20.5 C
Bratislava

Vyskúšali sme N26, 365 a Revolut. Vieme, ktorú digitálnu banku si vybrať

- Reklama -

Na Slovensku si môžeš otvoriť účet v digitálnej banke odkiaľkoľvek, jednoducho a za pár minút. FinTechových startupov je v Európe niekoľko. My sme vyskúšali tito mobilné banky N26, 365 a Revolut, ktoré sú dostupné pre Slovensko. Testovali sme na platforme iOS (Apple Pay)

Online Banky na Slovensko
Online banky na Slovensko / Zdroj: Relife

Digitálna banka N26

Je to nemecká digitálna (internetová) banka, ktorá má 3,5 milióna zákazníkov. Všetky ich programy umožňujú výber hotovosti, prevod peňazí a bezkontaktnú platbu prostredníctvom služieb Apple Pay a Google Pay. Online banka N26 zaujala Slovákov predovšetkým možnosťou vlastniť bezplatný účet, ktorý je možné založiť si cez internet. N26 prišla na trh v roku 2015 a jej súčasná hodnota sa pohybuje na úrovni 2,3 miliardy eura. Ide tak o prvú FinTech spoločnosť z Nemecka, ktorej hodnota prekročila jednu miliardu eur. Sídlo banky je v Berlíne a svoje služby poskytuje v celej eurozóne s výnimkou Cypru a Malty.

N26 sa dnes radí medzi desať najlepších spoločností FinTech na svete. N26 sa tiež chystá na trh v USA a potvrdila svoje plány vstúpiť na brazílsky trh koncom roku 2019. Môžeme teda usúdiť, že ide o stabilnú a silnú online banku.

Po polročnom testovaní môžeme povedať, že N26 je určená pre každého, kto fičí online, platí online a má rád prehľad a kontrolu nad účtom kdekoľvek a bez kompromisov. Je vhodná základná znalosť anglického jazyka nakoľko aplikácia je v Angličtine. Používam ju pri cestovaní. Pred cestou si prevediem na kartu peniaze a používam pri platbách, online rezerváciách a podobne. Keď som potreboval vybrať hotovosť v Taliansku, výber bol bez poplatkov.

Základný účet N26

N26 online banka
N26 online banka / Foto zdroj: N26

0,00 EUR/mes. Otvoriť si účet môžeš priamo cez ich web alebo aplikáciu.

 • 5 výberov z bankomatov v rámci EU za mesiac (ďalší výber za 2€ v EU, výber mimo EU je výber s poplatkom 1,7% z vyberanej čiastky)
 • bezhotovostné alebo bezkontaktné platby v akejkoľvek mene zadarmo
 • prevody na iný účet sú bezplatné (môžem potvrdiť, že sú rýchlejšie ako u naších bánk. Napríklad porevod zo SLSP a Tatrabanky večer bol prijatý v nasledujúci deň dopoludnia)
 • bezplatné vydanie karty MasterCard (doručenie do 7 dní. Nám prišla za 4 dní). Karta je transparentná.
 • Podporuje Apple Pay

Je to nemecká banka preto tvoj účet IBAN bude začínať označením krajiny DE

Účet si môžeš kontrolovať a manažovať prostredníctvom aplikácie na operačný systém Android (Google Pay), IOS (App Store) alebo sa môžeš prihlásiť prostredníctvom prehliadača v počítači.

Výhody, ktoré sú štandardom:

3D Secure (3DS) od Mastercard SecureCode je ďalšie zabezpečenie, ktoré pomáha predchádzať podvodom pri uskutočňovaní platieb online pomocou účtu N26.
Push notifikácie okamžite po všetkých činnostiach účtu vrátane platieb kartou a mobilným telefónom, výberov z bankomatu, inkasa a prevodu.
S telefónom môžeš kartu N26 jednoducho uzamknúť v aplikácii, alebo jednoducho znova odomknúť.

Označenie transakcie pomocou #. Napríklad #vikend, #kamarati, #darceky – Vytvoríš si vlastné osobné značky #tagy, aby si lepšie usporiadal a rozoznal transakcie na tvojom účte.

Bezplatná funkcia aplikácie N26 Spaces, ktorá ti umožňuje vytvárať podúčty na šetrenie peňazí. Vytvoríš si a prispôsobíš svoj vlastný cieľ.
Automatická kategorizácia vašich výdavkov. Nevieš kam idú všetky tvoje peniaze? Tvoj účet používa umelú inteligenciu na automatickú kategorizáciu výdavkov a zobrazuje ju v aplikácii.

Výhoda oproti Revolutu: 5 výberov z akéhokoľvek bankomatu mesačne.
Vytlačenie transakcií.
všetky pohyby si vieš uložiť vo formáte CSV alebo PDF a vytlačiť.
Zákaznícka podpora je v jazykoch angličtina, francúzština, nemčina, španielčina a taliančina.

Výhodou, ktorú ti dnes karta umožňuje, je pridať kartu N26 do služby Apple Pay a uskutočniť rýchle a bezpečné platby pomocou iPhonu alebo Apple Watch. Môžno ideálnou voľbou je použiť ju ako zálohu pri cestovaní. Fyzickú kartu N26 si nechaj doma a používaj inú. N26 maj len v mobile pridanú k Apple Pay. Keď stratíš alebo ti ukradnú peňaženku máš ešte zálohu v mobile. Môžeš tak platiť aspoň bezkontaktne. 

Banka ponúka aj iné účty s rozšírenými službami, ktoré sú za mesačný poplatok ako je N26 You a N26 Metal

N26 You Mastercard N26 banka
Foto zdroj: N26

N26 Business

Môžeš si vytvoriť aj Business účet. Vhodný pre podnikateľský účel sú totožné so štandarným účtom.

N26 Business digitalna banka N26
Foto zdroj: N26

0,00 EUR/mes.

Pridanou hhodnotou pre Business účet oproti štandardnému je 0.1% cashback.

 • 5 výberov z bankomatov v rámci EU za mesiac (ďalší výber za 2€ v EU, výber mimo EU s poplatkom 1,7% z vyberanej čiastky)
 • bezhotovostné alebo bezkontaktné platby v akejkoľvek mene zadarmo
 • prevody na iný účet bezplatne (môžem potvrdiť, že sú rýchlejšie ako u naších bánk. Napríklad porevod zo SLSP a Tatrabanky večer bol prijatý v nasledujúci deň dopoludnia)
 • bezplatné vydanie karty MasterCard
 • podporuje Apple Pay

porovnanie n26, revolut, 365 karta
Digitálna banka Revolut

Revolut je progresívnejšia aplikácia. Spája banku, zmenáreň a kriptomeny v jedno. Ak rád cestuješ alebo posielaš peniaze a nechceš platiť na prevodných kurzoch je to ideálna banka pre teba. Revolut je tiež FinTech startup. Založili ho v Londýne Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko, a ktorý přinášajú službu pre cestovateľov ako stvorenú. Je vhodná aj pre použivateľov, ktorí majú prostriedky v iných menách. 

Aplikácia obslúži naozaj všetko cez mobil. Ide teda o čisto mobilnú banku. K účtu sa cez prehliadač nedostaneš.

Aktuálne: Revolut spustila v druhej polovici septembra 2019 aj na Slovensku možnosť kupovať a predávať akcie z americkej burzy s nulovými alebo zanedbateľnými poplatkami.

Jeho najlepšou výhhodou je zmenáreň. Účet si nabiješ v eurách a platíš napríklad v zlotých. Je to najdôležitejšia výhoda služby Revolut. Možnosť platiť  peniaze vo viac ako 120 svetových menách za medzibankové kurzy, teda tie najvýhodnejšie možné. Kurzy bežných bank sú vždy nastavené tak, aby na nich banka zarobila. Revolut naopak využívá tie samé kurzy, ktoré ti pri vyhľadávaní ponúkne Google. Napríklad kurz v čechách kde ti ponúkali 22 korún za 1 euro, revolut ti dá 25,8 korún.

Výbery v zahraničí sú zadarmo

Peniaze si nemusíš na svojích účtoch nijak prevádzať. Z tvojho eurového účtu si obchodník v Poľsku strhne złoté, v Anglicku to budú libry a v Česku české koruny. Výhoda pre držiteľov karty Revolut tiež možnosť zadarmo vyberať z bankomatov. Bez poplatku je možné vybrať do 200 eur mesačne, prípadne ekvivalent v inej mene.

Základný účet Revolut

Revolut online banka
Foto zdroj: Revolut

0,00 EUR/mes. Otvoriť si účet môžeš priamo cez aplikáciu.

 • bezplatný bežný účet vo Veľkej Británii (Tvoj IBAN bude začínať označením GB)
 • platby vo viac ako 150 mien na medzibankovom výmennom kurze
 • platby platobnou kartou za tovar a služby
 • mesačný limit 6 000 EUR pre všetky transakcie účtu mesačne
 • zámena 29 mien za kryptomeny (túto službu ti sprístupnia automaticky po 3 týždňoch používania zadarmo) Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a XRP. Pozor na to, že nie si vlastník kryptomeny je to len zmenáreň podobne ako Coinbase a iné. Nemôžeš s ňou platiť, ak ich chceš použiť musíš ich zameniť späť na niektorú menu.
 • výbery z bankomatov bez poplatkov do 200 EUR mesačne (po prekročení tohoto limitu si Revolut účtuje poplatok 2% z výberu)
 • vydanie karty MasterCard za poplatok 6 EUR (doručenie do 7 dní. Nám prišla za 5 dní) Bezplatne ti pošlú kartu pokiaľ sa zaregistruješ cez tento odkaz na Revolut banku. Bezplatné vydanie a zaslanie karty je len na odporúčania.
 • podporuje Apple Pay

Čo sA týka samotnej platobnej karty, ide o bežnú kartu MasterCard, takže s ňou bez problémov zaplatíš prakticky všade na svete. V rámci účtu si vieš vytvoriť aj virtuálnu kartu pre bezpečnejšie platenie na internete. S telefónom môžeš fyzickú alebo virtuálnu kartu Revolut zablokovať v aplikácii, alebo jednoducho znova odomknúť. Samozrejme bezplatne.

Rovnako ako N26, tak aj Revolut ti umožňuje vytvoriť si Business účet.

Funkcia Split bill

Tútu vychytávku oceníš, keď má tiež tvoj kamoš účet Revolut. Ak idete napr. na pivo môžeš vytvoriť Split medzi vami a nahodiť všetky sumy, ktoré si platil a ktoré platil on. Rozdiel kto komu dĺži aplikácia prepočíta a potom už len o dĺžnu čiastku požiadaš. Jemu príde požiadavka na danú čiastku a používateľ Revolut ti peniaze jednoducho a rýchlo pošle. Takto môžeš poslať peniaze komukoľvek aj bez využitia Spilu. Vyberieš príjemcu z kontaktov a pošleš požadovanú sumu.

Digitálna banka 365

Je Slovenská banka, ktorá patrí pod Poštovú banku a svoju prevádzku spustila koncom roka 2018.
K účtu získaš kartu MasterCard. Môžeš vyberať hotovosť z bankomatov Poštovej banky a cez poštomaty na Slovenskej pošte. 365 banka je ideálne pre ľudí, ktorí fičia online a nepotrebujú navštevovať kamennú pobočku. Oproti N26 má podporu aplikácie a zákazníckej podpory v slovenčine. Aj keď je 365.bank súčasťou Poštovej banky a funguje na jej bankovej licencii, v jej komunikácii to nevidno.

Rovnako ako aj na N26 si môžeš sporiť buď zaokrúhľovaním platieb alebo takzvaným bezcentovým fungovaním.

Program Peniaze s5 je forma odmeňovania – cash backov. Banka má dohodnuté % s vybranými partnermi pri nákupoch v ich sieti. Napríklad 4% späť za nákup v 101 Drogerie, 13% ECCO, AliExpress 4%, FRESH 3%, KINEKUS 5%, Kolkovňa 10% (pri nákupe nad 8€) a veľa ďalších.

Aplikácia má viditeľne pomalšiu odozvu ako N26 alebo Revolut.

365 banka online

0,00 EUR/mes. Otvoriť si účet môžeš priamo cez aplikáciu. Získaj tiež 15€ použitím promokódu peter008693 pri založení účtu.

Účet na 365bank si môže založiť iba občan SR s trvalím pobytom. Učet je možné založiť zatiaľ len fyzická osoba, nie právnicka (biznis).

 • založenie, vedenie a zrušenie Účtu
 • zriadenie a vedenie Služieb internet bankingu
 • výber z bankomatov Poštovej banky a cez poštomaty na Slovenskej pošte (z iného bankomatu 2,50 EUR)
 • platby platobnou kartou za tovar a služby
 • realizácia príkazu na úhradu v rámci SEPA krajín
 • trvalý príkaz na úhradu – zriadenie, zmena, zrušenie
 • potvrdenie o vedení účtu a zostatku na účte – elektronické
 • vydanie a vedenie jednej Platobnej karty MasterCard Standard (doručenie do 14 dní. Nám prišla za 7 dní)
 • blokácia/odblokovanie Platobnej karty
 • podporuje Apple Pay
 • zmena PINu v bankomatoch
 • zmena limitov

Banka 365 je vhodná pre Slováka, nepodnikateľa, ktorý žije a pracuje na Slovensku.

Po 6 mesiacoch sa nám osvedčila N26, ktorú ti odporúčame. Ak cestuješ po svete nemala by ti chýbať ani Revolut.

Zdroj: Relife, N26, 365, Revolut 
4.7/5 - (112 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články