14.8 C
Bratislava

Špinavé umývadlo od make-upu. Ako ho vyčistiť?

- Reklama -

Asi každej žene sa už stalo, že pri rýchlom rannom maľovaní prevrátila fľaštičku s make-upom alebo čiernu maskaru. Rána bývajú hektické, preto nie je čas na umytie umývadla. Po príchode z práce zistíme, že make-up uschol a vytvoril nepekný fľak. Ako vyčistiť umývadlo tak, aby bolo opäť biele? To vám dnes prezradíme.

Bez dekoratívnej kozmetiky by mnohé z nás do práce nešli. Buď sa v práci vyžaduje byť primerane nalíčená alebo máme skrátka lepší pocit, ak sú jemne skryté niektoré naše menšie nedokonalosti. Každá to cíti inak a všetky varianty sú úplne v poriadku. Ak sa však pravidelne líčite, je pravdepodobné, že sa vám raz za čas stane, že svojou kozmetikou zašpiníte umývadlo.

Pri čistení buď môžete zvoliť prírodnejšie, alebo klasické čistiace prostriedky.

Prírodné čistenie

  • Ocot s vodou

Práve ocot s vodou patrí medzi prírodnejšie cesty. Môžete si ich zmiešať a naliať do rozprašovača, a následne handričkou utrieť špinavý povrch. Ak by vám vôňa octu veľmi prekážala, môžete pridať napríklad citrónovú šťavu.

Klasické čistenie

  • Univerzálne čističe

Či už v rozprašovači alebo v podobe vlhčených utierok, univerzálne čistiace prostriedky patria medzi najobľúbenejšie. Jednak ich môžete použiť na rôzne povrchy, a tiež si môžete zvoliť vôňu prípravku. Univerzálny čistič patrí medzi najrýchlejší spôsob ako vyčistiť fľaky od make-upu. Ak máte takýto čistič doma, zíde sa vám už len dobrá handrička.

  • Špeciálne čističe

Existujú špeciálne čističe určené na čistenie kozmetických štetcov či zvyškov od dekoratívnej kozmetiky. Tieto čističe sú špeciálne navrhnuté tak, aby rozpustili aj farby, ktoré sa zle rozpúšťajú vo vode. Aj on vám môže pomôcť pri čistení umývadla v prípade, že univerzálny čistič zlyhá.

Výhodou je, že mnohé čistiace prostriedky sú zároveň aj dezinfekčné. Pri kúpe takéhoto čističa si zaistíte, že na povrchu umývadla sa nebudú zdržiavať žiadne baktérie.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Anmitsu / Shutterstock

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články