12.2 C
Bratislava

XRP (Ripple) čelí súdnemu procesu

- Reklama -

Zatiaľ väčšina popredných búrz v USA začala zatvárať dvere pred XRP, Uphold zatiaľ trendom vzdoruje, a to aj napriek súdnemu procesu.

V skratke

  • Spoločnosť Uphold oznámila, že nevyradí ani nezastaví obchodovanie s XRP napriek prebiehajúcemu súdnemu procesu SEC.
  • Generálny riaditeľ JP Thieriot tvrdí, že kroky SEC môžu mať vážne následky pre kryptotrh ako celok.
  • Väčšina popredných amerických kryptomien už prešla na obmedzenie alebo odstránenie obchodovania XRP.

Zatiaľ čo väčšina hlavných kryptoburz, ako napríklad Coinbase a Binance.US, už prešla na vyradenie alebo zastavenie obchodovania s týmto tokenom, existuje aspoň jedna spoločnosť, ktorá nejde touto cestou. K výmene, ktorá spôsobí kumulatívny objem obchodov okolo 8 miliárd dolárov (podľa vlastných čísel), nepodnikne nijaké kroky na zmenu kurzu XRP, pokiaľ proti nej nebude prijaté konečné rozhodnutie.

Kým sa nepreukáže bezpečnosť

Spoločnosť SEC podáva žalobu na spoločnosť Ripple a dvoch vedúcich pracovníkov s tým, že firma priniesla viac ako 1,3 miliardy dolárov do prebiehajúceho neregistrovaného predaja cenných papierov.

Komisia pre cenné papiere a burzy podala žalobu na Ripple, generálneho riaditeľa Brada Garlinghousa a spoluzakladateľa Chrisa Larsena za uskutočnenie toho, čo podľa regulátora predstavoval neregistrovaný predaj cenných papierov za 1,3 miliardy dolárov.

Sťažnosť spočíva v tom, že žalovaní nezaregistrovali svoje ponuky a predaje.“ XRP alebo vyhovieť akejkoľvek výnimke z registrácie v rozpore s registračnými ustanoveniami federálnych zákonov o cenných papieroch.

Spoločnosť dnes vo svojom vyhlásení oznámila, že bude pokračovať v podpore XRP, až kým nevyhlásia konečný rozsudok, že je token bezpečný.

„Veríme, že aj iné burzy zaujmú podobný postoj, než dôjde k rozsudku a rozhodnutiu súdu,“ uviedol Uphold.

Uphold ďalej kritizoval činnosť SEC, čo naznačuje, že dôsledky jeho súdneho sporu by mohli byť pre kryptoinvestorov veľmi škodlivé: „Dôležitou súčasťou kompetencie SEC je totiž ochrana spotrebiteľov.

Je ťažké pochopiť, aký bude rozsudok, ktorý môže poslať XRP na nulu a spôsobiť miliardové (USD) straty pre investorov.

Súdny proces SEC a Ripple

Spor medzi SEC a Ripple môže nastaviť mantinely pre ponuku tokenov do budúcnosti. Potrestaním konania niekoľkých strán totiť priamo poškodí držiteľov XRP. Okrem spoločnosti Uphold existuje v USA niekoľko ďalších obchodných platforiem, ktoré v súčasnosti pristupujú k XRP prístupom „počkajme a uvidíme“.

Spoločnosť Revolut podľa Irish Times varuje svojich používateľov, že „XRP môže klesnúť na nulu “, zatiaľ obchodovanie nezastavuje.

Zdroj: Crypto, Kurátor: Petrem

 

 

 

4.9/5 - (8 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články