14 C
Bratislava

Nečakajte na vhodnú príležitosť a naplánujte si svadbu skôr

- Reklama -

Život vo vzťahu s milovanou osobou má veľmi veľa výhod. Avšak, aby ste si ich mohli naplno užívať, mali by ste si všetko dobre a dopredu naplánovať. Plánovanie svadby je však pre budúcich novomanželov obrovskou výzvou. V tento špeciálny deň sa predsa musíte postarať o množstvo organizačných drobností!

Kde a kedy začať? Pripravili sme si pre vás podrobného sprievodcu, vďaka ktorému sa vyhnete predsvadobnému stresu a každému ďalšiemu problému.

Všetko si na úvod dobre premyslite

Ligotavý snubný prsteň na vašej dlani už máte, teraz je čas toto rozhodnutie spečatiť aj pred oltárom. Nie je to však len tak jednoduché a všetko si treba správne naplánovať. Presnejšie to znamená, že organizáciu svadby by ste si mali rozdeliť na niekoľko etáp a zostaviť podrobný zoznam úloh, ako aj načasovať ich dokončenie.

Potom prejdite na:

  • Vytvorenie zoznamu hostí.
  • Rezerváciu sály alebo reštaurácie;
  • Vyhliadnutie svadobných šiat pre nevestu aj ženícha a ostatných doplnkov.

Prekontrolujte stav účtu a vyčleňte si na tento významný deň a všetko potrebné adekvátny rozpočet.

Rozložte svoje sily

Svadba musí byť dokonalá, preto sa mnohí snažia zariadiť si všetko sami a podľa vlastných predstáv. Pár dní pred osudným dňom však veľmi rýchlo zisťujeme, že je toho naozaj požehnane a robíme zbytočné chyby. Okrem štýlových svadobných prsteňov predsa potrebujete aj fotografa, zaobstarať hostinu, program a pozvať celú rodinu. To je niekedy naozaj nadľudský výkon, preto si jednotlivé úlohy plánovania medzi sebou rozdeľte.

Kedy plánovať svadbu?
Naplánovať svadbu / Zdroj: Valerie Elash

Nájdite si vhodné miesto

S týmto krokom budete mať v dnešnej náročnej dobe asi najväčšie starosti, pretože ideálne miesto, kde budete v bezpečí, sa len tak ľahko nenájde. Ideálnym riešením by mohol byť pekný hotel na Liptove alebo vo vašom okolí, kde sa o správnu atmosféru na svadbe postará aj krásna príroda.

Pri výbere a rezervácií miesta ale treba sledovať aktuálne opatrenia, mať v ruke zoznam a počet hostí, ktorých možno budete musieť v zariadení aj ubytovať.

Snubné a svadobné prstene
Snubné a svadobné prstene / Zdroj: CHUTTERSNAP, Unsplash

Oddýchnite si

Minimálne deň pred svadbou by ste mali zabudnúť na všetko, čo s ňou súvisí. Vieme, že to bude ťažké, ale vyhnete sa tak nahromadenému stresu, ktorý môže byť ako para pod pokrievkou v hrnci. Malá prechádzka v prírode prospeje nielen vašej fyzickej kondičke, ale aj nálade. Ta na to myslite a svoju svadbu si užite.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
4.9/5 - (15 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články