„Čínsky gigant Xiaomi zažíva svoj veľký deň. Na domáci trh prináša svoju novú vlajkovú loď medzi inteligentnými televízormi, Xiaomi MiTV 4.“

zdroj fotografii: Xiaomi

Displej špičkovej technológie

Mi TV 4 (Xiaomi) je ultratenký televízor. Jej prednosťou je cena a dizajn, ktorý oddeľuje základnú dosku a zvukový systém od displeja, a preto umožňuje nezávislé upgrady na základnej doske. Smart televízor je dostupný v troch rôznych veľkostiach, 49, 55 a 65 palcov. Najväčší model pritom disponuje modulárnym dizajnom, vďaka čomu môžete vymeniť základnú dosku a audio systém bez toho, aby ste prišli o zobrazovací panel.

Xiaomi MiTV 4 sú extrémne tenké televízory, ktorých hrúbka je len 4,9 mm. Nie sú teda hrubšie ako minca. Novinka sa tiež pýši bezrámikovou technológiou displeja, ktorá dodáva unikátnosť na dizajne. Okrem prekrásneho dizajnu je však medzi novinkami aj prepracovanejšie usporiadanie vnútorných komponentov, kde základná doska televízora sa už nenachádza v samotnej konštrukcii televízora, ale v dodatočnom Mi Soundbare, ktorý ponúka lepšiu modularitu a lepšie podmienky pre prípadný upgrade komponentov.

Operačný systém a zvuk

Mi Soundbar je mozgom celého televízora a v jeho vnútri sú všetky komponenty potrebné pre správne fungovanie. Konkrétne ide o 64-bitový Amlogic T968 (49″ a 55″) a T966 (65″) procesor, ktorý je doplnený o grafický čip Mali-T830. 49 a 55-palcové verzie dostali 2 GB RAM a 8 GB úložisko, kým ich najväčší brat sa pýši až 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou. Všetky veľkostné verzie sú vybavené 4K HDR obrazovkou s frekvenciou 60 Hz, WiFi pripojením, štandardnými HDMI konektormi, USB-čkami, optickým zvukovým konektorom či Ethernet konektorom.

Xiaomi sa veľmi chváli aj novým operačným systémom Patchwall, ktorý je založený na Androide, vďaka hlbšej integrácii umelej inteligencie dokáže oveľa lepšie rozpoznávať obsah a inteligentne vytvárať pre používateľa návrhy na obsah podľa toho, čo rád sleduje. Xiaomi k svojim najnovším TV dodáva aj systém domáceho kina využívajúceho najnovšiu technológiu Dolby Atmos, ktoré veľmi dobre poznáme z kín. Disponuje až 10 vstavanými reproduktormi v soundbare, dvomi bezdrôtovými reproduktormi a jedným subwooferom, čím Xiaomi docielilo doteraz nevídaný 3D zvukový zážitok.

Displej je pripojený k TV Mi Bar cez jediný kábel, čo vedie k čistejšiemu a jednoduchšiemu zapojeniu.

Predaj začal od 1. júna 2017. (Pod videom sú uvedené ceny Mi Tv 4 od Xiaomi) Novootvorená predajňa Mi Store a zároveň jediná na Slovensku je v Bratislave. Majú vystavenú jednu nepredajnú vzorku. Ako uviedli zatiaľ nie je pre Slovenský trh TV Mi certifikový a nemôžu ho predávať. (Aktuálizované 2.8.2018).

Info: Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky Xiaomi, ktorý len prednedávnom otvoril svoj prvý Mi Store aj u nás na Slovensku, je známy tým, že ponúka kvalitné a inovatívne produkty za omnoho nižšie ceny, ako jeho služobne starší konkurenti.

Cena Mi TV 4 od Xiaomi

„Bezrámiková technológia displeja, dodáva unikátnosť na dizajne.“

Xiaomi MiTV 4 vstupuje na trh v troch veľkostiach – 49, 55 a 65-palcovej verzii. Najmenšia verzia novej smart TV začína na cene  456 € (3499 juanov), 55-palcová verzia pokračuje na 520 € (3999 juanoch) a zakončuje to najväčší variant s cenou  1305 € (9999 juanov). Okrem cien je však veľmi zaujímavá aj výbava novinky.

Xiaomi Mi TV 4 ponúka svoj 55″ 4K HDR panel za prjateľnú sumu v porovnaní s konkorenciou.

Display

Rozmer Xiaomi MiTV 4

1451,2 mm x 839,8 mm
Mi TV 4 (bez stojana): 28.75kg / Mi TV 4 (so stojanom): 29.62kg

Mi TV Bar

Rozmer Xiaomi Mi TV Bar

Hmotnosť: 3,62 kg

Nová smart TV s označením Mi TV 4A

50 palcový panel sa môže, okrem iného, pochváliť 8 ms dynamickou odozvou, 178 stupňovým zorným uhlom, kontrastným pomerom 5000: 1, technológiou HDR 10 či novým vysielacím štandardom Hybrid Log–Gamma (HLG). Čo sa týka ostatných technických parametrov, televízor je poháňaný štvorjadrovým procesorom Amlogic 962 s taktom 1,5 GHz, ktorému sekunduje 2 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB interná pamäť.

Cena Xiaomi Mi Tv 4A

Z hľadiska konektivity tu nájdeš 3 × HDMI port, 2 × USB port, ethernet, AV, Wi–Fi ac, Bluetooth 4.2 i S/PDIF audio výstup. Ku smart TV Xiaomi pribalia aj nový typ ďiaľkového ovládača, ktorý vie s televízorom komunikovať ako cez Infra–red, tak aj cez Bluetooth. 50 palcový Mi TV 4A je po 32″, 43″, 49″, 55″ a 65″ predchodcoch v poradí už šiestym modelom tejto populárnej rady. O tom, že ide o skutočne inteligentný televízor, svedčí aj nástroj nazvaný PatchWall založený na umelej inteligencii. Aj vďaka nemu nemá televízor najmenší problém s ovládaním za pomoci rôznych hlasových povelov. Má to však 1 malý háčik. Dohovoríte sa s ním výhradne po čínsky. Novinka bude minimálne zo začiatku oficiálne dostupná výlučne pre domáci trh.

Mi Tv Xiaomi HDR

Podobné články

  • cena xiaomi 4k Mi E65A

Nová TV Xiaomi 4K Mi E65A konkuruje cenou aj kvalitou

Nová generácia televízorov Xiaomi s 65-palcovou uhlopriečkou (164 cm) májú vynikajúcu kvalitu obrazu, tenký rámik a dostupnejšiu cenu. Obraz je jasnejší a realistickejší. Rozlíšenie 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px). Jadro televízora [...]

  • Cena mi 9

Xiaomi Mi 9 je už v predaji. V čom je lepší?

Vlajková loď čínskej spoločnosti Xiaomi dorazila na pulty predajcov aj na Slovensko. Model s označením Mi 9 láka nielen skvelým výkonom, ale aj prívetivou cenou. Ide v súčasnosti o to najlepšie, čo spoločnosť Xiaomi ponúka, [...]