14.8 C
Bratislava

Tipy na modernizáciu obývačky

- Reklama -

Obývačka je reprezentatívna miestnosť, v ktorej usádzame návštevy. V poslednom období, najmä počas pandémie, v nej trávime veľa času s ostatnými členmi domácnosti. Aby sme sa v tejto miestnosti cítili príjemne, snažíme sa ju zútulniť pomocou bytového textilu, dekorácií, či pomocou nového nábytku.

Ak uvažujete nad modernizáciu obývačky, máme pre vás zaujímavé tipy. Či už máte radi moderný štýl, alebo preferujete skôr ten škandinávsky, nájdete si to svoje. Aby obývačka bola reprezentatívna, je potrebné urobiť po čase určité zmeny. Čím začať? Čo potrebujete kúpiť, aby vaša obývačka vyzerala moderne a reprezentatívne?

Minimalistické obývacie steny

Ak plánujete väčšiu rekonštrukciu a chystáte sa meniť aj nábytok, vždy začínajte výmenou obývacej steny. V prvom rade je potrebné ujasniť si, aký štýl preferujete. Kým do popredia sa dostáva aj retro štýl, minimalistický škandinávsky štýl má stále navrch.

Čím väčšiu obývačku máte, pochopiteľne tým viac nábytku si môžete dovoliť kúpiť. V súčasnosti sa ale skôr preferujú vzdušnejšie obývačky, ktoré ale dokážu poskytnúť dostatok úložného priestoru.

Odporúčame vyberať minimalistické obývacie steny, ktoré sa skladajú z týchto častí – závesnej vitríny, závesnej police a nízkej komody.

Komody

V moderných obývačkách nájdu uplatnenie praktické komody, ideálne komody v hnedo-bielej kombinácii, ktorá sú pre škandinávsky štýl typické.

Oslovia vás predovšetkým komody v súčasnom dizajne, ktoré si pamätajú minulosť a berú si z nich to najlepšie, ale aj komody, ktoré pôsobia elegantne a ich výraznými prvkami sú jednoduché geometrické línie a zaujímavé farby.

Komody majú v moderných obývačkách svoje miesto. Určite sa nebojte zakomponovať ju do priestoru.

Pri výbere obývacej steny nezabúdajte ladiť farebné prevedenie s podlahou. Farebné prevedenie obývacej steny by nemalo byť totožné s podlahou, ale malo by byť podobné. Dôležité to je najmä preto, aby vám obývacia stena a celkovo nábytok v obývačke nesplýval s podlahou.

Sedačky v neutrálnom prevedení

Čo sa týka výberu sedačky, tú budete musieť prispôsobiť predovšetkým priestoru. Pri zariaďovaní bytových obývačiek sa uprednostňujú rohové sedačky. V rodinných domoch, kde sú obývačky prepojené s jedálenskou časťou a kuchyňou, krásne vyniknú práve moderné účkové sedačky.

V jednoizbových bytoch, kde potrebujete, aby bola sedačka zároveň aj spací priestor, uprednostňujte rozkladacie pohovky.

Moderné obývačky
Moderné obývačky / Zdroj: Antoha713 / Shutterstock

Aby ste si ale vybrali tú správnu sedačku, vyberajte ju v kategórii farebne neutrálnych moderných sedačiek. Svetlé sivé, tmavosivé, smotanové, béžové, či napríklad svetlé hnedé sedačky vám v modernej obývačke krásne vyniknú. A ak by ste sa aj báli, že budú pôsobiť príliš fádne, stačí si ich doladiť farebnými dekoračnými vankúšmi. Nepohrdnite predovšetkým dekoračnými vankúšmi s prírodnými a geometrickými vzormi.

Ak sa vám do obývačky vchádza z predsiene, nezabúdajte si kúpiť aj zarážku do dverí. Vyhnete sa tak prievanu.

Konferenčné stolíky

Konferenčné stolíky sú súčasťou obývacích izieb. Ich výber by sa mal prispôsobovať ostatnému nábytku v miestnosti – obývacej stene, komodám.

K sedačkám v neutrálnom prevedení, najmä k svetlej sivej farbe, sa vám budú najviac hodiť biele konferenčné stolíky, čiže stolíky s bukovými nohami a výrazne farebnou doskou. Pod tieto konferenčné stolíky si umiestnite dlhovlasý smotanový/ biely kusový koberec.

Ak si ale vyberiete farebné sedacie súpravy, odporúčame vám k nim zladiť drevené konferenčné stolíky v klasickej hnedej farbe.

Pekne pri nich vyniknú napríklad čierne konferenčné stolíky s doskou z mangového dreva, konferenčné stolíky so železnou konštrukciou a farebné drevené konferenčné stolíky z borovicového dreva.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články