22.8 C
Bratislava

Sezóna v záhrade nemôže začať bez týchto strojov

- Reklama -

Postarať sa o svoj dvor pri dome je každým rokom jednoduchšie. Nielen preto, že ceny rôznych pomôcok na internete zlacňujú a stávajú sa dostupnejšími, ale aj preto, že tie výrobky sú stále lepšie a modernejšie. Samozrejme sa aj jednoduchšie používajú. Bezpečnosť je stále na mieste a ochrana rúk či očí sa tak skoro neskončí, ale prečo sa neobetovať, keď vám to môže urýchliť prácu aj o niekoľko desiatok minúť?

Všetko musí mať rovnakú veľkosť

Kosačky na záhrade sú už samozrejmosťou, ale nedostanú sa všade. Ak máte na záhrade ovocný sad alebo len pár stromčekov, tak môže byť zložité sekať trávu okolo stromov. Rovnako je to aj pri plote alebo múre, kde by ste mohli kosačku alebo samotný plot zničiť. Výkonný krovinorez môže byť vašou spásou. Možno si hovoríte, že je zbytočné mať aj kosačku, aj krovinorez, ale ak by ste mali jedno z toho, buď by vaša práca nebola nikdy poriadne dokončená alebo by ste kosili aj malý dvor neuveriteľne dlho po malých kúskoch. Ide o skvelý doplnok do výbavy, ktorý nie je ani finančne náročné zakúpiť.

Výkonný krovinorez do zahrady
Výkonný krovinorez do zahrady / Zdroj: Sasha Turkina – Shutterstock

Myslite aj na vaše stromy

A práve ovocný sad alebo tých pár stromčekov, ktoré na dvore a vo vašej záhrade môžete mať vám tiež pridá každý rok nejakú prácu. Pomôžte si motorovou pílou, ktorú jednoducho naštartujete, všetko čo je potrebné odpílite za niekoľko minút a máte hotovo. Ručná píla sa hodí ak máte na záhrade dva stromy, ale aj pri nich sa môžete poriadne natrápiť. Ak by ste náhodou strom potrebovali nahradiť, tak práve motorovou ten starý strom jednoducho zrežete. S touto pílou nie je síce jednoduché manipulovať, pretože je trochu ťažšia a silnejšia, ale ak na to nie ste sami, zvládnete to hneď. Píla je výborná pomôcka, ktorú oceníte, keď potrebujete drevo do krbu a nechce sa vám používať sekeru. Kusy, ktoré budete potrebovať jednoducho a rýchlo napílite a môžete mať zásobu na zimu.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články