14 C
Bratislava

Jednoduché a účinné tipy, ako mať na prácu viac chute a energie

- Reklama -

Napriek tomu, že je naše telo vybavené dokonalým systémom, zloženým z množstva perfektne fungujúcich častí a orgánov, predsa len vždy na všetko nestačia a po čase sa opotrebujú. Doplniť im stratenú energiu ale môžeme rôznymi spôsobmi.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie, vďaka ktorým budete mať na prácu a život oveľa viac chuti a síl.

Doprajte si viac času na spánok

Nedostatok spánku môže byť dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje vašu produktivitu. Výskumy dokázali, že už „strata 1 hodiny spánku za noc, do jedného týždňa, spôsobí pokles kognitívnych funkcií. Skúste to zmeniť k lepšiemu.

Zamerajte sa na najdôležitejšie činnosti

Podľa Parettovho pravidla znamená 20 % úsilia 80 % výsledku a naopak,  zvyšných 20 % výsledku predstavuje 80 % vynaloženého úsilia. Preto, ak chcete fungovať rovnako dobre ako špičkový elektromotor, namiesto zvyšovania množstva práce by ste sa mali zamerať na činnosti, ktoré vám prinášajú najväčšiu návratnosť. Inými slovami, najskôr riešte najdôležitejšie úlohy a prestaňte hovoriť „áno“ veciam, ktoré zaberajú viac zdrojov, ako sú užitočné.

Nechajte si poradiť a pomôcť

Jednou z najčastejších chýb pri zlepšovaní osobnej produktivity je túžba riadiť všetky procesy a robiť všetko sám. Takýto prístup však iba celý systém komplikuje a vedie k čoraz väčšej byrokracii.

Delegovaním právomoci a využitím moderných prídavných zariadení pri práci zvýšite nielen jej kvalitu, ale aj rýchlosť. Využite pritom rozum ľudí a silu strojov a uvidíte, že to pôjde ľahšie.

Sústreďte sa nie na objem práce, ale na jej efektívnosť. Aj obyčajné a občasné skrátenie pracovnej doby doslova zvyšuje produktivitu. Robte iba najdôležitejšie a najproduktívnejšie veci, ostatné vyraďte alebo delegujte. Nesnažte sa dosiahnuť dokonalý výsledok – vaše úsilie určite nebude ocenené a vynaložená energia bude zbytočná.

Implementujte do celého procesu profesionálne montážne plošiny a iné moderné automatizované riešenia. Preskúmajte rôzne aspekty svojej produktivity pomocou miništúdií a upravte svoj režim podľa výsledkov. Efekt bude ohromujúci.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články