11.1 C
Bratislava
More

  5 najlepších mobilných bánk. Veľké porovnanie mobilných bánk.

  Porovnanie bánk a nový spôsob v bankovníctve

  Získaš pravdivé informácie a porovnania o najlepších aplikáciách v mobilnom bankovníctve. Hodnotíme iba bezpečné a regulované mobilné banky, aby ti pomohli ušetriť čas a peniaze.

  Prečo si otvoriť účet v mobilnej banke?

  1. Založenie účtu je do pár minút. Schválenie je jednoduché a rýchle. Nie je potrebné žiadne papierovanie a chodenie do bánk!

  2. Online banka nepozná hranice. Jednoducho používaš svoj účet, vyberáš peniaze, nakupuješ online, alebo v obchodoch po celej Európe.

  3. Získaš kontrolu nad svojimi peniazmi. Máš okamžité upozornenia a ušetríš za všetky transakcie v porovnaní s tradičnými bankami.

  Porovnanie bánk

  Vyber si mobilnú banku, ktorá je dostupná na Slovensku

   [fusion_button link=”/5-najlepsich-mobilnych-bank-v-europe/” text_transform=”” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”flat” bevel_color=”” border_width=”” border_radius=”” border_color=”” border_hover_color=”” size=”” stretch=”default” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]Pozrieť mobilné banky[/fusion_button]

  Čo sú to mobilné banky?

  Banky využívajúce iba mobilný telefón prinášajú revolúciu v oblasti osobného bankovníctva. Ponúkajú ti alternatívu za tradičné kamenné banky pomocou rýchlych, bezpečných a ľahko použiteľných aplikácií pre iOS a Android. Mobilné banky ponúkajú konkurenčné bankové služby, ako sú bežné účty, sporiace účty, pôžičky, poistenie a debetné / kreditné karty, často za lacnejšiu cenu ako tradičné banky. Sú to banky využívajúce iba mobilný telefón, známe tiež ako digitálne banky a nemali by sa zamieňať  s online účtom od vašej tradičnej banky. Banky iba pre mobilné zariadenia sú založené na 100% z aplikácie a ponúkajú väčšiu transparentnosť a pohodlie s menšími obmedzeniami a čakacími lehotami ako tvoja bežná banka. A keďže milióny používateľov v celej Európe a Anglicku už používajú mobilné banky, je jasné, že bankové aplikácie určené iba pre mobilné zariadenia sú budúcnosťou bankovníctva bez hraníc.

  Prečo používať mobilnú banku?

  Dostupnosť 24/7 – kedykoľvek a kdekoľvek

  Bez ohľadu na to, kde sa nachádzaš, doma alebo v zahraničí, máš prístup k svojmu bankovému účtu prostredníctvom aplikácie, kontrola zostatku na tvojom účte, kontrolovanie tvojich úspor, zákaznícka podpora, uskutočňovanie platieb a prípadné zablokovanie tvojej debetnej karty. Okrem toho dostávaš upozornenia v reálnom čase vždy, keď uskutočníš transakciu, takže na konci mesiaca ťa nečakajú žiadne prekvapenia. Na správu tvojich financií nepotrebuješ ísť do banky.

  Rýchle schválenie

  Otvorenie účtu v banke určenej iba pre mobilné zariadenia je jednoduché a nevyžaduje žiadnu zdĺhavú administratívu. Stačí si stiahnuť aplikáciu, preukázať svoju totožnosť, doplniť účet a si pripravený účet používať. Niektoré mobilné banky, ako napríklad Monese so sídlom vo Veľkej Británii dokonca nevyžadujú, aby si preukázal svoj trvalý pobyt, takže si môžeš otvoriť aj účet mimo Veľkej Británie. A na doplnenie toho, že Monese nepotrebuje kópiu tvojej úverovej histórie na schválenie tvojho účtu, čo znamená, že si môžeš otvoriť účet a získať schválenie za pár minút.

  Nižšie poplatky

  Ďalším hlavným dôvodom použitia mobilnej banky sú nízke (alebo žiadne!) poplatky. Ako platforma pre mobilné zariadenia bez fyzických pobočiek, môžu mobilné banky ponúkať nižšie poplatky ako tradičné banky – najmä pokiaľ ide o výbery z bankomatov, výmenu / prevod peňazí a platby do zahraničia. Napríklad mobilná banka N26 ponúka nulové poplatky za všetky transakcie vrátane nákupov uskutočnených v zahraničí!

  Uľahčuje cestovanie

  Mobilné banky = bankovníctvo bez hraníc. Nízke výmenné kurzy a nízke / žiadne poplatky za výber bankomatov po celom svete uľahčujú cestovanie oveľa lacnejšie (a lacnejšie) ako s tradičnými bankami – najmä v eurozóne. Ak chceš zvýšiť bezpečnosť, uzamkni alebo odomkni tvoju debetnú kartu počas cestovania keď potrebuješ priamo v aplikácii.

  Bez papierovačiek

  Jednou z frustrujúcich vecí, ktoré sa týkajú tradičných bánk, je počet dokumentov, zmlúv a papierov, ktoré sa odosielajú do tvojej schránky. V mobilných bankách je všetko, čo potrebuješ, v aplikácii a všetka komunikácia sa odosiela do tvojej aplikácie alebo do e-mailu. Ochrana životného prostredia jev tomto prípade čerešničkou na torte.

  Ako porovnávať mobilné banky?

  Pri porovnaní mobilných bánk a nájdiení tej správnej aplikácie pre tvoje bankové požiadavky, by si mal zvážiť niekoľko faktorov:

  Poplatky vrátane poplatkov za transakcie a výbery z bankomatov

  Aj keď všetky mobilné banky ponúkajú nižšie poplatky ako tradičné banky, medzi jednotlivými mobilnými bankami existujú stále rozdiely. Pred výberom preferovanej mobilnej banky si skontroluj aj ďalšie poplatky, napríklad poplatok za výmenu karty, poplatky za prekročenie alebo vklady.

  Mesačné programy

  Populárne mobilné banky ponúkajú bezplatný účet, takže za služby, ktoré používaš, neplatíš vôbec, alebo iba malý poplatok. Mnoho mobilných bánk ponúka aj prémiové programy, ktoré ponúkajú ďalšie výhody, ako sú väčšie výbery zadarmo, ešte nižšie poplatky, poistenie a ďalšie benefity.

  Úsporné a rozpočtové nástroje

  Niektoré mobilné banky ponúkajú samostatné sporiace účty, zatiaľ čo iné ponúkajú šikovné funkcie, ako je napríklad zaokrúhľovanie nákupov a rozdeľovanie rozdielov v „do prasiatka“ v aplikácii, ako aj sporenie na tvoje ciele.

  Bezpečnosť

  Najznámejšie mobilné banky vrátane bánk na tejto webstránke dodržiavajú najvyššie bezpečnostné normy a ubezpečujú, že tvoje peniaze a údaje sú chránené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Mobilné banky, ktoré porovnávame a hodnotíme na stránke relife.sk, sú autorizované a regulované miestnymi orgánmi, pričom prostriedky svojich klientov chránia pomocou siete stabilných európskych bánk.

  Platby

  Všetky mobilné banky ponúkajú debetnú kartu na platby a výbery z tvojho mobilného bankového účtu. Mnohé bankové aplikácie ponúkajú navyše aj elektronické peňaženkya  bezkontaktné platby ako napríklad Google Pay alebo Apple Pay, čo ešte viac zjednodušuje platby online, ale aj v obchode.

  Najčítanejšie

  iPhone 12 vs iPhone 11: Zmeny, ktoré možeš očakávať

  Nový iPhone 12 prináša niekoľko vylepšení oproti iPhone 11. Tu je ich porovnanie. Uvedený bude na trh v októbri s niekoľkými kľúčovými aktualizáciami oproti iPhone...

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...