oddeliť kuchyňu od obývacej izby alebo jedálne? Nie je to problém, lebo vďaka tomu zrazu vytvoríte tri miestnosti z jeden a pol.

Posuvné dvere nám vytvárajú akési súkromie a zároveň otvárajú priestor, keď je to potrebné. Otvárať sa môžu do jednej alebo oboch strán, záleží čo vám najviac vyhovuje a samozrejme záleží aj od možností bytu. Zistite, čo je pre vás najlepšou voľbou, prípadne aj v tomto prípade si môžete nechať poradiť odborníkom.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články