13.9 C
Bratislava

Pohodlné televízne kreslo – stojí to za to?

- Reklama -

Každý, kto si rád spríjemní večer pozretím dobrého filmu vie, že sedenie v nepohodlnej polohe pred televízorom dokáže tento pôžitok znepríjemniť. Tvrdé sedadlo vás núti každú chvíľu zmeniť polohu, čo vás rozptyľuje, zatiaľ čo príliš mäkké sedadlo môže spôsobiť nadmernú ospalosť. Okrem toho často hľadáme možnosti, ako si natiahnuť nohy pomocou stolíkov, taburetov alebo iných bytových doplnkov. Našťastie na takéto nepríjemnosti existuje správne riešenie.

Televízne kreslá

V domácich obývačkách je najbežnejším druhom nábytku pohovka alebo gauč, niekedy vo forme rohovej sedačky. Je to funkčné riešenie, ktoré je vyhovujúce pre príjemné večery sledovaním filmu s rodinou, alebo fandením športových podujatí s kamarátmi. Nie každému však vyhovuje táto úroveň komfortu… a vtedy siahneme po vankúši pod krk alebo chrbát, prípadne si vyložíme nohy na stôl. Je to trochu pohodlnejšie, ale stačí to?

Na túto otázku dávajú odpoveď výrobcovia televíznych kresiel. Áno, existujú kusy nábytku vyrobené len na tento účel. Televízne kreslá sú často vybavené relaxačnými funkciami. Navyše sa dajú konfigurovať mnohými spôsobmi, vďaka čomu si polohu sedenia (alebo aj ležania) ľahko prispôsobíme našim preferenciám.

Polohovacie kreslá

Zabudnite na vykladanie nôh na stôl! Dôležitým prvkom televízneho kresla je polohovateľná opierka nôh, ktorú možno dokonca nastaviť do polohy rovnajúcej sa výške sedadla. Opierka chrbta sa tiež sklopí, často aj do ležiacej polohy. V televíznych kreslách zohráva dôležitú úlohu aj husto polstrovaný sedák s primeranou tvrdosťou a optimálne profilované operadlo. Mäkké podrúčky poskytujú dodatočné pohodlie.

Na výber je veľa možností. K dispozícii sú otočné televízne kreslá, alebo s nastaviteľnou opierkou hlavy. Niektoré modely sú dokonca vybavené mechanizmom na zdvíhanie sedadla, ktorý vám pomôže vstať, čo môže byť veľmi užitočné pre starších ľudí alebo ľudí

s pohybovými problémami. Dodatočne môže byť vrchná vrstva kresla vyrobená z kože, ekologickej kože alebo napríklad nepremokavej látky. Dostupné farby poťahov aj detailov sú veľmi široké, takže nájsť dokonalé televízne kreslo, ktoré sa hodí do daného interiéru, by nemalo byť problémom.

Ďalšie pohodlné kreslá

Ak sa vám vyššie uvedený výber nepáči, no napriek tomu chcete mať pohodlné miesto na pozeranie televízie, pouvažujte nad inými kreslami do obývačky. Napríklad taký ušiak, ktorý nielen poteší oči členov domácnosti a hostí, ale tiež vám dáva možnosť skutočne pohodlne tráviť čas.

Moderné relaxačné kreslo
Moderné relaxačné kreslo / Zdroj: stolicky24.sk

Vysoké operadlo s „ušami“ poskytuje istú bariéru proti zvukom z okolia, čo umožňuje viac sa sústrediť pri filme. Hlboké a mäkké sedadlo je dostatočne veľké, aby vám umožnilo zaujať tú najpohodlnejšiu polohu, výborne sa hodí ako kreslo do obývačky. Mnohé ušiaky sú dostupné v setoch s opierkami na nohy, ktoré výrazne zvyšujú komfort sedenia a sú užitočné nielen pri pozeraní televízie, ale aj pri čítaní kníh či práci na notebooku. Pochvaľujú si ich aj dojčiace mamičky a ďalší ľudia starajúci sa o malé deti.

Zdroj: stoličky24: sponzorovaný článok

 

 

 

4.8/5 - (6 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články