22.8 C
Bratislava

Donald Trump je najhorší prezident USA. Má vôbec nejakú konkurenciu?

- Reklama -

Hovorí sa o tom, že je najhorším prezidentom v amerických dejinách. Je zrejmé, že Donald Trump je najhorší prezident v životoch mnohých Američanov.

Dokonca menším zlom bol Richard Nixon, ktorý s hanbou rezignoval v roku 1974. Nixon aspoň vytvoril Agentúru na ochranu životného prostredia a podpísal zákon na ochranu ohrozených druhoch.

Historička Doris Kearns Goodwin napísala, že prezidenti, ktorým sa v časoch turbulencií darilo najlepšie, zdieľali určité vlastnosti. Medzi nimi je empatia, pokora, odolnosť, ochota uznať chybu a sebareflexia.

Je zrejmé, že nejde o vlastnosti, ktoré sa všeobecne spájajú s bývalým prezidentom Donaldom Trumpom. Dokonca aj napriek jeho opakovaným náznakom, že by rád videl svoju vlastnú tvár vytesanú na Mt. Rushmore. O tom môže len snívať.

Trump je predurčený ostať v spoločnosti najhorších prezidentov Buchanana, Pierca a Andrewa Johnsona, ale určite nie na vrchole hory spolu s Washingtonom a Lincolnom.

Americkí voliči označili Trumpa za „jedného z najhorších prezidentov vôbec“

Každá krajina má vo svojej histórii svojho najobľúbenejšieho, ale aj najhoršieho prezidenta.

Nový prieskum Fox News zistil, že 42% voličov tvrdí, že história si bude pamätať prezidenta Donalda Trumpa ako jedného z najhorších prezidentov vôbec.

Ďalších 8% tvrdí, že si bude pamätať ako podpriemerný, zatiaľ čo 22% tvrdí, že je jeden z najlepších, 16% tvrdí, že je nadpriemerný a 10% tvrdí, že je podpriemerný.

Áno, Trump má určite svoju lojálnu základňu (čo naznačuje 22% voličov, ktorí tvrdia, že história si bude Trumpa pamätať ako jedného z najlepších prezidentov vôbec).

Avšak tí, ktorí si o ňom myslia, že bol neúspechom, boli vždy väčšou časťou koláča.

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články