20.5 C
Bratislava

Takto pripravíte svoje auto na príchod jari bez zbytočných problémov

- Reklama -

Čo nevidieť tu máme oficiálny príchod jari, čo znamená, že je najvyšší čas dostať z vášho vozidla všetky nečistoty, ktoré sa v ňom počas drsnej zimy a jesene nahromadili.

Aby ste pritom nevynechali nič dôležité a poskytli autu na celú jar a leto adekvátnu starostlivosť, máme pre vás niekoľko tipov.

Ručné umývanie a voskovanie

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, no je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete pre svoje auto po tuhej zime urobiť. Odstránením všetkých nahromadených nečistôt bude exteriér vyzerať dobre, keď naň bude počas teplejších mesiacov svietiť slnko.

Vosk pomôže chrániť lak a číry lak zasa auto pred horúcimi slnečnými lúčmi, ktoré mu môžu v priebehu času spôsobiť vyblednutie.

Auto odporúčame umývať vždy ručne alebo podľa potreby. To pomáha predchádzať poškriabaniu, ktoré môže vzniknúť pri automatickej autoumyvárni, alebo dokonca menším poškodeniam, ktoré môžu nastať pri umývaní elektrickým prúdom.

Hlavným cieľom je vyčistiť všetky nečistoty, ktoré sa na aute nahromadili počas zimných mesiacov, a potom naniesť vrstvu vosku na ochranu laku.

Nezabudnite si umyť zrkadlá a okná

Na zhoršené podmienky viditeľnosti v lese používajú poľovníci špeciálnu termovíziu TETRAO. Má vynikajúce zobrazovacie schopnosti. Vylepšiť viditeľnosť auta môžete jednoduchým vyčistením čelného skla a zrkadiel.

Okrem vody vám v tom pomôžu stierače. Technicky sú konštruované tak, aby vydržali v priemere 6-12 mesiacov, preto je vhodné si zvyknúť na ich výmenu každú jar.

Okrem čistenia okien nezabudnite dať hadicu pod auto a nastriekať podvozok. Ak žijete na mieste, kde sneží alebo je ľad, viete, koľko soli sa môže nahromadiť pod vaším autom. Ak ju neodstránite, začne sa na oceľovom ráme a iných oblastiach pod autom pomaly vytvárať hrdza, ktorá môže byť v konečnom dôsledku tiež dôvodom na kúpu nových tlmičov.

Vymeňte pneumatiky

Len čo teploty stabilne stúpnu nad 7 stupňov, mali by ste prezuť na letné pneumatiky. Lamely zimných pneumatík sa pri vyšších teplotách rýchlo opotrebúvajú a pneumatiky strácajú priľnavosť. Ani tie najlepšie brzdové kotúče vám potom nemusia správne fungovať, ak ignorujete výmenu pneumatík, pretože brzdná dráha auta sa zhoršuje a predlžuje.

Myslite na tieto dôležité body a uvidíte, že vaše auto sa vám odvďačí komfortnou jazdou a maximálnym pohodlím.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články