20.5 C
Bratislava

Pripravte seba aj svoje okná na príchod jari

- Reklama -

Teplejšie obdobie sa pomaly, ale isto blíži a očakávanie slnečných hodín rastie. Aj z tohto dôvodu sa oplatí premýšľať nad správnou ochranou okien a interiéru pred slnkom, pretože ako ukázala nedávna minulosť, najhorúcejšie obdobie v roku začína oveľa skôr.

Ak sú preto vaše okná nedostatočne pred silným slnkom chránené, je najvyšší čas to zmeniť. A my máme pre vás na tento účel niekoľko tipov.

Vyskúšajte to s modernými screenovými roletami

Medzi výhody interiérového tienenia okien patrí jeho vysoká flexibilita a jednoduchá inštalácia. Aj moderné screenové rolety sa montujú priamo na krídlo okna a sú dostupné v mnohých farbách, vďaka čomu sa môžu stať štýlovým doplnkom interiéru.

Výhodou týchto roliet je tiež dokonalá schopnosť tienenia aj väčších okien, pričom stále zostáva zachované potrebné presvetlenie interiéru. Ten predsa cez deň úplne zatemniť nemôžeme, pretože svetlo je prirodzený zdroj našej energie nielen do práce.

Pri usmerňovaní denného svetla možno takúto ochranu pred slnkom jednoducho skombinovať s vhodnou sieťkou proti hmyzu, čo zase môže výrazne zvýšiť faktor pohody v letných mesiacoch. Navyše, ak túto tieniacu techniku inštalujete aj na svoje zimnej záhrade alebo terase, postaráte sa o plynulé zväčšenie priestoru rovnako dobre ako kvalitné hliníkové prechodové lišty na podlahe.

Elektronické alebo manuálne?

Dobrou správou je, že aj štýlovú tieniacu techniku dnes možno ovládať rôznymi spôsobmi. V závislosti od vašich potrieb má veľa systémov. Najlepšie je ale vždy nechať si poradiť od špecialistu, ktorý model vám najviac vyhovuje a rozumie nielen vašim potrebám, ale aj rozpočtu.

Ovládanie môže byť klasické manuálne alebo elektrické, ktoré zvyšuje váš komfort a pohodlie, za ktoré si však musíte priplatiť. V každom prípade je výber tejto tieniacej techniky tým najlepším spôsobom, ako sa pripraviť na horúce leto, ak vám nevyhovuje klimatizácia.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články