14.8 C
Bratislava

Aký je rozdiel medzi originálnym a alternatívnym tonerom?

- Reklama -

Aj pri výbere tonerov sa môžete na trhu stretnúť s originálnou a s lacnejšou alternatívou. Aký je medzi nimi rozdiel a ktoré z nich si vybrať? Tak to, sa dozviete v tomto článku.

Tonery sa dnes nelíšia len značkou, do ktorej tlačiarne pasujú a budú v nej fungovať, ale aj tým či sa jedná o originál alebo lacnejšiu kópiu. 

Je to skutočne tak, na trhu si dnes môžete kúpiť napríklad tonery Canon, buď priamo od originálneho výrobcu alebo kompatibilné tonery, ktoré sú o čosi lacnejšie, no ponúkajú podobnú kvalitu tlače.

Podobne to je aj v prípade tonerov do tlačiarne Samsung, ktoré patria medzi bežnými spotrebiteľmi medzi tie najobľúbenejšie.

Poďme sa však už pozrieť na samotné rozdiely medzi originálnym a alternatívnym tonerom do tlačiarne.

Rozdiel v kvalite

Prvým rozdielom, ktorý však v tomto prípade nie je až tak viditeľný, je kvalita tlače.

Originálne tonery, ktoré bývajú častokrát označené aj značkou OEM ovplývajú tou najvyššou kvalitou tlače a v konečnom dôsledku sú tým najlepším, čo môžete svojej tlačiarni dopriať.

Kvalita tlače však nie je zanedbateľná ani pri alternatívnych toneroch a obyčajný spotrebiteľ by rozdiel medzi originálnom a kompatibilným tonerom častokrát, ani nespoznal.

Cena

Ak ste si mysleli, že najväčší rozdiel medzi týmito druhmi tonerov je práve v ich cene, tak máte pravdu.

Zvýšená cena je najväčším kameňom úrazu originálnych tonerov, ktoré v niektorých prípadoch stoja viac, ako samotná tlačiareň.

Práve preto sa čoraz viac ľudí uchyľuje k používaniu alternatívnych tonerov, ktoré vám dodajú potrebnú kvalitu za prijateľnú cenu.

Ktorý si vybrať?

Ak používate tlačiareň len na domáce použitie a sem tam si vytlačíte niečo do práce či školy, rozhodne siahnite po alternatívnych tonerov, ktoré vám dodajú presne to, čo potrebujete.

V prípade, že je tlačenie dokumentov vašim denno denným chlebíkom, mali by ste zvážiť používanie originálnych tonerov.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články