2 C
Bratislava
More

  Čo tak mať v rukách planéty našej slnečnej sústavy?

  „Technológia 3D tlače vám umožní držať slnečnú sústavu v rukách“

  Pamätáte si keď ste si prezerali planéty slnečnej sústavy na plagátoch? Dosť sa to odvtedy posunulo a v dnešnej ére 3D tlačiarenských technológií môžete teraz vlastniť miniatúru solárnej sústavy a iné nebeské telesá vďaka malej továrni na planéty (Little Planet Factory).

  Zdroj: LPF

  Bez limitov

  Malá továreň na planéty robí miniatúrne planéty a iné nebeské telesá, ktoré môžete použiť ako učebné materiály na názornú ukážku pre deti.

  Spoločnosť pretína 3D tlač, vedecké údaje a kladie dôraz na detaily, aby vytvorila unikátne objekty, ktoré vyvolávajú zvedavosť a predstavivosť. Keďže sú astronomické predmety tlačené 3D technológiou, tak sa aj detaily farieb dokonale zhodujú s pôvodným nebeským telesom. Modely sú vytvorené vrstvami s veľkosťou prachu vrstvou. To poskytuje vysokú farebnú kvalitu a geometrickú presnosť. Predtým sa tieto vlastnosti nedali dosiahnuť tradičnými výrobnými technikami, ale dnes sme už v 3D tlači ďalej.

  Akonáhle sú okrúhle predmety vytlačené 3D, sú pred ich bezpečným zabalením a odoslaním manuálne skontrolované a ručne obalené vrstvou ochranného postreku. Takéto objekty môžete potom preskúmať v rukách a porovnávať.

  Mesiace Uránu

  Titania, Oberon, Umbriel, Ariel a Miranda sú päť najväčších mesiacov Uránu a továrnička ich vytlačila v rozlíšení 1: 40,000,000 (malé) a 1: 20,000,000 (veľké). Tieto obrovské plynné obri sú medzi menej skúmanými miestami v našej slnečnej sústave, kde ich posledné a jediné blízke stretnutie mala kozmická sonda Voyager 2. Spoločnosť využila všetky informácie, ktoré sú k dispozícii na detailné vyobrazenie týchto miniatúrnych objektov. Ak neexistujú žiadne údaje, na malé loptičky používajú čistú jednotnú farbu, ktorá reprezentuje celkové sfarbenie objektu.

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Mars

  Tieto tri gule predstavujú minulú, súčasnú a budúcu víziu Marsu. Prvá je hypotetická oceánska minulosť Marsu, druhá je súčasná fáza červenej planéty a potom je teraformovaný budúci evolučný stav Marsu. Ďalej uvedená fotografia je v opačnom poradí, takže prvá naľavo je teráformovaná fáza.

  Zdroj: LPF

  Merkúr

  Táto Mesiacu podobná planéta je Merkúr z detailným 3D vyobrazením povrchu. Merkúr je pozemská planéta menšia ako mesiac Ganymede, má však dvojnásobnú gravitáciu a takmer trojnásobnú hustotu. Táto ortuťová guľa bola vyrobená pomocou informácií z misie MESSENGER s presnými detailmi farieb a terénu.

  Získajte svoje vlastné planéty a mesiace

  Mnohé planéty, mesiace a dokonca aj terény sú k dispozícii na webových stránkach spoločnosti a môžete ich kúpiť individuálne alebo v setoch. Vopred definované veľkosti sú na webovej stránke Little Planet Factory.

  Najčítanejšie

  Mobily do 200 eur – aj na hranie hier

  Predstavujem ti mobily do 200 eur. Ak hľadáš kvalitný mobil za prijateľnú cenu pozri si môj odporúčaný výber. Mobil do 200 € Ak siahneš po mobile...

  Zbohom neobmedzenému úložisku: Google Fotky už nebudú od roku 2021 zadarmo

  Od júna 2021 sa všetko, čo sa rozhodneš nahrať na Google Foto, započítava do bezplatných 15 GB, ktoré poskytuje tvoj Gmail. Ich prekročením nebude...

  Mobily do 300 eur. Prehľad najlepších modelov

  Predstavujem vám mobily do 300 eur. Toto sú mobilné telefóny, ktoré sú kvalitné a výkonné. V tejto kategórii dostaneš za dobrú cenu kvalitný výkon. Mobil...

  7 najlepších televízorov 4K na sledovanie filmov a hranie hier

  Plánuješ nový televízor? Sledovať filmy vo vysokom rolíšení je nepochybne zážitok. 4K je ale ďalší krok po vysokom rozlíšení. Donedávna bolo považované za vysoké rozlíšenie...

  4k vs. UHD. Aký je rozdiel?

  Aký je rozdiel medzi UHD a 4K? Je UHD lepšie ako 4K?  Najskôr si definujme čo je 4K 4K TV majú štyrikrát viac pixelov ako Full HD, čo znamená, že...