14.8 C
Bratislava

Swappie recenzia: oplatí sa kúpiť repasovaný iPhone?

- Reklama -

Startup Swappie s repasovanými mobilmi je aj na Slovensku. Dnes môžeš mať iPhone za dobrú cenu aj so zárukou. Kúpiť používaný iPhone z bazáru alebo od Swappie?

Príbeh spoločnosti Swappie

Začal sa v roku 2016, keď sa fínski zakladatelia spoločnosti Sami a Jiri pokúsili kúpiť použitý telefón z online bazáru. Predajca, ktorý mal dôveryhodný profil, sa však ukázal ako profesionálny podvodník a nikdy si nedodal produkt, ktorý predával.

Sami a Jiri si potom všimli, že s týmto problémom nie sú sami. Záujem o kúpu použitého zariadenia rástol a podvody na bazároch boli čoraz sofistikovanejšie. Koncom roka 2016 začali dvaja podnikavci budovať trh, vďaka ktorému je dnes nákup a predaj použitých smartfónov ľahký a bezpečný.

Swappie tím a skúsenosti
Swappie tím a skúsenosti / Zdroj: Swappie

Ak chceme kúpiť použitý mobil siahneme po ponuke od známych, priateľov alebo pozrieme Bazoš. Dôvody prečo kupujeme repasované mobily sú dva. Prvý dôvod je cena, sú teda lacnejšie a ďalší je udržateľnosť. Ak máš teda eko srdiečko, jasnou voľnou bude mobil z druhej ruky. Podobne ako oblečenie a nábytok, použité telefóny sa dajú opraviť a dá sa im vdýchnuť úplne nový život.

Ak si kupuješ používaný telefón od súkromnéej osoby, má to mnoho potenciálnych rizík. Môže ísť napríklad o podvod. Bez záruky nemáš ako zákazník žiadnu istotu.

Čo je potrebné zvážiť pred kúpou repasovaného telefónu?

Pri kúpe repasovaného telefónu treba zvážiť niekoľko vecí. Hľadaj záruku. Záruka, ktorú dostaneš, by mala obsiahnúť všetko, ako keby si nakupoval od niektorého z veľkých výrobcov, ako je Apple. Vždy porovnaj záruky pred nákupom.

Ďalšia najdôležitejšia vec je politika vrátenia. Bez práva na vrátenia by ti mohol v ruke zostať pokazený telefón a v peňaženke diera. Dôležitá je preto dĺžka času na vrátenie – zvyknúť si na nový telefón môže trvať niekoľko dní, takže aspoň týždeň by bolo vhodné.

Kúpiť ho z bazáru od neznámeho predajcu?

Repasovaný telefón je taký, ktorý odborníci starostlivo skontrolujú a opravia. Procesom opravy sa vráti do stavu ako z výroby. To znamená, že telefón by mal fungovať rovnako ako úplne nový. Uisti sa ale, že nakupuješ od dôveryhodného zdroja, ktorý ti ponúka záruku. Bazár nám neprišiel ako ideálne a spoľahlivé riešenie, preto sme sa rozhodli pre Sawappie.

Swappie predaj
Predaj a kúpa iPhonu cez Swappie / Zdroj: Swappie

Ak sa chceš uistiť, že spoločnosť, od ktorej chceš nakupovať je spoľahlivá, pozri si jej recenzie. Kontrola stránok tretích strán, ako je TrustPilot, ktoré zhromažďujú skutočnú spätnú väzbu od zákazníkov a nedajú sa upravovať obchodníkmi, je najlepší spôsob, ako to urobiť. Spoločnostiam s mierou spokojnosti presahujúcou 90 % môžeš naozaj veriť.

Ďalším dobrým znamením je, ak používa dôveryhodné spôsoby platby, ako sú Visa a PayPal. Tiež by malo byť možné kontaktovať zákaznícku linku e-mailom alebo telefonicky.

Na čo si dať pozor pred kúpou?

Ak sa predsalen rozhodneš pre bazár a nie autorizovaného predajcu repasovaných mobilov ber do úvahy tieto dôležité body:

  • Ak si kupuješ repasovaný telefón, musí byť odblokovaný.
  • Repasovaný telefón by mal mať určite aktualizovaný softvér.
  • Dostaneš záruku na niekoľko dní a právo na vrátenie?

Prečo je Swappie podľa nás ideálne?

Swappie ponúka štrnásťdňové právo na vrátenie, pričom štítok na vrátenie je súčasťou pôvodného balíka. K dispozícii je tiež bezplatná jednoročná záruka Swappie, aby sa zabezpečilo, že neskončíš s pokazeným telefónom a veľkým sklamaním.

Swappie má päť rôznych kategórií stavu: Ako nové, veľmi dobré, dobré, prijateľné a opotrebované.

Telefóny v stave „ako nový“ nemajú prakticky žiadne známky opotrebovania; vyzerajú rovnako dobre ako nové. Telefóny vo „Veľmi dobrom“ stave môžu mať zopár veľmi malých škrabancov alebo známok opotrebovania, ale nič vážne a telefóny celkovo vyzerajú úhľadne. Telefóny v „Dobrom“ stave majú viac príznakov opotrebenia na tele a displeji, ako sú škrabance. Telefóny v „Prijateľnom“ stave majú zreteľné známky opotrebovania na celom telefóne.  „Opotrebované“ telefóny majú výrazné známky opotrebenia na obrazovke a tele, pretože sa intenzívne používali. Nikdy však nemajú praskliny v obrazovkách alebo objektívoch fotoaparátov.

Samozrejme je dôležitá cena. Ušetríš až 40 % pri porovnaní s úplne novými telefónmi daného modelu.

Podľa ich vyjadrení má Swappie proces testovania telefónov pozostávajúci z 52 krokov, čo znamená, že každý detail sa berie do úvahy od okamihu prijatia od pôvodného vlastníka až do okamihu odoslania telefónu novému vlastníkovi. Majú tiež výnimočný zákaznícky servis s 96-percentnou mierou spokojnosti na TrustPilote, čo je jedna z najrešpektovanejších recenzných stránok na internete. A to najlepšie? Telefón doručia cez DHL len za jeden až štyri dni.

Takže, ak hľadáš nový telefón a chceš ušetriť nejaké peniaze, chrániť životné prostredie a získať svoj nový iPhone rýchlo, pozri si ich ponuku.

 

Zdroj: relife.sk, Kurátor: Petrém
2.7/5 - (1229 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články