13.9 C
Bratislava

Tipy pre starostlivosť o farbené vlasy – ako ich udržať zdravé a krásne?

- Reklama -

Farbené vlasy potrebujú extra dávku starostlivosti – chemické zložky farbiacich produktov narúšajú vlasové kutikuly, čím sa vlasy stávajú náchylnejšie na lámanie, vysušovanie a strácajú svoj lesk. Ako docieliť, aby zostali zdravé a žiarivé aj po farbení? A čo robiť, resp. nerobiť, aby ste predĺžili farebný efekt? Prinášame vám niekoľko užitočných tipov.

Frekvencia umývania vlasov

Ak si vlasy umývate príliš často, nielenže sa z nich bude farba rýchlejšie vymývať, ale taktiež sa budú vysušovať. Záleží však aj na type vlasov. Normálne vlasy, ktoré netrápi mastnota, umývajte každé dva až tri dni. Nadmerne sa mastiace vlasy môžete umývať každý druhý deň. Pozor, umývajte ich vlažnou alebo studenou vodou.

Používajte šetrné vlasové prípravky

Mali by ste zvoliť šetrné prípravky, napríklad bezsulfátové šampóny – odstraňujú z vlasov mastnotu a nečistoty bez narušenia farebných pigmentov, nevysušujú ich a sú vhodné aj pre ľudí s citlivou vlasovou pokožkou. Okrem toho siahnite po produktoch, ktoré sú špeciálne určené na farbené vlasy. Zvyčajne obsahujú účinné zložky, ktoré eliminujú blednutie farby.

Tipy pre starostlivosť o farbené vlasy
Tipy pre starostlivosť o farbené vlasy / Zdroj: Averie Woodard – Unsplash

Obmedzte tepelnú úpravu vlasov

Pokiaľ je to možné, snažte sa vyhýbať tepelnému stylingu, tzn. eliminujte používanie fénu, žehličky, kulmy a podobne. Vlasy nielen poškodzujú a vysušujú, ale majú vplyv aj na trvácnosť a žiarivosť farby. Ak sa tejto úpravy nedokážete vzdať, to najmenej, čo môžete urobiť, je používať termoochranu – stylingové prípravky na ochranu vlasov pred teplom. Okrem toho fén alebo žehličku nastavte na čo najnižší možný stupeň.

Tip: V letnom období, kedy sú vlasy obzvlášť namáhané, sa môžete zamerať aj na špeciálne spreje poskytujúce ochranu pred slnkom a chlórovou alebo slanou vodou, ktoré vlasy tiež vysušujú a poškodzujú farbu.

Používajte masky na vlasy

Venujte svojim vlasom niekoľko minút denne a doprajte im potrebnú výživu. Používajte masky na vlasy ako súčasť vašej dennej rutiny. Obsahujú rôzne výživové zložky, vlasy regenerujú, hydratujú a zabezpečujú dlhotrvajúci farebný efekt.

Každý typ vlasov si vyžaduje špecifickú starostlivosť, preto sa neváhajte obrátiť na profesionálov. Na donnauomo.sk nájdete širokú ponuku služieb, od farbenia vlasov prírodnými olejovými farbami až po hĺbkové čistenie vlasov či upokojujúcu masáž hlavy.

Zdroj: Sponzorovaný obsah
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články