20.5 C
Bratislava

Zaujímavé filmy, ktoré sa oplatí pozrieť

- Reklama -

Ak premýšľaš, aký film si pozrieť, prinášame ti zopár tipov na tie, ktoré majú naozaj zaujímavé spracovanie.

The Little Death

Komédia / 2014 / 1h 36 min / Hodnotenie: 78%

„Malá smrť“ ako idióm pre orgazmus. Okolo sexuality sa točí celá mozaika príbehov piatich párov z jednej ulice a ich suseda, ktorý sa nedávno prisťahoval. V duchu hesla „koľko ľudí, toľko chutí“ je v tomto filme vtipne aj dramaticky stvárnená celá škála sexuálnych odchýlok od relatívne bežných typu sex po telefóne a role playing cez foot fetišizmus a masochizmus až po somnofíliu a dakryfíliu.

Tak zábavné, vtipné a veselé. Odporúčam pozrieť. Nechápem ako mi mohol tento film v uniknúť, ale som rád, že som ho nedávno objavil. S českým dabingom ho môžeš pozrieť na HBO max.

Riders of Justice (Riders of Justice)

Komédia / Thriller, 2020, 116 min / Hodnotenie: 88%

Vojak Markus sa vracia domov, aby sa postaral o svoju dospievajúcu dcéru po tom, čo jeho manželka zomrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola iba nešťastná zhoda náhod, kým sa neobjaví matematický geek Otto so svojimi dvoma excentrickými kolegami Lennart a Ementálsky. Otto tiež cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za tým niekto musel byť. Ako sa hromadia stopy, Markusovi je jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého obeťou sa nakoniec náhodou stala jeho manželka.

Komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru … a, no, o zmysle života. Ak by Taken obsahoval scény komédie a nežných mužských zväzkov, mohlo by to vyzerať trochu ako Riders of Justice. Tento dánsky triler s brilantným hereckým obsadením je svojráznym a prekvapivo dojímavým dielom Jensena. Je to hravá, príjemná absurdná komédia, ktorú vrelo odporúčame.

Ten deň príde (Der kommer en dag)

Dráma, 2016, 110 min / Hodnotenie: 86%

Elmer (10) a Erik (13) sa po ochorení svojej matky dostanú do detského domova, kde riaditeľ vládne tvrdou rukou. Bratia sú z prostredia tak šokovaní, že začnú plánovať svoj útek.

Kráľova reč (The King’s Speech)

Dráma / Životopisný, 2010, 118 min / Hodnotenie: 86%

Po smrti otca, anglického kráľa Juraja V. (Michael Gambon) a škandalóznej abdikácii kráľa Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), ktorý celý život trpí poruchou reči, nečakane korunovaný kráľom Jurajom VI. Krajina stojí na prahu 2. svetovej vojny a zúfalo potrebuje silného vodcu. Preto kráľova žena Alžbeta (Helena Bonham Carter), budúca kráľovná matka, dohovorí svojmu mužovi stretnutie s excentrickým terapeutom reči Lionelom Logue (Geoffrey Rush). Po tuhom začiatku sa títo dvaja ponoria do neobvyklého spôsobu liečby a časom medzi nimi vznikne nenarušitelné puto. S pomocou Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) kráľ prekoná koktanie a prednesie zásadný reč v rádiu, ktorá inšpiruje anglický ľud a spojí ho vo vojnovej bitke. (oficiálny text distribútora)

Pan Church

Dráma / 2016, 104 min / Hodnotenie: 80%

Píše sa rok 1971 a malá Charlie žije so svojou matkou Máriou v Los Angeles. Jedného dňa sa prebudí a zistí, že v kuchyni ich domu je cudzí muž – černoch – a varí raňajkách. Matka jej povie, že je to pán Church a od tejto chvíle bude ich kuchár. Charlie sa prítomnosť cudzieho človeka najprv nepáči, postupne však prichádza na chuť nielen jeho kuchárskym výtvorom, ale začne oceňovať aj jeho záujem a starostlivosť. Vďaka pánovi Church napríklad objavia knihy a rozkoš z čítania. Charlie netuší, že pána Church im v záveti odkázal bohatý bývalý milenec jej matky – na šesť mesiacov, pretože to je predpokladaná doba jej dožitia, Maria má totiž rakovinu.

Gran Torino

Dráma / 2008, 116 min / Hodnotenie: 90%

Film rozpráva príbeh neústupného vojnového veterána Walta Kowalského, ktorý si s pribúdajúcim vekom uvedomuje, že na nový svet už nestačí. Musí sa konfrontovať ako so susedmi rozličného etnického pôvodu, tak so svojimi hlboko zakorenenými predsudkami. Všetkych starych susedov postupne nahradili imigranti, ktorými Walt zo srdca pohŕda. Jeseň svojho života tak skôr prežíva ako dožíva. Až do onej noci, kedy sa mu niekto pokúsi ukradnúť jeho pýchu – nablýskaný športiak Gran Torino. (oficiálny text distribútora)

Pašerák (The Mule)

Dráma, Thriller / 2018, 116 min / Hodnotenie: 74%

Muž, ktorý je vo svojich osemdesiatich rokoch zlomený, opustený a navyše čelí prepadnutiu majetku svojej firmy kvôli neplateniu hypotéky. V tejto ťažkej situácii je mu ponúknutá príležitosť k zárobku ako vodiča. Brnkačka. Lenže Earl nevie, že sa práve upísal ako kuriér drogovému Mexickému kartelu. Počína si dobre – popravde tak dobre, že tovar, ktorý prepravuje, rastie exponenciálne na objeme až všetko dospeje do okamihu, kedy Earl dostáva celý kšeft na starosti.

Hašišbába (Paulette)

Krimi / Komédia / 2012, 87 min / Hodnotenie: 68%

Paulette je zatrpknutá stará babka žijúca sama v paneláku na predmestí Paríža. Dôchodok má malý, exekúcia jej zabavila skoro všetok nábytok, odstrihli jej telefón a ona nevie, ako ďalej. Jedného večera sa stane náhodným svedkom pochybného obchodu. Vidí v tom znamenie osudu a rozhodne sa, že začne predávať hašiš. A prečo by nie? Paulette bola kedysi cukrárkou. Jej zmysel pre obchod i kuchársky talent sú pre ňu dostatočnými tromfy, aby našla originálne riešenie na prevádzkovanie svojho nového „povolania“. Napriek tomu ale nie je jednoduché stať sa zo dňa na deň dealerom!

The Help (Čiernobiely svet)

Krimi / Komédia / 2011, 140 min / Hodnotenie: 86%

V 60. rokoch sa Mississippi, dievča z južnej spoločnosti Skeeter (Emma Stone) sa vracia z vysokej školy a túži po tom, že raz bude spisovateľkou. Keď sa jej podarí získať prácu v miestnych novinách, požiada o pomoc Aibileen, slúžku svojej najlepšej kamarátky a následne začne na popud nakladateľa pracovať na tajnom spisovateľskom projekte.

Pohodový film, to áno, ale vďaka silným hereckým výkonom, jedinečnému vizuálnemu štýlu a vtipnému dialógu je tento film pútavý aj zábavný – a dôležitý film pre dnešnú dobu.

Unhinged

Thriller / Akčný / 2020, 90 min / Hodnotenie: 69%

Tento psychologický thriller skúma krehkú rovnováhu súčasnej spoločnosti a predvádza agresiu za volantom, s ktorou sme sa už všetci stretli. Rachel (Caren Pistorius) ide neskoro do práce a na semafóre sa dostane do ostrej hádky s iným vodičom (Russell Crowe). Ten má zo svojho doterajšieho života pocit bezmocnosti a pripadá si všetkými prehliadaný.

Rachel a všetci, ktorých má rada, sa čoskoro stanú terčom muža, ktorý si zaumieni, že na tomto svete po sebe zanechá ešte poslednú stopu tým, že Rachel udelí rad vražedných lekcií. Nasleduje nebezpečná hra mačky s myšou, ktorá dokazuje, že si nikdy nemôžete byť istí, že vo vašej blízkosti nie je niekto na samej hranici zbláznenia.

Je to úprimná a priama zábava, rovnako násilná ako brutálne zábavná. Aké je ponaučenie z filmu? Nebuď hrubí k iným vodičom, pretože by mohli mať horší deň ako ty.

Priebežne aktualizujem.

Zdroj: relife.sk / Autor: @Petrém

 

4.9/5 - (14 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023