14 C
Bratislava

Adidas ZX – tenisky, ktoré majú štýl. Jeden z týchto modelov musíte mať aj vy

- Reklama -

Kolekcia ZX z dielne Adidas Originals sa okamžite stala jednou z najobľúbenejších. Tieto kultové tenisky sa nenútene zaradili nielen do sveta profi bežcov, ale vďaka svojej inovatívnej technológii slúžia aj ako každodenná obuv kombinujúca komfort a štýl. Čo stojí za vznikom Adidas ZX a čím sú jednotlivé modely výnimočné?

Štart novej ZX éry

Kolekcia Adidas ZX bola prvýkrát predstavená v roku 1984, pričom cieľovou kategóriou boli hlavne bežci, bez ohľadu na ich skúsenosti. V tom čase spoločnosť nečakala, že bežecké topánky vzbudia nevídaný záujem. Kolekcia zameraná na výkon sa takmer okamžite stala kultovou súčasťou každodenného lifestylu.

Za viac ako 40 rokov od uvedenia Adidas ZX na trh bolo predstavených viacero modelov, vďaka ktorým dokázala spoločnosť systematicky vyvíjať a predviesť svoje najnovšie inovácie – od technológie odpruženia Soft Cell až po spevňujúci Torsion Support systém.

Adidas ZX 500

Prvý model ZX Adidas Originals topánok, navrhnutý Jacques Chaissaingom a Markusom Thalerom položil dobrý základ pre všetky nasledujúce modely. Teniska s prvotriednym odpružením a protišmykovou podrážkou mala podporiť bežca v akomkoľvek teréne.

Adidas ZX 600

O rok na to (1985) bol predstavený vylepšený model s gumovými prvkami rôznej tvrdosti, pre ľahkosť behu a tlmenie nárazov v tých najkritických oblastiach. Pôvodný zvršok zo sieťoviny bol nahradený jemným tkaným dizajnom. Dnes už však ide len o zberateľský retro kúsok.

Adidas ZX 700

Tenisky pôvodne určené na dlhé trate, s priedušnou sieťovinou, ktorá mala zabezpečiť komfort počas celého behu, zažili comeback v podobe ZX 700 HD. Tento model sa stal súčasťou zelenej iniciatívy Adidas Originals – využíva recyklované materiály.

Adidas ZX 8000

Adidas ZX 8000 spustili technickú revolúciu. Išlo o prvé tenisky s Torsion systémom pre podporu chodidla, ktorý umožňoval jeho prirodzenú pohyblivosť a rotáciu. Aktuálne ich môžete nájsť vo viacerých verziách v spolupráci s DEADHYPE či Lego.

Adidas ZX Flux

V roku 2014 sa kolekcia dočkala ďalšej novinky, inšpirovanej predchádzajúcim ZX 8000 modelom. Tenisky ZX Flux zostali verné klasickému tvaru a efektívnemu torznému systému v strede chodidla. Návrhári v tomto prípade stavili na jednoduchší street style dizajn.

Adidas ZX 2K Boost

V roku 2020 pripravil Adidas pre nadšencov tenisiek ďalšie prekvapenie. ZX 2K Boost nahradil Torsion systém za revolučnú technológiu Boost, ktorá je známa svojou schopnosťou obnoviť kinetickú energiu, efektívne tlmiť nárazy a dať tak behu nový rozmer.

Adidas ZX
Adidas / Zdroj: unsplash

Nie je prečo otáľať. Kolekcia ZX je jednoducho dokonalou kombináciou komfortu a štýlu, bez ohľadu na to, či si vyberiete najnovšie Adidas Originals so systémom Boost alebo zostanete pri Torsion Support. Stačí navštíviť katalóg Flexdog a objaviť svoj obľúbený model.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
4.9/5 - (8 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články