14 C
Bratislava

Čo tak mať v rukách planéty našej slnečnej sústavy?

- Reklama -

„Technológia 3D tlače vám umožní držať slnečnú sústavu v rukách“

Pamätáte si keď ste si prezerali planéty slnečnej sústavy na plagátoch? Dosť sa to odvtedy posunulo a v dnešnej ére 3D tlačiarenských technológií môžete teraz vlastniť miniatúru solárnej sústavy a iné nebeské telesá vďaka malej továrni na planéty (Little Planet Factory).

Zdroj: LPF

Bez limitov

Malá továreň na planéty robí miniatúrne planéty a iné nebeské telesá, ktoré môžete použiť ako učebné materiály na názornú ukážku pre deti.

Spoločnosť pretína 3D tlač, vedecké údaje a kladie dôraz na detaily, aby vytvorila unikátne objekty, ktoré vyvolávajú zvedavosť a predstavivosť. Keďže sú astronomické predmety tlačené 3D technológiou, tak sa aj detaily farieb dokonale zhodujú s pôvodným nebeským telesom. Modely sú vytvorené vrstvami s veľkosťou prachu vrstvou. To poskytuje vysokú farebnú kvalitu a geometrickú presnosť. Predtým sa tieto vlastnosti nedali dosiahnuť tradičnými výrobnými technikami, ale dnes sme už v 3D tlači ďalej.

Akonáhle sú okrúhle predmety vytlačené 3D, sú pred ich bezpečným zabalením a odoslaním manuálne skontrolované a ručne obalené vrstvou ochranného postreku. Takéto objekty môžete potom preskúmať v rukách a porovnávať.

Mesiace Uránu

Titania, Oberon, Umbriel, Ariel a Miranda sú päť najväčších mesiacov Uránu a továrnička ich vytlačila v rozlíšení 1: 40,000,000 (malé) a 1: 20,000,000 (veľké). Tieto obrovské plynné obri sú medzi menej skúmanými miestami v našej slnečnej sústave, kde ich posledné a jediné blízke stretnutie mala kozmická sonda Voyager 2. Spoločnosť využila všetky informácie, ktoré sú k dispozícii na detailné vyobrazenie týchto miniatúrnych objektov. Ak neexistujú žiadne údaje, na malé loptičky používajú čistú jednotnú farbu, ktorá reprezentuje celkové sfarbenie objektu.

Zdroj: LPF
Zdroj: LPF
Zdroj: LPF
Zdroj: LPF

Mars

Tieto tri gule predstavujú minulú, súčasnú a budúcu víziu Marsu. Prvá je hypotetická oceánska minulosť Marsu, druhá je súčasná fáza červenej planéty a potom je teraformovaný budúci evolučný stav Marsu. Ďalej uvedená fotografia je v opačnom poradí, takže prvá naľavo je teráformovaná fáza.

Zdroj: LPF

Merkúr

Táto Mesiacu podobná planéta je Merkúr z detailným 3D vyobrazením povrchu. Merkúr je pozemská planéta menšia ako mesiac Ganymede, má však dvojnásobnú gravitáciu a takmer trojnásobnú hustotu. Táto ortuťová guľa bola vyrobená pomocou informácií z misie MESSENGER s presnými detailmi farieb a terénu.

Získajte svoje vlastné planéty a mesiace

Mnohé planéty, mesiace a dokonca aj terény sú k dispozícii na webových stránkach spoločnosti a môžete ich kúpiť individuálne alebo v setoch. Vopred definované veľkosti sú na webovej stránke Little Planet Factory.

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články