14.8 C
Bratislava

PlayStation – zábava pre vašu ratolesť a aj vás

- Reklama -

Uvažujete, že svojim deťom kúpite PlayStation? Jeho hranie bude možno patriť aj k vašim obľúbeným oddychovým aktivitám. Pre ľahší výber si prečítajte náš článok.

Nie je žiadnou novinkou, že virtuálny svet láka dospelých aj deti. Preto si môžete byť istí, že nákupom hernej konzoly sa zabaví celá rodina. A počas daždivých dní strávených doma si tento program nebudete vedieť vynachváliť. Ako postupovať pri výbere „plejka“?

Odrádza vás od kúpy PlayStation jeho vyššia cena? Využite zľavové kupóny a okamžite zaplatíte menej.

Virtuálny svet láka dospelých aj deti
Virtuálny svet láka dospelých aj deti / Zdroj: pexels.com

Krátky sprievodca pri výbere PlayStation

Ponuka PlayStation je v súčasnosti naozaj veľká. Výrobcovia sa predbiehajú v ich funkciách, ovládacích prvkoch a aj vizuálnych prevedeniach.

Pýtate sa, prečo kupovať PlayStation, keď doma máte niekoľko počítačov? V prvom rade je PlayStation oveľa menšie, ako herný počítač. No a zároveň lacnejšie ako výkonnejší herný počítač.

A nakoniec ide o skvelý produkt z radu elektroniky, ktorý poteší celú rodinu. Čo zvážiť pri jeho výbere?

Prečo kupovať PlayStation?
Prečo kupovať PlayStation? / Zdroj: pexels.com

Stolný alebo prenosný

Prvá otázka, na ktorú si musíte odpovedať je, či chcete hrať hry len doma alebo aj na iných miestach. K stolnému PlayStation si môžete dokúpiť ďalšie ovládacie prvky, ako napríklad volant, pedále, gamepad, joystick. Dostupné sú aj rôzne pohybové snímače, ktoré ešte zdôraznia hráčsky zážitok.

PlayStation a ďlašie ovládacie prvky
PlayStation a ďlašie ovládacie prvky / Zdroj: pexels.com

Výhodou prenosných je, že sa vám zmestia doslova do vrecka. Ich ovládacie prvky a displej sú vstavané a tak si ich so sebou môžete zobrať kamkoľvek. Za nevýhodu možno považovať nižší počet hier, ktoré na nich môžete hrať.

Spôsob ovládania

Herné konzoly sa najčastejšie ovládajú gamepadom. Stále viac populárnym sa však stáva aj ovládanie pohybovým senzorom. Keďže pri ňom len nesedíte, hranie sa stáva viac aktívnym a zábavným.

Chcete kúpiť viac hier za nižšiu cenu? Využite Brloh zľavový kód.

Spôsob pripojenia

Na zapojenie stolného PlayStation je monitor alebo televízia nevyhnutnosťou. Väčšina má HDMI výstup pre jednoduché zapojenie. Výhodou je, že PlayStation môžete pripojiť aj na internet a tak môžete cez neho sledovať aj filmy či videá.

Ďalšie dôležité parametre:

  • Úložisko – PlayStation má zvyčajne dostatočne veľký úložný priestor. Ak by vám nepostačoval, môžete si pripojiť externý disk.
  • Rozlíšenie – moderné herné konzoly poskytujú naozaj kvalitný obrazový výstup po vysokom rozlíšení. Tento parameter si určite všímajte.
  • Sieťové možnosti – ako napríklad hranie hier s hráčmi z celého sveta alebo špeciálne herné doplnky. Na prístup k sieťovým funkciám je potrebné platiť členský poplatok.
Spôsob ovládania Playstation
Spôsob ovládania Playstation / Zdroj: pexels.com

Ohľad na rozpočet

Výber značky a konkrétneho modelu zvážte aj z hľadiska vášho rozpočtu. Zároveň však vnímajte jeho nákup ako investíciu na niekoľko rokov.

Ako si uľahčiť rozhodovanie? Čítajte hodnotenia odborníkov a recenzie iných nakupujúcich, ktoré vám viac priblížia produkt z reálneho používania. Napovie vám to, či konkrétne PlayStation splní vaše očakávania.

Minimálny vek hrania sa na PlayStation
Minimálny vek hrania sa na PlayStation / Zdroj: pexels.com

A na záver možno to najdôležitejšie, čo sa ako rodičia pýtate – od akého veku a ako dlho deťom dovoliť hrať PlayStation? Jednoznačnú odpoveď na ideálny vek vám nedáme, rozhodnutie je len na vás. Pravdou ale je, že deti sú v súčasnosti veľmi počítačovo a technicky zdatné už od útleho veku. Môže vás preto prekvapiť, ako rýchlo sa naučia PlayStation ovládať.

Ak deťom nechcete vytvoriť na hranie PlayStation návyk, určite čas, ako dlho sa môžu hrať a kedy. Môže to byť napríklad 1 hodina za deň, alebo 2 hodiny po učení.

Zdroj: relife.sk – Sponzorovaný príspevok

 

4.8/5 - (16 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články