14.8 C
Bratislava

5 najlepších mobilných bánk. Veľké porovnanie

- Reklama -

Porovnanie bánk a nový spôsob v bankovníctve

Informácie a porovnania najlepších aplikácii v mobilnom bankovníctve. Hodnotíme iba bezpečné a regulované mobilné banky, aby ti pomohli ušetriť čas a peniaze.

Prečo si otvoriť účet v mobilnej banke?

1. Založenie účtu je do pár minút. Schválenie je jednoduché a rýchle. Nie je potrebné žiadne papierovanie a chodenie do bánk!

2. Online banka nepozná hranice. Jednoducho používaš svoj účet, vyberáš peniaze, nakupuješ online, alebo v obchodoch po celej Európe.

3. Získaš kontrolu nad svojimi peniazmi. Máš okamžité upozornenia a ušetríš za všetky transakcie v porovnaní s tradičnými bankami.

Porovnanie bánk

Vyber si mobilnú banku, ktorá je dostupná na Slovensku

Pozrieť mobilné banky

[table id=mobilne-online-banky /]

Čo sú to mobilné banky?

Banky využívajúce iba mobilný telefón prinášajú revolúciu v oblasti osobného bankovníctva. Ponúkajú ti alternatívu za tradičné kamenné banky pomocou rýchlych, bezpečných a ľahko použiteľných aplikácií pre iOS a Android. Mobilné banky ponúkajú konkurenčné bankové služby, ako sú bežné účty, sporiace účty, pôžičky, poistenie a debetné / kreditné karty, často za lacnejšiu cenu ako tradičné banky. Sú to banky využívajúce iba mobilný telefón, známe tiež ako digitálne banky a nemali by sa zamieňať  s online účtom od vašej tradičnej banky. Banky iba pre mobilné zariadenia sú založené na 100% z aplikácie a ponúkajú väčšiu transparentnosť a pohodlie s menšími obmedzeniami a čakacími lehotami ako tvoja bežná banka. A keďže milióny používateľov v celej Európe a Anglicku už používajú mobilné banky, je jasné, že bankové aplikácie určené iba pre mobilné zariadenia sú budúcnosťou bankovníctva bez hraníc.

Prečo používať mobilnú banku?

Dostupnosť 24/7 – kedykoľvek a kdekoľvek

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzaš, doma alebo v zahraničí, máš prístup k svojmu bankovému účtu prostredníctvom aplikácie, kontrola zostatku na tvojom účte, kontrolovanie tvojich úspor, zákaznícka podpora, uskutočňovanie platieb a prípadné zablokovanie tvojej debetnej karty. Okrem toho dostávaš upozornenia v reálnom čase vždy, keď uskutočníš transakciu, takže na konci mesiaca ťa nečakajú žiadne prekvapenia. Na správu tvojich financií nepotrebuješ ísť do banky.

Rýchle schválenie

Otvorenie účtu v banke určenej iba pre mobilné zariadenia je jednoduché a nevyžaduje žiadnu zdĺhavú administratívu. Stačí si stiahnuť aplikáciu, preukázať svoju totožnosť, doplniť účet a si pripravený účet používať. Niektoré mobilné banky, ako napríklad Monese so sídlom vo Veľkej Británii dokonca nevyžadujú, aby si preukázal svoj trvalý pobyt, takže si môžeš otvoriť aj účet mimo Veľkej Británie. A na doplnenie toho, že Monese nepotrebuje kópiu tvojej úverovej histórie na schválenie tvojho účtu, čo znamená, že si môžeš otvoriť účet a získať schválenie za pár minút.

Nižšie poplatky

Ďalším hlavným dôvodom použitia mobilnej banky sú nízke (alebo žiadne!) poplatky. Ako platforma pre mobilné zariadenia bez fyzických pobočiek, môžu mobilné banky ponúkať nižšie poplatky ako tradičné banky – najmä pokiaľ ide o výbery z bankomatov, výmenu / prevod peňazí a platby do zahraničia. Napríklad mobilná banka N26 ponúka nulové poplatky za všetky transakcie vrátane nákupov uskutočnených v zahraničí!

Uľahčuje cestovanie

Mobilné banky = bankovníctvo bez hraníc. Nízke výmenné kurzy a nízke / žiadne poplatky za výber bankomatov po celom svete uľahčujú cestovanie oveľa lacnejšie (a lacnejšie) ako s tradičnými bankami – najmä v eurozóne. Ak chceš zvýšiť bezpečnosť, uzamkni alebo odomkni tvoju debetnú kartu počas cestovania keď potrebuješ priamo v aplikácii.

Bez papierovačiek

Jednou z frustrujúcich vecí, ktoré sa týkajú tradičných bánk, je počet dokumentov, zmlúv a papierov, ktoré sa odosielajú do tvojej schránky. V mobilných bankách je všetko, čo potrebuješ, v aplikácii a všetka komunikácia sa odosiela do tvojej aplikácie alebo do e-mailu. Ochrana životného prostredia jev tomto prípade čerešničkou na torte.

Ako porovnávať mobilné banky?

Banka n26, Revolut, Monese
Mobilné banky: n26, Revolut, Monese / Zdroj: Relife.sk

Pri porovnaní mobilných bánk a nájdiení tej správnej aplikácie pre tvoje bankové požiadavky, by si mal zvážiť niekoľko faktorov:

Poplatky vrátane poplatkov za transakcie a výbery z bankomatov

Aj keď všetky mobilné banky ponúkajú nižšie poplatky ako tradičné banky, medzi jednotlivými mobilnými bankami existujú stále rozdiely. Pred výberom preferovanej mobilnej banky si skontroluj aj ďalšie poplatky, napríklad poplatok za výmenu karty, poplatky za prekročenie alebo vklady.

Mesačné programy

Populárne mobilné banky ponúkajú bezplatný účet, takže za služby, ktoré používaš, neplatíš vôbec, alebo iba malý poplatok. Mnoho mobilných bánk ponúka aj prémiové programy, ktoré ponúkajú ďalšie výhody, ako sú väčšie výbery zadarmo, ešte nižšie poplatky, poistenie a ďalšie benefity.

Úsporné a rozpočtové nástroje

Niektoré mobilné banky ponúkajú samostatné sporiace účty, zatiaľ čo iné ponúkajú šikovné funkcie, ako je napríklad zaokrúhľovanie nákupov a rozdeľovanie rozdielov v „do prasiatka“ v aplikácii, ako aj sporenie na tvoje ciele.

Bezpečnosť

Najznámejšie mobilné banky vrátane bánk na tejto webstránke dodržiavajú najvyššie bezpečnostné normy a ubezpečujú, že tvoje peniaze a údaje sú chránené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Mobilné banky, ktoré porovnávame a hodnotíme na stránke relife.sk, sú autorizované a regulované miestnymi orgánmi, pričom prostriedky svojich klientov chránia pomocou siete stabilných európskych bánk.

Platby

Všetky mobilné banky ponúkajú debetnú kartu na platby a výbery z tvojho mobilného bankového účtu. Mnohé bankové aplikácie ponúkajú navyše aj elektronické peňaženkya  bezkontaktné platby ako napríklad Google Pay alebo Apple Pay, čo ešte viac zjednodušuje platby online, ale aj v obchode.

Zdroj: Relife.sk, Kurátor: Petrem

4.9/5 - (17 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články