27.2 C
Bratislava

Ozdoby, ktorých nie je nikdy dosť

- Reklama -

Nielen dekorácia interiéru, ale aj nášho tela je pre naše osobné pohodlie a komfort dôležitá. Tie najnovšie kúsky vo vašom šatníku však vždy nestačia. Preto sa dnes nielen ženy zdobia originálnymi šperkami. A práve zlaté náušnice sú takouto ozdobou, ktorej nežnejšie pohlavie nemá nikdy dosť.

Avšak, aby svojmu účelu klenoty slúžili naplno a dlho, je dôležité investovať nielen do ich ceny, ale aj správneho výberu. My vám s ním trocha poradíme a prezradíme, na čo si dávať pri kúpe náušníc pozor.

Rovnako ako žiarivý úsmev po domácom bielení zubov, aj správne zvolené náušnice predsa zdôraznia váš individuálny štýl a dodajú sebavedomie.

Náušnice vyberajte podľa typ tváre

Prvým a veľmi dôležitým bodom je, aký typ náušníc je vhodný pre konkrétny typ tváre. Samozrejme, všetky tváre sú jedinečné a krásne, ale v závislosti od konkrétneho tvaru ich možno podmienene rozdeliť do niekoľkých skupín: oválne, obdĺžnikové, kruhové a trojuholníkové.

S oválnym typom tváre to budete mať pri výbere nových zlatých náušníc najjednoduchšie. V tomto prípade si môžete vybrať doslova akýkoľvek typ náušníc.

Obdĺžnikový typ tváre je, keď je šírka tváre menšia ako dĺžka a spánky a brada sú približne rovnako široké. Hlavnou zásadou pri výbere náušníc pre tento typ tváre je vizuálne rozšírenie lícnych kostí, aby pôsobili objemnejšie.

Na tento účel sú vhodné veľké okrúhle, štvorcové alebo trojuholníkové náušnice, ktoré v si v dobrom zlatníctve vyberiete bez najmenších problémov.

Okrúhly typ tváre je, keď je šírka a dĺžka rovnaká. Pre tento typ tváre je potrebné urobiť ho vizuálne predĺženejším, t.j. skvelá možnosť použiť dlhé náušnice alebo visiace náušnice. Trojuholníkové, štvorcové a obdĺžnikové tvary sú tiež dobrou voľbou, ale náušniciam s objemnými tvarmi by ste sa mali radšej vyhnúť.

Trojuholníková tvár sa vyznačuje širším čelom, spánkami a lícnymi kosťami s postupným zužovaním k brade. Tu je potrebné vizuálne rozšíriť spodnú časť tváre, v čom vám veľmi dobre pomôžu náušnice s krátkymi okrúhlymi príveskami alebo kruhové náušnice. Pozor, nevyberajte si veľké náušnice, ktoré sú v hornej časti široké a smerom dole sa zužujú.

Vzťah medzi účesom a výberom náušníc

Pre vysoké účesy (vysoké drdoly a podobne), vďaka ktorým máte odhalený krk a uši, sú perfektné dlhé náušnice s príveskami, ako aj retiazkové náušnice. V zásade ale pre tento typ účesu nevhodné možnosti neexistujú.

Na zozbierané vlasy na zátylku (nízke drdoly alebo copy) sú vhodné dlhé rafinované náušnice. V prípade, že sú uši odhalené, môžete nosiť napichovacie náušnice alebo okrúhle.

Pre krátke účesy je lepšie zvoliť náušnice, ktoré sú dlhšie ako vlasy. Pre objemné účesy s vlnami a kučerami sú svetlé náušnice perfektné.

Dlhé rozpustené vlasy ocenia náušnice s malými príveskami. Samozrejme, treba myslieť na to, aby náušnica nespôsobovala pri pohybe problémy a vlasy náušnice nepoškodili.

Nezabudnite pri výbere svojich šperkov aj na tón vašej pleti a vek. Aj v tomto smere platí, že menej je niekedy viac.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články