27.2 C
Bratislava

Curve karta, ktorú sa oplatí mať. Všetko o karte a 5€ kupón

- Reklama -

Novinka, ktorá je dostupná aj pre Slovensko. Jednoducho všetky karty v jednej a CashBack k tomu. Ak pri registrácii použiješ promo kód D6A2O7GE získaš 5 EUR zadarmo. Oficiálna stránka na promo kód po kliknutí na Curve.

Hlavná výhoda karty je, že môžeš do aplikácie pridať iné platobné karty a mať ich tak v jednej jedinej karte. V aplikácii si môžeš zvoliť, ktorá karta bude hlavnou pre Curve kartu (teda z ktorej platba zbehne). Dokonca ak pridáš kartu iných členov rodiny, môžete ako rodina získať na Cashbackoch podstatne viac.

Curve karta
Curve karta / Zdroj: relife.sk

Ak vlastníš kreditky, tak sa ti môže hodiť funkcia Go Back In Time. Pri zrealizovanej platbe, môžeš transakciu prehodiť (preúčtovať) na inú kartu do 14 dní od jej realizácie. Pri jednej transakcii to môžeš urobiť iba raz, aby sa zamedzilo jeho presúvaniu do nekonečna.

Použiješ to napríklad medzi dvoma kreditkami s rôznym dátumom zúčtovania. Platíš jednou kartou a pred jej zúčtovaním presunieš transakciu na druhú kartu, ktorá má zúčtovanie neskôr. Prvá kreditka tak nebude k dátumu zúčtovania čerpaná a nezaplatíš na nej úrok. V podstate si tak vieš predĺžiť bezúročné obdobie.

Prehodiť si to vieš pri ktorejkoľvek karte nielen na kreditke. Bol to len jeden z príkladov použitia v živote. Ak sa sekneš napríklad pri platbe a mala byť zaúčtovaná z firemnej karty a nie súkromnej, tak nevadí. Môže sa ti hodiť táto funkcia a jednoducho platbu prehodíš na inú kartu. Prostriedky z pôvodnej karty sa ti vrátia po uzatvorení bankového dňa. To znamená nasledujúci deň. Pri preúčtovaní na inú kartu sa ti platba stiahne hneď. Doklady, ktoré potrebuješ si vieš z aplikácie poslať na mail alebo stiahnúť do mobilu.

Použil si nesprávnu kartu na zaplatenie letenky alebo obeda? Funkcia Go Back In Time ti umožňuje prehodiť platby z karty až dva týždne dozadu.

Curve funguje inak ako Revolut. Nie je to banka ako poznáš. Nemáš tam číslo účtu ani nevkladáš žiadne peniaze. Vyskúšal som už množstvo Fintech startupov ako je N26, Revolut, Monese aj našu Slovenskú 365. Curve používam na Slovensku už denne. Revolut zas na dovolenkách a v prípade, že niekto potrebuje poslať hneď peniaze, ak má samozrejme tiež Revolut. Monese zas používam v Anglicku.

curve, n26, revolut karta slovensko

Výber z bankomatu kreditkou zadarmo?

Áno aj to je možné. Stačí si len kreditku pridať do Curve aplikácie, zvoliť ju ako hlavnú pred výberom z bankomatu a vybrať. Neplatiš žiaden poplatok svojej banke. Skvelé, že? Iný spôsob ako dostať keš z kreditky bez poplatkov nepoznám.

Zabezpečenie

Už nemusíš riešiť nepríjemnosti, ktoré sa môžu vyskytnúť napríklad pri cestovaní. Upozornenia dostávaš v reálnom čase a vieš zistiť koľko si minul v miestnej mene (alebo tej tvojej). Ak kartu Curve stratíš alebo ti ju ukradnú, môžeš ju okamžite zablokovať v aplikácii Curve. Alebo kedykoľvek a odkiaľkoľvek zavolaj na Support (Support je v anglickom jazyku). Po zablokovaní si ju vieš aj bezplatne odblokovať priamo v aplikácii. Je to bezpečnejšie ako nosiť všetky karty so sebou.

Ako uvádza Curve – v aplikácii sa neukladajú čísla tvojich kariet a všetky informácie sú šifrované. Informácie nikdy nezdieľajú s obchodníkmi. Okrem ochrany pred podvodmi ponúka spoločnosť Curve štandardne aj ochranu zákazníka Curve až do výšky 100 000 GBP

Ochrana zákazníka Curve pokrýva tvoje debetné aj kreditné karty do výšky 100 000 €.

zablokovanie curve karty

Okamžitý cashback

Získaš 1% okamžitý cashback nech si kdekoľvek na svete. Jednoducho si len po registrácii vyberieš, ktoré 3 obchody používaš najčastejšie a 1% z nákupov ti pripočítajú na virtuálnu kartu. Ak budeš chcieť patiť z Cashbackov, tak si ju na ten čas zvol ako hlavnú kartu, z ktorej budú peniaze odpočítané.

Vybral som tie, ktoré sú zaujímavé.

Obchodné reťazce: Tesco, Lidl, Marks & Spencer,…
Životný štýl: Netflix, Spotify
Obchody: Amazon, Apple, Carrefour , DM-Drogerie Market, H&M, IKEA, John Lewis, ZARA,…
Cestovanie: Booking, easyJet, Shell, Uber

Ja používam Lidl, Tesco, DM drogéria kde nakupujem často. Treba si ale prepočítať pred tým ako sa vyberieš svoje obchody. Napríklad pri spoločnosti Netflix a Spotify by ti aj napriek opakujúcich mesačných platieb priniesli pomerne nízky cashback : 1% z 9,99 GBP je len 9p/9centov mesačne. Pravdepodobne budeš nakupovať oveľa viac v supermarketoch, či na Amazone alebo v mekáči.

cashback curve

Poďme si to zhrnúť.

Výhody karty Curve

  • bezplatné vydanie základnej karty
  • podporuje pridanie kariet Mastercard a Visa (aj karty od vydavateľov ako sú Monzo, Osper, Tide, Revolut, Monese, Loot, N26, Qonto a Soldo.)
  • aplikácia zadarmo
  • zaplatil si zlou kartou? Stačí sa vrátiť späť v čase a preučtovať na inú kartu. (transakcie staré maximálne 14 dní)
  • okamžitý 1% Cashback v obchodoch ako Lidl, a iné služby ako Uber, Amazon, Spotify, a mnohé ďalšie.
  • výber z ktoréhokoľvek bankomatu do sumy 200 GBP (libier), čo je cca 223 EUR / mesačne
  • ku každej transakcii vieš pridať fotku skutočného dokladu, prípadne pridať poznámku.

Ak upgraduješ na Black kartu za 9,99 EUR/mes môžeš vyberať zadarmo z ktoréhokoľvek bankomatu až 400 GBP / 446 EUR/mes.

karty na curve

Nevýhody karty Curve

  • Bohužiaľ, Curve nepodporuje: American Express, Maestro, Diners Club, JCB a UnionPay.

Záver

Osobne som presvedčený, že karta Curve je skutočne dobrý nápad. Ponúka skvelý a lacný spôsob, ako používať moje platobné karty pri cestovaní. V kombinácii vyberať hotovosť z kreditnej karty bez poplatkov a zbieraním bonusových bodov je táto karta skvelou voľbou. Môžem len odporúčať.

Pri testovaní mi prišla karta do jedného týždňa. Ak chceš získať 5 EUR zadarmo, tak nezabudni pri vyplniť v poslednom kroku žiadosti do pola „promo kód“  alebo referenčný kód: D6A2O7GE správne ho môžeš skopírovať aj cez oficiálny link Curve kde sú aj linky na stiahnutie aplikácie.

Jedna aplikácia. Jedna Curve karta. Jednoducho úplne nový zážitok – upozornenia v reálnom čase, nulové poplatky za vydanie a vedenie*, 1% cashback a dokonca aj cestovanie v čase (vážne! Platby maximálne 14 dní dozadu vieš prehodiť na inú kartu). Po vyskúšaní karty som ju začal používať denne.

*bezplatné vedenie je pre základnu kartu Curve Blue. Ak sa rozhhodneš pre Curve Black, tá stojí 9,99€/mes.

A ešte jazykové okienko: Curve sa vyslovuje [kɜːv].

Autor a kurátor: Petrém

 

4.9/5 - (13 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články