13.9 C
Bratislava

Moderná kuchyňa, ktorá uľahčuje život. Aké prvky a technológie v nej nesmú chýbať?

- Reklama -

Moderná kuchyňa nie je len o vizuálnej príťažlivosti, ale aj o funkčnosti a inovatívnych technológiách, vďaka ktorým sú činnosti v kuchyni omnoho jednoduchšie, efektívnejšie a mnohokrát aj úspornejšie. Inteligentné spotrebiče sa postarajú o prácu za vás. Aké technológie a ďalšie hi-tech prvky by tu nemali chýbať?

Spotrebiče ovládané na diaľku

Inteligentné spotrebiče s funkciou diaľkového ovládania prinášajú novú úroveň komfortu a efektivity. Cez Wifi alebo Bluetooth je možné ich synchronizovať so smartfónmi, alebo tabletmi a pomocou aplikácie ich ovládať na diaľku, častokrát jediným kliknutím – zapínať/vypínať, nastavovať programy, kontrolovať čas varenia, meniť nastavenie a podobne.

Premýšľate, či ste pred odchodom z domu vypli niektorý z vašich spotrebičov? Vďaka diaľkovému ovládaniu zažehnáte všetky obavy. Využite potenciál inteligentných spotrebičov na maximum! V súčasnej dobe na trhu nájdete mnoho moderných spotrebičov do kuchyne, ktoré je možné ovládať na diaľku odkiaľkoľvek a kedykoľvek chcete, napríklad práčky, rúry na pečenie, umývačky riadu, ale aj varné dosky či odsávače pár.

Inteligentná chladnička s kamerou

Spomedzi veľkých spotrebičov je tým azda najdôležitejším v kuchyni chladnička. Okrem šikovných funkcií ako noFrost (proti tvorbe ľadu a námrazy), BioFresh (priestory s konštantnou teplotou a vlhkosťou, tzv. nulová zóna), Fresh Air Flow a ďalších technológií predlžujúcich čerstvosť a kvalitu potravín, oceníte aj chladničku s kamerou. Tá sníma obsah chladničky, takže môžete kontrolovať stav zásob na diaľku, aj keď práve nie ste doma, napr. v obchode pri nákupe. Okrem toho, chladnička vám môže pomocou aplikácie sama navrhnúť recepty, ktoré môžete z daného inventára v nej pripraviť.

Smart vodovodné batérie

Pozastavili ste sa na chvíľu pri tomto slovnom spojení? Áno, aj vodovodné batérie, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou kuchynského drezu, môžu byť inteligentné. Je možné ich ovládať a monitorovať pomocou aplikácie. Disponujú užitočnými funkciami, ako je napríklad automatické preplachovanie, ktoré zabraňuje tvorbe baktérií v potrubí, nastavenie citlivosti senzora či času prietoku vody a iné. Umožňujú taktiež prednastaviť teplotu vody, to znamená, že vaše deti sa nechcene nepopália príliš horúcou vodou, pri nešikovnej manipulácii s rukoväťou regulácie teploty.

Moderná žltá kuchyňa
Moderná žltá kuchyňa / Zdroj: XXXLutz.sk

Inteligentné LED osvetlenie

Moderné kuchyne ale nie sú len o inteligentných spotrebičoch, ktoré využívame pri varení. Dôležitou súčasťou kuchyne je aj osvetlenie. Inteligentné LED osvetlenie okrem toho šetrí energiu. Niektoré svietidlá umožňujú nastaviť automatické vypínanie a zapínanie po určitej dobe, iné reagujú na senzor pohybu, no a niektoré môžu dokonca regulovať osvetlenie v závislosti od množstva dostupného denného svetla. Zabudli ste vypnúť svetlo na spodnom poschodí a už ste sa pohodlne uvelebili do postele? Nevadí. Ovládať, teda v tomto prípade vypnúť, ho môžete aj pomocou smartfónu.

Zdajú sa vám spomínané technológie príliš futuristické? Nemajte obavy, žijeme predsa v dobe inovácií. Inteligentné systémy prinášajú množstvo výhod, od šetrenia času, cez vysokú úroveň komfortu, až po úsporu energií a financií. A okrem toho rozhodne ohúrite priateľov a rodinu.

Zdroj: Sponzorovaný príspevok
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články