20.5 C
Bratislava

Sedacie vaky do detskej izby – zdravé, mäkké a nezničiteľné sedenie

- Reklama -

Pohodlné, prispôsobivé, bezpečné, hravé – to všetko sú prídavné mená, ktoré je možné spárovať so sedacími vakmi. Okrem toho sú takmer nezničiteľné, pretože sú vyrábané z tých najodolnejších materiálov. Ešte stále váhate, či vašim ratolestiam do detskej izby zaobstarať sedací vak?

Pohodlné sedenie zaručené

Tvarovateľné sedacie vaky sa prispôsobia telu dieťaťa, čím zabezpečia maximálne pohodlie. Deti nebudú odkázané na sedenie v jednej polohe, ako tomu je pri klasických stoličkách. Tlak na telo je rovnomerne rozložený, čo eliminuje prípadný vznik bolestí chrbta.

Rozhodnúť sa však môžete aj pre sedacie vaky v tvare hrušky, ktoré napodobňujú tvar klasického kresla, pričom komfort zostáva rovnaký – prispôsobí sa telu a nikde nič netlačí.

Ďalšou alternatívou sú vaky v tvare taburetky, ktoré poskytujú ďalší priestor na sedenie alebo môžu slúžiť ako podnožník k sedacím vakom pre deti. K dostaniu sú v rôznych tvaroch, či už sa rozhodnete pre okrúhle alebo hranaté modely.

Prípadné zašpinenie nie je problém

Stáva sa, že sa pri detskej hre niečo vyleje a zašpiní. Ide predsa o bežnú vec, s ktorou každý rodič počíta. Ak vás teda zaujíma otázka týkajúca sa údržby sedacích vakov, prinášame vám upokojujúcu odpoveď – ak sa rozhodnete pre model so snímateľným poťahom, čistenie bude jednoduché. Niekedy nie je nutné ani pranie (pozor, to sa pri väčšine výrobkov odporúča len pri nízkej teplote do 30°C), vyčistíte ho aj obyčajnou handričkou a saponátom, prípadne tepovaním.

Tip: Ak sa vám zdá, že vak už nedrží svoj pôvodný tvar a je tzv. vysedený, neznamená to, že prišiel čas ho vyhodiť. Namiesto toho existuje jednoduché riešenie – náhradná náplň do sedacieho vaku (polystyrénový granulát).

Zábava a relax (nielen) pre deti

Sedacie vaky je možné tvarovať, preto si tu dokážu (nielen) deti nájsť ideálnu polohu na sedenie či polihovanie. Môžu v ňom tak čítať knihu, učiť sa, pozerať televíziu či hrať hry, napríklad na tablete alebo playstation. Aj napriek ich robustnému vzhľadu sú sedacie vaky ľahké a dobre sa prenášajú. Ak teda deti nie sú práve doma, aj rodičia si môžu dopriať chvíľu pre seba, vak preniesť poľahky do obývačky vedľa stolíka, kde si vychutnajú šálku kávy pri dobrej knihe, prípadne aj na čerstvý vzduch na terasu alebo balkón.

Zdroj: Sponzorovaný obsah.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články