21.8 C
Bratislava
More

  Čo tak mať v rukách planéty našej slnečnej sústavy?

  „Technológia 3D tlače vám umožní držať slnečnú sústavu v rukách“

  Pamätáte si keď ste si prezerali planéty slnečnej sústavy na plagátoch? Dosť sa to odvtedy posunulo a v dnešnej ére 3D tlačiarenských technológií môžete teraz vlastniť miniatúru solárnej sústavy a iné nebeské telesá vďaka malej továrni na planéty (Little Planet Factory).

  Zdroj: LPF

  Bez limitov

  Malá továreň na planéty robí miniatúrne planéty a iné nebeské telesá, ktoré môžete použiť ako učebné materiály na názornú ukážku pre deti.

  Spoločnosť pretína 3D tlač, vedecké údaje a kladie dôraz na detaily, aby vytvorila unikátne objekty, ktoré vyvolávajú zvedavosť a predstavivosť. Keďže sú astronomické predmety tlačené 3D technológiou, tak sa aj detaily farieb dokonale zhodujú s pôvodným nebeským telesom. Modely sú vytvorené vrstvami s veľkosťou prachu vrstvou. To poskytuje vysokú farebnú kvalitu a geometrickú presnosť. Predtým sa tieto vlastnosti nedali dosiahnuť tradičnými výrobnými technikami, ale dnes sme už v 3D tlači ďalej.

  Akonáhle sú okrúhle predmety vytlačené 3D, sú pred ich bezpečným zabalením a odoslaním manuálne skontrolované a ručne obalené vrstvou ochranného postreku. Takéto objekty môžete potom preskúmať v rukách a porovnávať.

  Mesiace Uránu

  Titania, Oberon, Umbriel, Ariel a Miranda sú päť najväčších mesiacov Uránu a továrnička ich vytlačila v rozlíšení 1: 40,000,000 (malé) a 1: 20,000,000 (veľké). Tieto obrovské plynné obri sú medzi menej skúmanými miestami v našej slnečnej sústave, kde ich posledné a jediné blízke stretnutie mala kozmická sonda Voyager 2. Spoločnosť využila všetky informácie, ktoré sú k dispozícii na detailné vyobrazenie týchto miniatúrnych objektov. Ak neexistujú žiadne údaje, na malé loptičky používajú čistú jednotnú farbu, ktorá reprezentuje celkové sfarbenie objektu.

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Zdroj: LPF

  Mars

  Tieto tri gule predstavujú minulú, súčasnú a budúcu víziu Marsu. Prvá je hypotetická oceánska minulosť Marsu, druhá je súčasná fáza červenej planéty a potom je teraformovaný budúci evolučný stav Marsu. Ďalej uvedená fotografia je v opačnom poradí, takže prvá naľavo je teráformovaná fáza.

  Zdroj: LPF

  Merkúr

  Táto Mesiacu podobná planéta je Merkúr z detailným 3D vyobrazením povrchu. Merkúr je pozemská planéta menšia ako mesiac Ganymede, má však dvojnásobnú gravitáciu a takmer trojnásobnú hustotu. Táto ortuťová guľa bola vyrobená pomocou informácií z misie MESSENGER s presnými detailmi farieb a terénu.

  Získajte svoje vlastné planéty a mesiace

  Mnohé planéty, mesiace a dokonca aj terény sú k dispozícii na webových stránkach spoločnosti a môžete ich kúpiť individuálne alebo v setoch. Vopred definované veľkosti sú na webovej stránke Little Planet Factory.

  Najčítanejšie

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

  Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

  Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...