17.7 C
Bratislava

Skvelá komédia La Belle Époque / Tenkrát podruhé (80%)

- Reklama -

Zažiť to znovu je inteligentná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme si mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy.

Akú dobu by si chcel zažiť, keby si mal tú možnosť?

Pred túto otázku je postavený Victor, keď od svojho syna dostane darčekový poukaz agentúry Time Travelers. Tá s pomocou filmových kulís a hercov dokáže zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania. Zatiaľ čo iní zákazníci sa chcú pozrieť na dvor Ľudovíta XVI alebo povečerať s Hitlerom, Victor sa túži vrátiť do nespútaných sedemdesiatych rokov, a ešte raz prežiť prvé rande so svojou ženou – dobu, kedy v ňom dokázala vidieť viac ako len nudného páprdu v pruhovanom pyžame.

Tenkrát podruhé
Tenkrát podruhé / Zdroj: aerofilms

Recenzia

Poteší mladých aj starých, ženy i mužov a hodí sa skrátka pre akúkoľvek situáciu, kedy si človek chce dopriať trochu oddychu a nehanbiť sa pri tom. Filmoví producenti tohle dobre vedia, a tak sa každý rok dostane do kín hromada viac či menej úspešných pokusov o tento typ filmu.

Múdra romantická komédia je však zapeklitá disciplína. Vychytať tú tenkú hranicu medzi humorom dobrým a trápnym, vybudovať potrebnú chémiu medzi charizmatickými protagonistami, a nedajbože vymyslieť originálnu zápletku vie vo filmovej brandži len málokto. A tak máloktorý z týchto pokusov vyjde a divákovi nakoniec nezostane nič iné ako vrátiť sa po stopäťdesiate k Láske nebeskej a v prípade najvyššej núdze možno aj k Denníka Bridget Jonesovej. My pre vás však máme skvelú správu. Tento hviezdny, ale nepočetné zoznam sa práve rozširuje o film Tenkrát druhýkrát.“
Radka Urbancová, Aerofilms

„Ak niečo Francúzi vedia, tak sú to romantické komédie, kde nechýba drama. Príjemná jednohubka, ktorá je stvorená do kina na rande.“ Petrém

Iste, kto by nechcel prežiť znova najväčšiu lásku svojho života! Nostalgické? Rozhodne. Zaspomínať na staré dobré časy, kedy sme neboli 24 hodín v zajatí mobilných telefónov a keď niekde zazvonil telefón a niekto sa po niekom zháňal, dotyčný mohol len zavolať: „Povedz, že tu nie som!“. Melodramatické? Prirodzene, úplne vypočítavo sa tu kalkuluje s citmi diváka.

A cez všetky tieto šablóny sa dej filmu čím ďalej posúva k vlastnej originalite a do poslednej chvíle nie je isté, kam nás dovedie (alebo kde sa zastaví). Po dlhej dobe film, ktorý sa nepochybne zaradí do zlatého fondu francúzskej kinematogfie.

Upútavka Tenkrát podruhé

 

Našli sme pre vás odkaz na stiahnutie filmu

Titulky

https://relife.sk/wp-content/uploads/2020/04/La.Belle_.Epoque.2019.720p.x264-ENG-1.srt

Film

https://mega.nz/file/QEUSHaRT#mXEc9uD5Ns-sMXOSAUJIV0idQdKuz3YwE3H0MvuskS8

(Tenkrát podruhé 720p 2,2GB)

Francúzsko, 2019 • 115 min • réžia: Nicolas Bedos • francúzská verzia, české titulky na stiahnutie sa pripravujú.

Zdroj: Relife, Aerofilm, Mega

5/5 - (15 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023