14.8 C
Bratislava

Odhaľte s nami tajomstvá vytvorenia útulnej atmosféry vo vašom dome

- Reklama -

Keď sa povie slovo „pohodlie“, viacerým z nás sa v hlave objavia rôzne predstavy a jedinečný obraz. Pre niekoho to môže byť horiaci krb, pohodlná sedačka alebo množstvo prikrývok či vankúšov.

Existuje však aj veľa iných spôsobov, ako si môžete pocit pohodlia a relaxu vo svojom dome navodiť bez najmenších problémov a veľkých strát či investícii. A niektoré z nich vám v našom článku teraz predstavíme.

Používajte v interiéri teplé farby

Toto riešenie a pravidlo nie je vôbec nové. Mnohým je predsa dávno známe, že použitie teplých farieb robí interiér pohostinným a príjemným. Tak ich skúste na tento účel využiť. Vyberte si do svojich izieb odtiene červenej, oranžovej, hnedej alebo cappuccina. Okrem stien sa môžu objaviť tieto a iné hrejivé odtiene aj na nových roletách, nábytku alebo podlahe. Sú to farby, ktoré veľmi rýchlo a jednoducho vytvoria príjemnú a oduševnenú atmosféru.

Vyskúšajte kvalitné tienenie okien

Veľký vplyv na navodenie vhodnej atmosféry má aj interiérové osvetlenie. Samozrejme, ideálne je to prirodzené denné, v ktorom sa naše telo a oči cítia najlepšie. Pôsobenie prirodzeného denného svetla  je však potrebné aj adekvátne korigovať, a to nielen v lete. V tom vám v interiéri pomôžu určite aj kvalitné žalúzie.

Postarajú sa o dobré tienenie, izoláciu okna a neobmedzia jeho plnohodnotné využitie na vetranie alebo dodatočnú dekoráciu. Atmosféra sa vďaka inštalácii takéhoto tienenia bude navodzovať vždy pohodlne a rýchlo a vaša spokojnosť bude maximálna. Vyskúšajte.

Využite silu a význam vôní

Áno, je to aj vôňa, vďaka ktorej sa budete cítiť v interiéri pohodlne. Mnoho ľudí vníma atmosféru miestnosti práve podľa čuchu. Tak si k tomuto zámeru výberom vhodných vôní dopomôžte. Levanduľa, vanilka, škorica, citrusy alebo bylinky. Možností a druhov vôní je naozaj veľa.

Rovnako ako spomínané svetlo a farby, aj arómy v interiéri zaujmú svoje dominantné postavenie a spríjemnia vám náročný deň alebo čítanie najlepšej knihy. Tak sa o tom presvedčte a svoju oázu pokoja si aj s týmito odporúčaniami vytvorte.

Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com

5/5 - (1 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články