13.9 C
Bratislava

O vlasy sa treba starať

- Reklama -

Kto ešte nikdy nepočul starú známu frázu, že vlasy sú korunou krásy, ten sa zrejme o tie svoje veľmi nezaujíma. Vlasy, rovnako ako pleť, sú viditeľné a vedia o vás a vašom životnom štýle vypovedať viac, ako si možno myslíte. Preto je o ne nutné sa starať a dbať na ich kvalitu a výživu. Viete, ako na to?

Doplnky sú až posledná záchrana

V prvom rade je dôležitá domáca starostlivosť o vlasy, ktorú by ste nemali podceňovať. Dnes sa v internetovom svete rozmohlo užívanie rôznych doplnkov stravy na podporu rastu vlasov a ich posilnenie, avšak po takýchto produktoch by ste mali siahať až ako posledné. Najskôr sa zamerajte na svoju stravu a prijímanie potrebných živín z nej. Tak sa vám vyživia vlasy a dodáte im potrebné vitamíny. Doplnky na podporu vlasov užívajte len v prípade, že máte stopercentne vyriešenú stravu. To je základ.

Doma sa musíte naučiť používať správnu vlasovú kozmetiku a v prípade, že používate žehličku, kulmu či fén, presvedčte sa, že to robíte bezpečne k vlasom. S týmto všetkým vám vedia poradiť vlasoví odborníci. Takých nájdete aj v Donna Uomo, čo je kaderníctvo v Bratislave, kde vám nielenže urobia skvelý účes, ale aj pomôžu, ak máte nejaký problém.

Oleje dokážu divy

Určite chcete, aby vaše vlasy vyzerali neodolateľne už na prvý pohľad. Okrem profesionálnej vlasovej kozmetiky, ktorú si môžete v salóne zakúpiť, je dobré zaradiť do rutiny prírodné oleje vhodné na vlasy. Asi najznámejším je arganový olej, pri ktorom však musíte dávať pozor na použité množstvo. Tento môžete pokojne využívať aj na pokožku celého tela.

Rovnako tak je skvelým na vlasy aj kokosový olej, ktorý môžete používať ako domácu masku. Neaplikujte ho ale úplne ku korienkom, aby ste ich nemali aj po umytí príliš mastné. Stačí ho naniesť v menšom množstve do dĺžky vlasov, zabaliť na noc či pár hodín počas dňa do uteráka a potom poriadne zmyť. Vlasy budú jemné, voňavé a hydratované.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články