20.1 C
Bratislava
More

  Nové rozmery Facebook obrázkov

  Novy vizuál Facebooku prináša aj nové rozmery obrázkov. Toto je nové rozlíšenie obrázkov na Facebooku. Takže tu je aktuálny sprievodca, čo je čo, čo je kde a aké veľké.

  V polovici roku 2020 začal Facebook zavádzať nové rozloženie svojej stránky. Teraz je dizajn čistejší, má viac prázdneho priestoru a približuje sa k mobilnej verzii Facebooku. Facebook občas mení veci, zvyčajne bez varovania. New Facebook ako ho nazívame má niekoľko zmien.

  Veľkosť titulnej fotografie na Facebooku (Cover)

  Použi obrázok so šírkou najmenej 940 pixelov a výškou 352 pixelov. Ak chceš dosiahnuť lepšiu kvalitu, použi obrázok s veľkosťou najmenej 1800 pixelov a 704 pixelov.

  Titulná fotografia Facebooku je veľký panoramatický obrazový priestor v hornej časti tvojej časovej osi. Niekedy sa nazýva tiež banner.

  Nové rozmery Facebook obrázkov
  Facebook cover photo size / Zdroj: Facebook, Relife

  Okrem obrázku môžeš použiť pre oblasť bannera aj video. Musia mať dĺžku medzi 20 a 90 sekúnd a rozlíšenie najmenej 820×312 pixelov. Odporúčaná veľkosť je 820×462.

  Miniatúry zdieľaných odkazov

  Miniatúry zdieľaných odkazov sa zobrazujú v prehliadači so šírkou 500 pixelov a výškou 261 pixelov.

  Rozmer obrázka pri zdielani
  Rozmer obrázka pri zdielani / Zdroj: Relife, Facebook

  Fotografia na časovej osi

  Keď nahrávaš obrázok na časovú os, automaticky sa vygeneruje jeho miniatúra, aby sa zmestila do rámčeka, ktorý je 500px široký a 750px vysoký. Ak chceš využiť maximálny dostupný priestor, nahraj obrázok v orientácii na výšku (vertikálne), ktorý je v pomere 3:2.

  Ak nahráš obrázok na šírku (horizontálne), prispôsobí sa na šírku 500 pixlov a zachová sa jeho tvar. Celá oblasť obrázka sa zobrazí bez orezania.

  Rozmer obrázku udalostí

  Hlavičku pre príspevok udalosti, bude orezaná na pomer strán 16:9. Najlepšie výsledky dosiahneš nahraním obrázka s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Ale na čo treba dávať pozor, je to, že v zobrazení hlavnej udalosti je dosť malí, takže nepoužívaj príliš malé písmo (ľudia môžu kliknutím na obrázok otvoriť väčšiu verziu, ale nie každý to urobí).

  Dôležitá informácia. Facebook odstráni z tvojich obrázkov všetky metaúdaje. To zahŕňa všetky údaje GPS, typ foťáku a ďalšie údaje, ktoré môže foťák vložiť, ako aj čokoľvek, ako sú kľúčové slová alebo informácie o autorských právach, ktoré sa môžu pridať. (Výnimkou je, ak si v Nemecku.

  Zdroj: relife.sk, Kurátor: Petrém

  Najčítanejšie

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

  Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

  Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...