22.8 C
Bratislava

Získajte pred zimou náskok. Kvalitný krb vám v tom pomôže

- Reklama -

Zima sa pomaly, ale isto k nám blíži a o niekoľko dní tu budeme mať prvé mínusové teploty, ktoré sa veľmi rýchlo podpíšu na znížení teplotného komfortu v interiéri. Ovplyvní to našu celkovú pohodu a zvládanie rôznych situácií. Vďaka kvalitnému vykurovaciemu zariadeniu ale môžete pred príchodom tohto ročného obdobia získať veľký náskok.

S jeho výberom a dôležitými vlastnosťami vám pomôžeme aj v našom zaujímavom článku.

Dôležitý je výkon a sila

Ak si chcete vybrať ten najlepší krb, mali by ste sa orientovať podľa jeho výkonu a sily. Výkon klasického krbu alebo krbových kachlí priamo závisí od plochy vykurovanej miestnosti. Do úvahy treba vziať aj tepelnú izoláciu a klimatické podmienky. Čím väčšia je veľkosť miestnosti, tým silnejší by mal byť krb.

Krb s vysokým výkonom v malej miestnosti zasa spôsobí, že izba bude príliš suchá, horúca a dusná. Naopak, ak budete šetriť a do veľkej miestnosti dáte malý krb, vyprázdnia vašu peňaženku alebo účet vysoké náklady za väčšie množstvo paliva.

Oceníte špeciálne krbové náradie

Rozhodujúce slovo a nielen v dizajne, budú mať aj doplnky krbu. Špeciálne krbové náradie vám zjednoduší obsluhu krbu, používanie a údržbu, ktorá je pre jeho dlhodobo dobrý výkon veľmi dôležitá.

Nezabudnite na kvalitný obklad ku krbu

Vyhrievanie miestnosti krbom alebo krbovými kachľami bude závislé aj od vhodne zvoleného a moderného obkladu ku krbu. Aj keď je hlavným prvkom krbu oheň a teplo, ktoré produkuje, veľmi dôležitá je aj estetika a atmosféra.

S jej navodením vám pomôže nielen praskajúci plameň, ale aj spomínaný obklad, ktorý zároveň teplo z krbu odvádza do miestnosti. Samozrejme, mali by ste si na tento účel vybrať čo najodolnejší  materiál, ktorý zvládne nielen vysoké teploty, ale aj mechanické poškodenie a bude sa dobre udržiavať v čistote.

Veľkosť komína

Ani zďaleka to nie je všetko. Vetranie a prieduchy do priestoru s krbom jednoducho patria. Výkon krbu bude však závislý aj od komína a jeho veľkosti. V tejto veci si radšej nechajte poradiť odborníkom, ktorý sa téme krbov venuje dlhé roky a má skúsenosti overené praxou. Aj od správne zvoleného komína bude závisieť váš teplotný komfort v interiéri a výkon krbu, ktorý si nakoniec zamiluje celá rodina.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články