2 C
Bratislava
More

  Smart TV od Xiaomi je tenký ako minca. Cena Xiaomi Mi TV 4 od 456 EUR

  „Čínsky gigant Xiaomi zažíva svoj veľký deň. Na domáci trh prináša svoju novú vlajkovú loď medzi inteligentnými televízormi, Xiaomi MiTV 4 55″ so 4K rozlíšením “

  zdroj fotografii: Xiaomi

   

  Displej špičkovej technológie

  Mi TV 4 (Xiaomi) je ultratenký televízor. Jeho prednosťou je cena a dizajn, ktorý oddeľuje základnú dosku a zvukový systém od displeja, a preto umožňuje nezávislé upgrady na základnej doske. Smart televízor je dostupný v troch rôznych veľkostiach, 49, 55 a 65 palcov. Najväčší model pritom disponuje modulárnym dizajnom, vďaka čomu môžete vymeniť základnú dosku a audio systém bez toho, aby ste prišli o zobrazovací panel.

  Xiaomi MiTV 4 sú extrémne tenké televízory, ktorých hrúbka je len 4,9 mm. Nie sú teda hrubšie ako minca. Novinka sa tiež pýši bezrámikovou technológiou displeja, ktorá dodáva unikátnosť na dizajne. Okrem prekrásneho dizajnu je však medzi novinkami aj prepracovanejšie usporiadanie vnútorných komponentov, kde základná doska televízora sa už nenachádza v samotnej konštrukcii televízora, ale v dodatočnom Mi Soundbare, ktorý ponúka lepšiu modularitu a lepšie podmienky pre prípadný upgrade komponentov.

  Operačný systém a zvuk

  Mi Soundbar je mozgom celého televízora a v jeho vnútri sú všetky komponenty potrebné pre správne fungovanie. Konkrétne ide o 64-bitový Amlogic T968 (49″ a 55″) a T966 (65″) procesor, ktorý je doplnený o grafický čip Mali-T830. 49 a 55-palcové verzie dostali 2 GB RAM a 8 GB úložisko, kým ich najväčší brat sa pýši až 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou. Všetky veľkostné verzie sú vybavené 4K HDR obrazovkou s frekvenciou 60 Hz, WiFi pripojením, štandardnými HDMI konektormi, USB-čkami, optickým zvukovým konektorom či Ethernet konektorom.

   

  Xiaomi sa veľmi chváli aj novým operačným systémom Patchwall, ktorý je založený na Androide, vďaka hlbšej integrácii umelej inteligencie dokáže oveľa lepšie rozpoznávať obsah a inteligentne vytvárať pre používateľa návrhy na obsah podľa toho, čo rád sleduje. Xiaomi k svojim najnovším TV dodáva aj systém domáceho kina využívajúceho najnovšiu technológiu Dolby Atmos, ktoré veľmi dobre poznáme z kín. Disponuje až 10 vstavanými reproduktormi v soundbare, dvomi bezdrôtovými reproduktormi a jedným subwooferom, čím Xiaomi docielilo doteraz nevídaný 3D zvukový zážitok.

  Displej je pripojený k TV Mi Bar cez jediný kábel, čo vedie k čistejšiemu a jednoduchšiemu zapojeniu.

  Predaj začal od 1. júna 2017. (Pod videom sú uvedené ceny Mi Tv 4 od Xiaomi) Novootvorená predajňa Mi Store a zároveň jediná na Slovensku je v Bratislave. Majú vystavenú jednu nepredajnú vzorku. Ako uviedli zatiaľ nie je pre Slovenský trh TV Mi certifikový a nemôžu ho predávať. (Aktuálizované 2.8.2018).

  Info: Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky Xiaomi, ktorý len prednedávnom otvoril svoj prvý Mi Store aj u nás na Slovensku, je známy tým, že ponúka kvalitné a inovatívne produkty za omnoho nižšie ceny, ako jeho služobne starší konkurenti.

  Cena Mi TV 4 od Xiaomi

  „Bezrámiková technológia displeja, dodáva unikátnosť na dizajne.“

  Xiaomi MiTV 4 vstupuje na trh v troch veľkostiach – 49, 55 a 65-palcovej verzii. Najmenšia verzia novej smart TV začína na cene  456 €, 55-palcová verzia pokračuje na 520 €  a zakončuje to najväčší variant s cenou  1305 €. Okrem cien je však veľmi zaujímavá aj výbava novinky.

  Xiaomi Mi TV 4 ponúka svoj 55″ 4K panel za prjateľnú sumu v porovnaní s konkorenciou.

  1451,2 mm x 839,8 mm
  Mi TV 4 (bez stojana): 28.75kg / Mi TV 4 (so stojanom): 29.62kg

  Mi TV Bar

  Hmotnosť: 3,62 kg

  Nová smart TV s označením Mi TV 4A

  50 palcový panel sa môže, okrem iného, pochváliť 8 ms dynamickou odozvou, 178 stupňovým zorným uhlom, kontrastným pomerom 5000: 1, technológiou HDR 10 či novým vysielacím štandardom Hybrid Log–Gamma (HLG). Čo sa týka ostatných technických parametrov, televízor je poháňaný štvorjadrovým procesorom Amlogic 962 s taktom 1,5 GHz, ktorému sekunduje 2 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB interná pamäť.

  Z hľadiska konektivity tu nájdeš 3 × HDMI port, 2 × USB port, ethernet, AV, Wi–Fi ac, Bluetooth 4.2 i S/PDIF audio výstup. Ku smart TV Xiaomi pribalia aj nový typ ďiaľkového ovládača, ktorý vie s televízorom komunikovať ako cez Infra–red, tak aj cez Bluetooth. 50 palcový Mi TV 4A je po 32″, 43″, 49″, 55″ a 65″ predchodcoch v poradí už šiestym modelom tejto populárnej rady. O tom, že ide o skutočne inteligentný televízor, svedčí aj nástroj nazvaný PatchWall založený na umelej inteligencii. Aj vďaka nemu nemá televízor najmenší problém s ovládaním za pomoci rôznych hlasových povelov. Okrem samotnej dostupnosti medzinárodnej verzie Xiaomi smart TV je takisto prekvapivé, že doprava EU Priority Line je úplne zadarmo! Táto doprava bez cla, respektíve clo a DPH za teba vybaví predajca. Zaplatíš len cenu na stránke predajcu, ktorá je pre teba konečná.


   

  Najčítanejšie

  Mobily do 200 eur – aj na hranie hier

  Predstavujem ti mobily do 200 eur. Ak hľadáš kvalitný mobil za prijateľnú cenu pozri si môj odporúčaný výber. Mobil do 200 € Ak siahneš po mobile...

  Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

  Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude...

  Mobily do 300 eur. Prehľad najlepších modelov

  Predstavujem vám mobily do 300 eur. Toto sú mobilné telefóny, ktoré sú kvalitné a výkonné. V tejto kategórii dostaneš za dobrú cenu kvalitný výkon. Mobil...

  7 najlepších televízorov 4K na sledovanie filmov a hranie hier

  Plánuješ nový televízor? Sledovať filmy vo vysokom rolíšení je nepochybne zážitok. 4K je ale ďalší krok po vysokom rozlíšení. Donedávna bolo považované za vysoké rozlíšenie...

  4k vs. UHD. Aký je rozdiel?

  Aký je rozdiel medzi UHD a 4K? Je UHD lepšie ako 4K?  Najskôr si definujme čo je 4K 4K TV majú štyrikrát viac pixelov ako Full HD, čo znamená, že...