16.5 C
Bratislava

Top seriály roku 2023

Najlepšie seriály roku 2023, ktoré si nemôžeš nechať ujsť. Top 12 seriálov dominuje prevažne z produkcie Netflix, ktorá žala úspech aj v predchádzajúcom roku. #netflix #topserialy #disney #apple #PrimeVideo

Monarch: Legacy of Monsters

Akčný / Sci-Fi / 2023, 10 epizód / Hodnotenie: 85 %

Seriál „Monarch: Legacy of Monsters“ sleduje dvoch súrodencov, ktorí idú po stopách svojho otca, aby odhalili spojenie ich rodiny s tajnou organizáciou známou ako Monarch. Stopy ich zavedú do sveta príšer a nakoniec do králičej nory k armádnemu dôstojníkovi Lee Shawovi (hrá ho Kurt Russell a Wyatt Russell).

Squid Game: The Challenge

Akčný / Thriller 2023, 5 h 15 min / Hodnotenie: 62 %

Horúco očakávaná a myslíme si, že je to skôr kontroverzná súťažná séria založená na superhite K-drama. Podľa zdrojov sa konečne dostane na Netflix v polovici novembra. Druhá séria stavia súťažiacich proti sebe v rôznych úlohách, ktoré sa podobajú tým, ktoré sa hrali v prvej sérii.

Criminal Code

Akčný / Krimi / 2023, 6 h / Hodnotenie: 65 %

Zločiny zvyčajne fungujú podľa určitých pravidiel. Odhaliť páchateľa tejto škandalóznej lúpeže si ale od detektívov žiada veľkú dávku kreativity.

Na Netflixe s českým dabingom.

Suburræterna

Akčný / Krimi / 2023, 5 h 59 min / Hodnotenie: 65 %

Keď som zapol Netflix a videl ten názov, tak som si hovoril, že to je snáď nejaký vtip. No nebol. Suburra s mierne upraveným názvom pokračuje ďalej, s tými, ktorí prežili.

Zatiaľ čo sa politické inštitúcie rúcajú, v uliciach Ríma vládne chaos; Cinaglia preberá samurajov odkaz a dohliada na kriminálne aktivity mesta; Spadino sa rozhodne vrátiť domov.

Bodies

Krimi / Dráma / 2023, 7 h 38 min / Hodnotenie: 80 %

Bodies je napínavý a zároveň zábavný seriál, ide o akt predstavivosti podobný tomu, ako Christopher Nolan natočil rýchly dobrodružný seriál, v ktorom sa hrdinovia spájajú naprieč časom. Táto adaptácia grafického románu od Si Spencera je rozdelená do 4 časových línií. Po skončení prvej epizody som okamžite začal sledovať ďalšiu. A ďalšiu, ďalšiu a ďalšiu. Naozaj vás to vtiahne. Skvelé herecké výkony, skvelé scény a skvelý príbeh.

Na Netflixe s českým dabingom.

Black Knight

Sci-fi / Akčný / 2023, 4 h 43 min / Hodnotenie: 89 %

Silne znečistená planéta Zem sa v dystopickej budúcnosti dusí a osud ľudstva závisí od neohrozených kuriérov, ktorí si hovoria Rytieri v čiernom.

Berlin

Akčný / Dráma / Krimi / 2023, 5 h 15 min / Premiéra: 29. december

Berlín prežíva zlatú éru a miestny muž, ktorého zaujímajú iba sex a prachy, práve plánuje ukradnúť šperky za 44 miliónov. V Paríži dajú dohromady skupinu majstrovských zlodejov, aby naplánovali jednu z jeho najambicióznejších lúpeží vôbec.

The Crown

Dráma / 2023, 10 h / Hodnotenie: 85 %

Posledná séria The Crown prinesie sériu udalostí od konca 90-tych do začiatku 2000-tych rokov, vrátane tragickej smrti princeznej Diany v roku 1997.

Elizabeth Debicki si v šiestej sérii zopakuje svoju rolu Diany, princeznej z Walesu, ktorá ju v piatej sérii prevzala po Emme Corrin. Rovnako tak bude aj Dominic West, ktorý v najnovšom diele vystriedal Josha O’Connora ako princa Charlesa.

Šiesta séria by mala pokračovať tam aspoň do roku 2005, keďže streamingový gigant tvrdil, že svadba princa Charlesa a Camilly Parker Bowles bude súčasťou série.

Zo všetkých spôsobov, ako si kritici a diváci predstavovali, že by séria mohla zvládnuť tragédiu Diany, som si nie istý, že niekto uhádol, čo uvidíme.

Na Netflixe s českým dabingom.

Muted

Krimi / Dráma / 2023, 4 h 41 min / Hodnotenie: 68 %

Sergio, ktorý pred šiestimi rokmi zavraždil svojich rodičov, odvtedy nepovedal ani slovo. Mladá psychiatrička sa teraz za každú cenu snaží vyšetriť, čo sa vtedy stalo.

Hoci ide o krátku sériu, intrigy sú miestami moc natiahnuté, a preto sú skôr mätúce ako zábavné. Páčilo sa mi to napätie. Rozhodne ma zaujalo sledovať, čo sa bude diať ďalej. Môžem iba odporúčať.

Black Mirror

Sci-fi / Dráma / 2023, 5 h 8 min / Hodnotenie: 65 %

Každá epizóda je jedinečná svojím rozprávaním, témami a nápadmi. Nie je to tak pôsobivá séria ako tie predchádzajúve, ale za zhliadnutie stoja. Tvorcovia sa rozhodli ísť tentokrát na to inak a pripravili dve scifíčka, dva nadprirodzené horory a jeden kriminálny triler.

Ak si nevidel žiadnu sériu, tak „Black Mirror“ obsahuje samostatné drámy, ktoré sú ostré, napínavé, satirické, ktoré skúmajú technoparanoju, a ktoré sa dotýkajú kolektívneho nepokoja moderného sveta. Každý príbeh obsahuje svoje vlastné obsadenie jedinečných postáv.

The Snow Girl

Krimi / Dráma / 2023, 4 h 33 min / Hodnotenie: 79 %

Počas slávnostného sprievodu v španielskej Malage sa stratí malá Amaya. Mladá novinárka sa preto rozhodne pomôcť jej rodičom v pátraní za každú cenu.

„Už som vedel, že ak život zistí, že nemá spôsob, ako ti podraziť nohy, dá ti bicykel bez brzd, aby ti zlomil kosti.“ Príbeh je zaujímavý, dojímavý – či už vnímame stranu trpiacich rodičov alebo minulosť novinárky, ktorá prešla svojim osobným peklom. Odporúčame pozrieť.

Vortex

Krimi / Dráma / Sci-fi 2023, 5 h 24 min / Hodnotenie: 86 %

Policajtovi zomrela žena pri podivnej nehode. Chyba vo virtuálnej realite mu ponúkne možnosť sa s ňou porozprávať a pokúsi sa záhadnú nehodu, ktorá ju stála život zvrátiť.

Predstavte si, že máte možnosť zachrániť niekoho milovaného o koho ste kedysi prišli, ale zároveň zisťujete, že záchranou milovanej osoby v minulosti, môžete prísť o milovanej osoby v budúcnosti.

Dopĺňame priebežne.

Zdroj: Netflix, Relife, Rotten Tomatoes, Kurátor: Petrém (@petermiskus)
4.9/5 - (31 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Reklama

Súvisiace články