16.2 C
Bratislava

420: Vieš čo znamená tento medzinárodný symbol?

Čo vlastne znamenajú tieto tri čarovné číslice? 420 (prípadne 4:20, 4/20) patria celosvetovo medzi známe „hesla“ už viac ako 30 rokov. U nás o ňom ale stále veľa priaznivcov konope v živote nepočulo.

Všeobecne sa tvrdí, že 420 vytvorila na začiatku 70. rokov skupina kalifornských študentov.

V niektorých krajinách je bežné písať dátum v poradí mesiac a deň, teda 4/20. Takisto sa s obľubou uvádza 4:20 (či už ráno alebo poobede), čo je správny čas na joint (TIME TO WEED).

Prečo 420?

Preto, lebo 20. apríl sa oslavuje medzinárodný deň marihuany.

Tradične začali tento výraz používať v sedemdesiatych rokoch kalifornskí teanegeri, ktorí chodili na strednú školu v meste San Rafael. Jedna skupinka mladých húličov sa schádzala o 4:20 u veľkého múru každý deň po škole na prvého popoludňajšieho jointa. Vymysleli si tajný kód, ktorým si navzájom naznačovali, že sa stretnú, aby fajčili marihuanu.

Mohol si kamaratovi povedať, že by si šiel na 420. A je jasne o čo ide, ako keby si povedal na chodbe „Hej, chceš ísť pofajčiť?“. Pri symbole 420 tak nevedia učitelia ani rodičia o čom hovoríte (Až na pár výnimiek.).

Ak chceš dostať do podvedomia tento životný štýl 420, nezabudni článok zdieľať alebo preposlať.

20. apríl

Každoročné podujatie sa považuje za príležitosť na oslavu užívania marihuany a zároveň sa usiluje o jej legalizáciu v častiach sveta, kde je zakázaná. 420 je podujatie na oslavu marihuany, ktoré sa koná 20. apríla (dátum je 20/4 alebo americký formát 4/20).

V roku 2019 sa tisíce používateľov kanabisu stretli v Hyde Parku v Londýne, aby oslávili 420 a protestovali proti existujúcim zákonom zakazujúcim užívanie a držbu marihuany vo Veľkej Británii. V USA sa zvyčajne konajú v štátoch Colorado, Kalifornia, Michigan a na Floride.

Zdroj: Relife.sk
5/5 - (11 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Reklama

Súvisiace články