14 C
Bratislava

Zásnubný prsteň: Začnite svoj rodinný život krásnym gestom

- Reklama -

Návrh na manželstvo je jednou z najdôležitejších a najpamätnejších udalostí v živote mužov i žien. Ide o dôležitý krok, cestu k spoločnej budúcnosti a rodinnému šťastiu, ktorá je cennejšia, než čokoľvek iné. A čo charakterizuje túto udalosť lepšie, ako snubné prstene?

Zásnubný prsteň dnes možno nazvať, ak nie povinným, potom veľmi žiadaným a skutočne dlho očakávaným predsvadobným atribútom. Krásne zásnubné prstene sú pre mnoho ľudí a najmä ženy synonymom spojenia a lásky.

Moment prekvapenia a často aj očakávaná odpoveď na vašu otázku však závisí od jeho správneho výberu. My vám pre váš lepší úspech poradíme, ako na to.

Uľahčite si výber správnej veľkosti

Aby ste vybrali správnu veľkosť akéhokoľvek prsteňa, musíte v prvom rade myslieť na to, že veľkosť prsta sa mení v závislosti od počasia (leto / zima, vlhko / sucho) a dennej doby.

Skúšanie a meranie na studených prstoch neposkytuje presné výsledky, pretože prsty sa v chlade zužujú. Ani po sprche, športe, nosení ťažkých tašiek alebo pití veľkého množstva tekutín nebude len tak jednoduché určiť správnu veľkosť tohto šperku. Prsty veľmi rýchlo opuchnú a môžu výber vhodných rozmerov šperkov skresľovať. Nechajte si to radšej na koniec dňa, kedy nie sú vaše ruky unavené záťažou ani vplyvom okolitých podmienok.

Pri výbere nového zásnubného prsteňa vám to sťaží aj moment prekvapenia, z dôvodu ktorého nebudete mať prsty svojej nastávajúcej k dispozícii. V takomto prípade sa je lepšie orientovať na základe šperkov, ktoré už má, prípadne vybrať model, ktorý sa prstom prispôsobí najviac. Veď  nakoniec sa dá veľkosť týchto šperkov kedykoľvek v dobrom zlatníctve upraviť presne na mieru.

Venujte pozornosť vhodnému kovu

Nielen vďaka spoľahlivej donáške kvetov môžete radosť z obdarovania týmto šperkom umocniť. Veľmi veľkú úlohu pri jeho výbere zohráva aj kov a doplnky v podobe vsadených drahokamov.

Klasika v podobe žltého zlata je obľúbená asi najviac. Nielen u mladých ľudí sú ale stále viac populárnejšie biele odtiene zlatého kovu. Reč je o nádherných zásnubných prsteňoch z bieleho zlata, ktoré sa o moment prekvapenia a úžas postarajú veľmi rýchlo.

So šperkom studeného odtieňa určite zaujmete. Biele zlato ako materiál má aj jedinečné vlastnosti. Kov je pevný, ťažný a odolný voči opotrebovaniu, dobre znáša vlhkosť a nebojí sa kontaktu s rôznymi činidlami, čo vaša polovička v dnešnom rýchlom životnom tempe určite ocení.

Tak vyberajte správne a nezabudnite k momentu prekvapenia navodiť vhodnú atmosféru.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články