13.9 C
Bratislava

Dokument o ľuďoch, ľudskosti a živote

- Reklama -

„Zatiaľ čo ľudstvo napreduje, mám pocit, že žijem v dvojrýchlostnom svete.

„Sme uvrhnutí do nerovnosti, rozdelení vojnou, akoby sme stále neboli schopní žiť dovedna.“ Arthus-Bertrandov už 40 rokov fotografuje našu planétu, aby sa pokúsil pochopiť svet  v ktorom žijeme. Je iba jeden s pomedzi 7. miliard ďalších ľudí. Dokumentarista Yann Arthus-Bertrand so svojim novým projektom: Ľudskosť / Human.

Počas dvoch rokov precestoval so svojim tímom 65 krajín. Nakrúcali prírodu a krajiny, ktoré vytvoril človek. Viedli tisíc rozhovorov s jediným cieľom – stretnúť sa s ďalšími. S ľuďmi o ktorých hovoríme a najmä s tými o ktorých nehovoríme nikdy. S ľudmi, ktorí prehovorili o svojich životoch po prvý raz. Chcel vyňať ľudí z ich prostredia a sústrediť sa výhradne na ich tváre a slová.

Odpoveď nehľadá v číslach a štatistikách ale v ľudskej prirodzenosti. Už veľa rokov fotografuje Zem. Vidí ju v tvárach, vo výrazoch, v slovách, prostredníctvom ktorých nachádza úžasný spôsob ako sa ponoriť do duše ľudstva. Podľa jedného príslovia sú oči zrkadlom duše. Verí tomu, lebo neexistuje nič silnejšie ako keď sa Vám niekto pozerá priamo do očí a otvorí Vám svoje srdce.

„Prečo jedna generácia za druhou, opakuje tie isté chyby?“

Prvá časť v pôvodnom znení.

 

Druhá časť v pôvodnom znení.

 

Tretia časť v pôvodnom znení.

Každé stretnutie nám umožňuje niečo sa naučiť. Každý príbeh je jedinečný. Ponorením sa do iných ľudí chcel pochopiť: Máme všetci rovnakú túžbu po láske, slobode a vďačnosti vo svete rozdelenom na moderný a tradičný? Sú naše základné potreby rovnaké? A najmä, čo utvára dnešného človeka? Aký je zmysel života? Sme všetci až takí odlišní? Nemáme spoločných omnoho viac hodnôt, než si myslíme? A ak áno, prečo je ťažké pochopiť jeden druhého? Chcel položiť tieto otázky a hovoriť o ľudskej prirodzenosti.

Autor chce ponúknuť cestu naprieč krajinami, ale predovšetkým naprieč ľudskými príbehmi.

V tomto dokumente nie je žiadny komentár a autor ponechal výpovede ľudí nezostrihané v čistej podobe. Hovorili o všetkom – o svojich ťažkostiach s dospievaním, s láskou, či šťastím.

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články