14.5 C
Bratislava

Jednoduchá, chutná a zdravá energia pre naše telo

- Reklama -

S energiou nášho tela to nie je vôbec jednoduché, pretože je závislá od množstva faktorov. Veľmi dôležitý je kvalitný spánok, vyvážená strava a zdravý životný štýl založený na množstve pohybu. Napriek všetkej snahe a opatreniam, ktoré pre jej dlhodobé zachovanie robíme, sa vyskytnú udalosti, počas ktorých nedosahuje hladina nášho elánu požadované hodnoty. Ako to môžete zmeniť k lepšiemu?

Kvalitná výberová káva, rovnako ako čaj, obsahuje nielen veľa kofeínu, ktorý vám doplní zásobu chýbajúcej energie, ale aj množstvo prospešných antioxidačných látok. Kofeová a chlorogénová kyselina sú schopné zabrániť rozvoju nádorov, pretože stimulujú produkciu bielkovín, ktoré bránia množeniu novotvarov. To ale nie je všetko.

Káva zlepšuje funkcie mozgu

Umiernená konzumácia kávy, ktorá predstavuje množstvo 1 až 5 šálok denne, môže pomôcť znížiť riziko demencie a Alzheimerovej, ako aj Parkinsonovej choroby. Ako je to možné? Káva obsahuje spomínané antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu mozgových buniek a zvyšujú účinky neurotransmiterov podieľajúcich sa na kognitívnych funkciách.

Predbežné výskumy tiež ukázali, že ak sa zvýši vaša spotreba kávy, potom má tendencia výskytu gliómu, čo je forma rakoviny mozgu, klesajúci charakter. Samozrejme, netreba to hneď s jej konzumáciou preháňať a do pekného nerezového drezu hrnčeky len tak nahádzať. Užite si jej chuť a kávu aj v kaviarni alebo z kvalitného kávovaru.

Pomáha nám sústrediť sa

Káva aktivuje mozog a pomáha zvládať ťažkú duševnú aj fyzickú prácu. Zvyšuje tiež produktivitu, koncentráciu a pozornosť. Takže ak je vaša práca spojená s pravidelnými diskusiami o dôležitých produkčných alebo kreatívnych problémoch v tíme, určite to robte pri pití kávy, ktorú si môžete objednať aj z kávového eshopu.

Zlepšuje metabolizmus a trávenie

Po výdatnom jedle vypite šálku kávy, ktorá pomôže tráviacemu systému asimilovať jedlo. Len jedna šálka kávy denne zrýchli váš metabolizmus v priemere o 3 %. Vaše telo bude schopné aktívnejšie spaľovať tuky, čo vám uľahčí udržať štíhlu líniu.

Tak to vyskúšajte a s kvalitnou kávou si krásu všedných dní naplno vychutnávajte.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
4.8/5 - (12 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články